Polisten çocuğa uyarı: Çocuklar ön koltukta oturamaz ceza yazarsak çikolata paran gider

Güncelleme Tarihi:

Polisten çocuğa uyarı: Çocuklar ön koltukta oturamaz ceza yazarsak çikolata paran gider
Oluşturulma Tarihi: Haziran 13, 2024 16:46

Polisten çocuğa uyarı: Çocuklar ön koltukta oturamaz ceza yazarsak çikolata paran gider

Haberin Devamı

Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA) - AMASYA’da polis ekipleri, “motosiklet- kask” uygulaması yaptı. Polisler, uygulamada kask takmayan motosiklet sürücülerine uyarıda bulunurken, kask takanlara teşekkür etti.

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi'ne bağlı trafik ekipleri, 'Kaskınla yol ver hayata' sloganı kapsamında ve trafik güvenliği arttırmak amacıyla kentin farklı noktasında motosiklet sürücülerine kask takma uygulaması gerçekleştirdi. Uygulamalar kapsamında kask takmayan sürücüleri uyaran trafik ekipleri, kask takan sürücülere ise teşekkür etti. Polis ekipleri, sürücülere kask takmanın önemini anlatan broşürler dağıttı.

Haberin Devamı

BİR DAHA ÖN KOLTUKTA OTURURSAN ÇİKOLATA PARAN GİDER

Ayrıca uygulamalar esnasında polis ekipleri bir araçta çocuğun ön koltukta oturduğunu fark etti. Aracı durduran polis çocukların kesinlikle ön koltukta oturmasının yasak olduğu hatırlattı. Polis ekibinin çocuğa “Çocuklar önde oturamaz, babana ceza bu sefer yazmadım. Seni ön koltukta otururken bir daha görürsem, babana ceza yazarım, senin çikolata paran gider” sözleriyle uyarıda bulundu.

Çocuk daha sonra arka koltuğa alınırken, çocukların ön koltukta oturmaması gerektiği söylendi. Arka koltuğa alınan çocuk sonrasında sürücünün herhangi bir sorunu olmadığı tespit edilince araç gönderildi.

CEZA ÖDENİR CAN BİR DAHA GERİ GELMEZ

Kask taktığı için teşekkür edilen motosiklet sürücülerinden Derviş Yılmaz, “Yakın zamanda Amasya’mızda iki arkadaşımız motor kazasından vefat ettiler. Aldığı darbeden dolayı belki başlarında kask olsaydı kurtulma ihtimali vardı. Motor kullanmak çok tehlikeli olduğundan tedbir amaçlı kaskı takmamız gerekiyor. Aksi taktirde herhangi bir kazada büyük zararlar görebiliriz. Ceza yediğinde para bir şekilde gelir geçer ama can bir daha geri gelmez. Dikkat etmek lazım" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!