ADANA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

'İyi planlanmış afet riskini azaltacak projeler can ve mal kaybının önüne geçiyor'

DHA
13.10.2020 - 13:12 |Son Güncelleme :
İyi planlanmış afet riskini azaltacak projeler can ve mal kaybının önüne geçiyor
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı Afet ve Risk Yönetimi Şube Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, iyi planlanmış afet riskini azaltacak projelerin can ve mal kaybının önüne geçeceği, bu konuda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin titizlikle çalıştığı belirtildi.
Birleşmiş Milletlerin aldığı bir kararla 13 Ekim’in Dünya Afet Risklerini Azaltma Günü olarak ilan edildiğinin kaydedildiği açıklamada, tüm dünya ve ülkemizin deprem, sel, heyalan, çığ benzeri doğal ve teknolojik tehlikelerle karşı karşıya olduğu kaydedildi.
Doğal afetlere maruz kalan Türkiye’de bu yıl Elazığ Sivrice ilçesinde 6.8 büyüklüğünde deprem, Van’ın Bahçesaray ilçesinde çığ, Giresun’un ilçelerinde sel, su baskını ve heyalanların can ve mal kaybına neden olduğu ifade edilerek açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“Meydana gelen bütün doğal afetler göstermektedir ki toplumun her kesimi sorumluluk almalı ve sorunlara çözüm bulma konusunda katılımcı olmalıdır. Kentlerdeki olası afet kayıplarını azaltmak ve güvenli kentsel çevreler elde etmek ama ile orta ve uzun vadede, afetler meydana gelmeden kentin zarar görebilirlik düzeyi belirlenmeli ve afet risklerini azaltacak önlemler alınmalıdır. Bu amaç ve hedefler doğrultusunda kentin olası afetler karşısında hangi zayıflık ve kusurlar içerdiği, kentsel riskler analizi tespit edilmeli, kent bütününe yönelik sakınım planı geliştirilmelidir. Adana Büyükşehir Belediyesi, sakınım planına ilişkin düzenleme ve planları yeniden değerlendirme süreçlerini izleme işlerini titizlikle yürütmektedir.”

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden 'İyi planlanmış afet riskini azaltacak projeler can ve mal kaybının önüne geçiyor' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2020 tarihinde saat 13 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'İyi planlanmış afet riskini azaltacak projeler can ve mal kaybının önüne geçiyor' haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ekim 2020, Salı
 • İmsak
  05:18
 • Güneş
  06:38
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:41
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı