ANKARA HABERLERİ

100’üncü yıl için hazırlık buluşması

Hürriyet Haber
26.07.2020 - 00:56 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO), Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100'üncü yılı ile Başkent’in 100'üncü yıllarını kutlamak için hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. ATO Başkanı Gürsel Baran, 100’üncü yılların coşku ve heyecanla kutlanması için paydaşların tamamının birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Hürriyet Haber

Sakarya Meydan Muharebesi'nin 2021 yılındaki 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri ve Başkent’te gerçekleştirilecek 100'üncü yıl kutlamaları için Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Duatepe Hizmet Binası'nda hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı ve ATO başkan yardımcıları Halil İbrahim Yılmaz ile Temel Aktay, Ankara Kültür Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Polatlı Belediyesi, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Ankara Kent Konseyi yöneticileri katıldı.

BİRLİKTE HAREKET EDİLMELİ

Baran, burada yaptığı konuşmada, Sakarya Meydan Muharebesi ve Başkent’teki diğer 100'üncü yılların coşku ve heyecanla kutlanması için paydaşların tamamının birlikte hareket etmesi gerektiğini belirterek, "Kültürel ve tarihi mirasımıza sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmak önemli. Ülkemiz ve başkentimiz açısından dönüm noktası olan tarihi değerlerimizin 100'üncü yıllarını coşku ve heyecan içinde kutlamak ve bunu gelecek nesillere aktaracak eserleri ATO olarak başkentimize kazandırmak istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

POTANSİYELE SAHİP

Halil İbrahim Yılmaz da Ankara'nın 81 milyonun evi olarak tüm ülkenin iç turizmini karşılayabilecek potansiyele sahip olduğuna dikkat çekerek, "100'üncü yıllara dair farkındalık yaratmak amacıyla çıktığımız yolda bu şehrin ekonomisini planlayabileceğimizi, kendi hikâyemiz üzerinden yeniden kalkınmayı yaratabileceğimizi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 100’üncü yıl için hazırlık buluşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2020 tarihinde saat 00 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 100’üncü yıl için hazırlık buluşması haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ekim 2021, Cuma
 • İmsak
  05:36
 • Güneş
  06:59
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı