ANKARA HABERLERİ

295 kişiyi kurtardılar

Murat YILMAZ
16.08.2021 - 21:31 |Son Güncelleme :

Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketi nedeniyle 12 Ağustos sabahı bölgeye giden Ankara İtfaiyesi, 295 kişiyi kurtardı. Arama çalışmalarına katılan ekip, 108 farklı noktada su tahliyesi de yaptı.

Murat YILMAZ

295 kişiyi kurtardılar

Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinde vatandaşın imdadına koşan Ankara İtfaiyesi, 295 kişiyi kurtararak güvenli bölgeye sevk etti. 12 Ağustos sabahı bölgeye giden ekipler, çalışmalarını tamamlayarak Ankara’ya döndü. Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri, sel bölgesindeki 4 günlük arama-kurtarma faaliyetlerini Hürriyet Ankara’ya şu sözlerle anlattı:

EMİR GELDİ HEMEN TOPLANILDI

“11 Ağustos’ta Kastamonu, Bartın, Sinop illerinde yoğun yağış ve sel olması nedeniyle ABB İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak akşam saat 21.00 sıralarında merkez karargâh yerleşkemizde toplanmamız emredildi. Ankara İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri olarak saat 21.30’da karargâhta toplanıp ivedilikle hazırlıklarımıza başladık. Saat 22.30’da tüm hazırlıklarımızı tamamlayıp Belediye Başkanı’mız Mansur Yavaş’ın talimatlarını beklemeye başladık. Gelen emirle birlikte gece saat 02.00’de Kastamonu Bozkurt ilçesi afet bölgesine intikalimiz başladı. Sabah saat 08.00 itibarıyla afet bölgesine ulaştık.

GÜVENLİ BÖLGEYE SEVK EDİLDİLER

AFAD koordinasyon merkezi ile gerekli görüşmeler yapılarak çalışma alanlarımız belirlendi ve ivedilikle arama kurtarma faaliyetlerine başlandı. Bozkurt Dumlupınar Caddesi İlçe Emniyet Müdürlüğü önü ve karşısında 250’nin üzerinde vatandaşımız kurtarılarak güvenli bölgeye sevki sağlandı. Yine Bozkurt ilçesi Dumlupınar Caddesi Orman İşletme Şefliği önünde 45 vatandaşımız kurtarılarak güvenli bölgeye sevki sağlandı. Ertesi gün yine aynı bölgede Ankara İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekipleri’nci 6 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılıp UMKE ekiplerine sevki sağlandı.

SU TAHLİYESİ DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Aynı gün AFAD, PAK, JAK ekipleri ile yapılan arama tarama işlemlerinde 9 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşılıp UMKE ekiplerine sevki sağlandı. Bozkurt ve Abana ilçelerinde toplamda 108 farklı noktada motopomp ve dalgıç pompaları ile su tahliyesi yapıldı. 15 Ağustos itibarıyla AFAD koordinasyon merkezi ile yapılan görüşmeler neticesinde akşam saat 20.00’de çıkış ve Ankara’ya dönüş yapıldı.”

295 kişiyi kurtardılar

Ankara İtfaiyesi ekipleri, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde bir binanın bodrum katında mahsur kalan horozu da kurtardı. AA

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 295 kişiyi kurtardılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2021 tarihinde saat 21 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 295 kişiyi kurtardılar haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Ekim 2021, Salı
 • İmsak
  05:39
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı