AMASYA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Amasya Üniversitesi'nde uzaktan eğitim sürecek

DHA
20.03.2020 - 14:12 |Son Güncelleme :
DHA

Amasya Üniversitesi'nde uzaktan eğitim sürecek

Sinan HARMANCI/AMASYA,(DHA) - AMASYA Üniversitesi’nde koronavirüs nedeniyle yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin kesintiye uğramadan, uzaktan öğretim yoluyla verilmesi kararlaştırıldı.

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan senkron (eş zamanlı) veya asenkron (eş zamansız) şekilde uzaktan yürütülebilmesi için, 18.03.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, 2019-2020 akademik yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere; tüm derslerin teorik kısımlarının 23 Mart 2020 tarihi itibariyle uzaktan öğretim yoluyla verilmesi kararlaştırıldı.

Bu doğrultuda, bütün derslerin uzaktan öğretim yoluyla verilebilmesi için Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı başkanlığında üniversite yönetimi ile tüm birim yöneticileriyle koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonucunda, bütün fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve enstitülere bağlı programlar kapsamında derslerin uzaktan öğretim yoluyla sunulması kararlaştırıldı. Buna bağlı olarak, 23 Mart 2020 itibariyle Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) koordinatörlüğünde dersler uzaktan öğretim yoluyla sunulacak.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı, YÖK kararına göre Amasya Üniversitesi’nin uzaktan öğretim yoluyla eğitim-öğretime kesintisiz devam edeceğini ve sürecin UZEM koordinatörlüğünde başarıyla yürütüleceğine inandığını söyledi.

UZEM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Volkan Kukul ise, Amasya UZEM’in derslerin uzaktan öğretim yoluyla sürdürülmesi için gerekli teknolojik ve idari altyapıya sahip olduğunu ve bütün birimlerde belirlenen koordinatörler ile UZEM personelinin süreci sorunsuz şekilde yürütüleceğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Amasya Üniversitesi'nde uzaktan eğitim sürecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mart 2020 tarihinde saat 14 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasya Üniversitesi'nde uzaktan eğitim sürecek haberi güncellenecektir.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:26
 • Güneş
  05:56
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:23
 • Akşam
  19:19
 • Yatsı
  20:43
Sayfa Başı