AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

Belediye personeline eğitim

DHA
31.07.2019 - 10:56Son Güncelleme :
DHA

Satılmış AKKAŞ/AFYONKARAHİSAR, (DHA)- AFYONKARAHİSAR Belediyesi hizmet içi eğitim programı kapsamında, personele yönelik iş güvenliği ve obeziteyle mücadele eğitimi verildi.

Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen seminerde, iş güvenliği uzmanları Ahmet Özkan ve Hatice Karakaya, 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği' konularında personele bilgi verdi. Eğitim seminerinde işçilerin yasal haklarını, iş yerlerinde olabilecek tehlikeleri ve meslek hastalıklarını anlatan Ahmet Özkan, insanın en temel hakkının yaşama hakkı olduğunu söyledi. Özkan, "Dünya Sağlık Örgütü iş sağlığının tanımını şöyle yapmıştır, 'İş sağlığı tüm mesleklerde çalışanların bedensel, ruhsal ve sosyal yönden iyilik halinin en üst seviyede bulundurulması ve geliştirilmesidir.' Bu tanımdan da anladığımız gibi sadece bedensel yönden sağlıklı olmamız iş sağlığını bize göstermez. Ruhsal ve sosyal yönden de yani yaptığımız işin karşılığını almakta çok önemlidir" dedi.

YÖNETMELİK ANLATILDI

İşçilere hangi haklara sahip olduklarını öğrenmeleri için İş Kanunu'na bakmalarının yeterli olacağını belirten Ahmet Özkan, seminerde iş kazalarının oluş nedenlerini, iş kazası ve meslek hastalığının hukuki sonuçlarını anlattı. Yeni yönetmelikler hakkında da işçileri bilgilendiren Özkan, "Tüm yönetmeliklerde işçilere bilgi alma hakkı verilmiş, görüşlerinin alınması ve katılımlarının sağlanması zorunluluğu getirilmiştir" dedi.

İş sağlığı ve güvenliği eğitiminin ardından İl Sağlık Müdürlüğü'nün 24 Temmuz 2019 tarihinde Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu Toplantısı'nda alınan karar gereğince obeziteyle mücadeleyle ilgili konularda da personele eğitim verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden Belediye personeline eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2019 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belediye personeline eğitim haberi güncellenecektir.

AFYONKARAHİSAR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Eylül 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:09
 • Güneş
  06:33
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  19:13
 • Yatsı
  20:31
Sayfa Başı