ANKARA HABERLERİ

19 Mayıs’a özel Atatürk sergisi

Sedat CENİKLİ
18.05.2020 - 17:43 |Son Güncelleme :

Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü’nün arşivinde bulunan ve çoğu daha önce hiç yayımlanmamış olan Atatürk’e ait fotoğraflar gün yüzüne çıktı.

Sedat CENİKLİ

19 Mayıs’a özel Atatürk sergisi
Ankara Üniversitesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait “Bütün ümidim gençliktedir” temasıyla özel bir program hazırladı.
Program kapsamında Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü’nün arşivinden, çoğu daha önce hiç yayımlanmamış olan Atatürk’ün genç kuşaklarla birlikte yer aldığı ve 19 Mayıs kutlamalarına ait fotoğraflar gün yüzüne çıktı. Atatürk’ün yurt gezileri sırasında çekilmiş fotoğraflarının da yer aldığı arşiv, ‘Atatürk ve Gençlik’ temasıyla görsel bir seçki halinde bugün Ankara Üniversitesi Radyosu’nun internet sitesinde yayınlanıyor.

19 Mayıs’a özel Atatürk sergisi

RADYODA SAAT BAŞI ÖZEL YAYIN

Yüzden fazla ülkeye yayın yapan ve her gün milyonlarca dinleyiciye ulaşan Ankara Üniversitesi Radyosu, 19 Mayıs gününe özel olarak Atatürk’ün beğenerek dinlediği şarkılardan derlenen bir seçki programı da hazırladı. Fikrimin İnce Gülü, Kimseye Etmem Şikâyet, Vardar Ovası, Yemen Türküsü ve Sarı Zeybek’in de bulunduğu eserlerden oluşan seçki, her saat başı tüm dinleyicilere ulaştırılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 19 Mayıs’a özel Atatürk sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Mayıs 2020 tarihinde saat 17 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 19 Mayıs’a özel Atatürk sergisi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Mayıs 2020, Salı
 • İmsak
  03:39
 • Güneş
  05:24
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı