ADANA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Vali Demirtaş rehber öğretmenlerle kadına yönelik şiddeti konuştu

DHA
12.02.2020 - 16:36 |Son Güncelleme :
DHA

Vali Demirtaş rehber öğretmenlerle kadına yönelik şiddeti konuştu

ADANA,(DHA)- ADANA Valisi Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında Seyhan Kaymakamlığı tarafından kadınların güçlendirilmesi çalışmaları kapsamında düzenlenen okul rehber öğretmenleri toplantısına katıldı.
Çukurova Kalkınma Ajansı toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile rehber öğretmenler katıldı.
Rehber öğretmenlere yönelik konuşan Vali Demirtaş öğrencilerinin ailelerini, arkadaşlarını, yaşadıkları ortamları, mahallesini, sokağını, yaşadığı evi ve imkanlarını, yakından tanımaları gerektiğine dikkati çekerek, "Okullarınızda öğrencilerimizin kendileri, arkadaşları, aileleri, ya da kendilerine rahatsızlık veren kişilerle ilgili kapısını ilk çalacakları kişiler sizlersiniz.O sebeple kapılarınız, zihinleriniz ve yürekleriniz size gelen, bildiklerini, gördüklerini ve yaşadıklarını paylaşan öğrencilere, her daim açık olmalıdır" dedi.
Öğrencilerin aktardığı en küçük bir bilgiyi, anlatıyı, bir hikayeyi dikkatle dinlemeleri gerektiğine dikkati çeken Vali Demirtaş, "Bu bağlamda öğrencilerimizin sizinle paylaştığı şiddet yahut istismara matuf fillerle ilgili, üzerinize düşen görevlerinizi yerine getirmelisiniz. Okullarınızda farkındalık eğitimleri gerçekleştirmeli ve tüm öğrencileri cinsiyet ayırmaksızın 'insan' olma bilincine erişmelerini sağlayacak eğitim çalışmalarını hayata geçirmelisiniz" şeklinde konuştu.
Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere, şiddetin her türlüsünün bir insanlık suçu olduğunu söz, fiil ve davranışlarımızla göstermemiz gerektiğini kaydeden Vali Demirtaş, "Bu konudaki mücadeleyi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifadesiyle 'sıfır tolerans' ilkesiyle yürütmek gerekiyor. Ailemizde, sokağımızda, mahallemizde, yaşadığımız semtte ve vilayette iyiliği, güzelliği yayma gayreti içerisinde olmalıyız" diye konuştu. 
Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz da aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddetin eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin iradesi olmadan çözülemeyeceğini vurgulayarak "Bu konudaki topyekün mücadelemizde özellikle kadın idareci ve öğretmenlerimizin desteği, farkındalığı ve okullarımızda oluşturacakları iklimin kritik öneme sahip olduğunu belirtmek istiyorum"dedi.
Toplantı, Seyhan Kaymakamlığı Proje ve Koordinasyon ekibinde görevli Evin Bursal, Burcu Baydar ve Meltem Genç'in kadına yönelik şiddetle mücadele ve KADES sunumuyla sürdü.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Vali Demirtaş rehber öğretmenlerle kadına yönelik şiddeti konuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2020 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Demirtaş rehber öğretmenlerle kadına yönelik şiddeti konuştu haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:49
 • Güneş
  07:08
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:50
Sayfa Başı