ADANA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Türk Kadınlar Konseyi Derneği: Kadının geleceği ülkenin geleceğidir

DHA
24.07.2020 - 12:41 |Son Güncelleme :
DHA

Türk Kadınlar Konseyi Derneği: Kadının geleceği ülkenin geleceğidir

ADANA, (DHA)- TÜRK Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Fatma Fatoş İnal, Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in (27) Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülmesine tepki gösterdi.
Türk Kadınlar Konseyi Derneği Genel Başkanı Fatma Fatoş İnal, şiddet karşısında temel insan haklarının korunmasının gerekli olduğuna dikkat çekerek, kadın cinayetlerinin bir an önce durdurulmasını istediklerini söyledi. İnal, Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in (27) Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülmesine tepki gösterdi.
Kadına şiddetin en önemli sorunlardan biri olduğuna dikkat çeken Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şube Başkanı Arb. Av. Meryem Türktekin ise ülke nüfusunun yarısının kadınlardan oluştuğunu belirterek, kadının geleceğinin, ülkenin geleceği olduğuna dikkat çekti. Cinsiyet eşitliğinin, ülkenin daha güzel yarınlara taşınabilmesinin önemli koşullarından biri olduğunu vurgulayan Türktekin, “Anayasamıza göre de temel insan hakları yönünden herkes kanun önünde eşittir. Ülkemizde son bir ayda kaza, kayıp, intihar süsü verilen cinayetler hariç öldürülen kadın sayısı 27’dir. Şiddetin bu boyutlara varmış olduğu ve Pınar Gültekin olayında görüldüğü gibi vahşetin sınır tanımaz hale geldiği bir ülkede, şiddeti engelleyecek yeni projeler üretilmesi gerekmektedir” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Türk Kadınlar Konseyi Derneği: Kadının geleceği ülkenin geleceğidir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2020 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Türk Kadınlar Konseyi Derneği: Kadının geleceği ülkenin geleceğidir haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Temmuz 2020, Cuma
 • İmsak
  03:53
 • Güneş
  05:31
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:40
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:31
Sayfa Başı