ANKARA HABERLERİ

2 bin 500 EGO şoförüne stres ve öfke eğitimi

Hürriyet Haber
05.11.2019 - 16:07 |Son Güncelleme :

EGO Genel Müdürlüğü ile Türkiye Belediyeler Birliği Belediye Akademisi iş birliği ile EGO otobüs şoförlerine “Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü” konusunda eğitimler veriliyor.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda verilen eğitim seminerinde, öfke kontrolü, stres yönetimi ve beden dili konuları uzmanlar tarafından uygulamalı anlatılıyor. EGO otobüs şoförlerinin vatandaşlarla etkili iletişim kurmasını sağlamaya yönelik düzenlenen eğitimlere Başkent Tiyatroları sanatçıları da oyunlarıyla katılıyor. Eğitimlerden birine katılan EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, “Bu seminerlerin temel odak noktası vatandaş memnuniyetini sağlamak. Bizim vatandaşla direk temasımız şoförlerimiz ve sizler EGO’nun hizmet aynasısınız. Hepimiz daha mutlu ve huzurlu bir Ankara için çalışıyoruz. Tiyatral anlatımlarla desteklenen eğitimlerin daha kalıcı olduğunu tespit ettik. Farkındalık yaratan drama oyunları ile katılımcıların konsantrasyonunu topladığını ve daha dikkatli bir şekilde eğitime devam ettiğini tespit etmiş bulunuyoruz” dedi. Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Şefika Şule Erçetin ise EGO Otobüs şoförlerine verdikleri eğitime tiyatro oyunlarının önemli bir katkısı olduğunu vurgulayarak, “Gündelik yaşanan olaylara ilişkin etkili, gerçekçi dramalarla olayları anlatmayı kolaylaştırması grup açısından etkili oluyor. İnsan en çok kendinin içinde olduğu ve değer bulduğu ortamda öğrenme şansına sahip oluyor” diye konuştu. Kasım, aralık ve ocak aylarında devam edecek eğitimlerden toplam 2 bin 500 EGO şoförü yararlanacak.

2 bin 500 EGO şoförüne stres ve öfke eğitimi

ÇOCUK MECLİSİ’NDE YENİ DÖNEM HEYECANI

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nde 25. dönem üyelik seçimi için adaylar sandık başına gitti. Ankara’nın farklı bölgelerinden bin 100 başvuru olurken, adaylar kendilerini tanıtarak vaatlerini açıkladı. Çocuk Meclisi’nin başkan adayı seçimi için asil üyeler, 9 Kasım Cumartesi günü ilk Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirecek. Başkan ve divan üyelerini belirleyecek olan 150 asil üye, 17 Kasım’daki mazbata töreninin ardından göreve başlayacak.

2 bin 500 EGO şoförüne stres ve öfke eğitimi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 2 bin 500 EGO şoförüne stres ve öfke eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Kasım 2019 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2 bin 500 EGO şoförüne stres ve öfke eğitimi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2021, Salı
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı