ANKARA HABERLERİ

2’nci el eşyalar can dostlara mama oluyor

Ayça Gözde ÇETİN
18.02.2019 - 15:56 |Son Güncelleme :

Hayvan Kurtarma Derneği’ne bağışlanan eşyalar, Çayyolu’nda kurulan pazarda satılıyor. Elde edilen gelir de barınakta yaşayan hayvanların tedavi ve mama masrafları için kullanılıyor.

Ayça Gözde ÇETİN

Ankara’da, sokak hayvanları için faaliyet gösteren Hayvan Kurtarma Derneği, can dostlar için yapılan bağışlar azalınca farklı bir kampanya başlattı.

Dernek, kendilerine bağışlanan eşyaların Anadolu Antikacılar Kültür ve Yaşatma Derneği tarafından her ayın üçüncü pazar gününde Çayyolu’nda kurulan antika pazarında satışını yapıyor. Buradan elde edilen gelir, derneğe ait barınaktaki 455 köpeğin tedavi ve mama masraflarında kullanılıyor. Gönüllülerden gelen ikinci el eşyaları pazarda sattıklarını belirten Hayvan Kurtarma Derneği gönüllülerinden Zeynep Uygurer Yetkinbal, bu faaliyetle ilgili şunları söyledi:

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

“Gönüllülerimiz kullanmadıkları eşyaları bize bağışlıyorlar. Biz de bunları pazarda satarak dostlarımızın mama ve veteriner masraflarını karşılıyoruz. Kişisel hijyene girmeyen, mutfak ve süs eşyası, aksesuar, çanta, kıyafet, elektronik eşya, kitap gibi her türlü eşyayı kabul ediyoruz. Bağışta bulunmak isteyen, satışa destek olmak isteyenlere de kapımız her zaman açık.

REKLAM YÜZÜMÜZ RODİN

Ayrıca reklam yüzümüz haline gelen Rodin’imiz var. Rodin’in Instagram hesabından duyurularımızı yapıyoruz ve eşya talep ediyoruz. Derneğimiz Rodin’i bulduğunda sokağa terk edilmiş bir çocuktu. Şiddet nedeniyle travma geçiriyordu ve çok hastaydı. Hemen kliniğe aldık, tedavisinin ardından da merkeze geldi. Biz de merkezin bir etkinliğinde tanıştık onunla, evlat edindik. Çok tatlı bir yol arkadaşı oldu bize.”

MAMALAR ÇOK PAHALI

Son dönemde gelirlerinin azaldığını da kaydeden Zeynep Uygurer Yetkinbal, “Hem mamalar çok pahalı hem de bağışlarımız çok azaldı. Bu nedenle böyle bir kampanyaya başladık. Tabii ki 455 köpeğin masrafını düşününce yetmiyor, nakit akışımız için önemli” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 2’nci el eşyalar can dostlara mama oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Şubat 2019 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2’nci el eşyalar can dostlara mama oluyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:34
 • Güneş
  06:57
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:10
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı