ADANA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Halka bilimsel hizmet için teknik iş birliği protokolü

DHA
13.09.2020 - 13:53 |Son Güncelleme :
DHA

Halka bilimsel hizmet için teknik iş birliği protokolü

ADANA, (DHA)-ADANA Büyükşehir Belediyesi ile Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi arasında imzalanan protokol ile kentteki yatırımlarda iş birliği sağlandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ''Protokol ile mimari projeler, ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenlenecek, birlikte tartışılacak ve hayata geçirilecek'' dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Duygu Saban, Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Yeğin ve Öğretim Görevlisi Tolga Uzun arasında, kent genelinde belediye yatırımlarının mimari projelerinin hazırlanması, ulusal ve uluslararası yarışmaları birlikte yapma ve teknik iş birliği amacıyla protokol imzalandı.
Başkan Karalar, kent ölçeğindeki tüm projelerde sivil toplum kuruluşları ile birlikte karar almayı hedeflediklerini belirtti. Karalar, "Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile teknik iş birliği protokolü imzaladık. Protokol ile mimari projeler, ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenlenecek, birlikte tartışılacak ve hayata geçirilecek. Protokol kapsamında ilk proje olarak Çukurova Üniversitesi Yurdu önündeki 'Yaya Üst Geçidi Mimari Projesi' çalışmalarına başlanacak” dedi.
Başkan Karalar, bilimi ve uzmanlığı ön plana alacaklarını ve Türkiye’nin birçok üniversitesiyle halihazırda çalıştıklarını vurguladı. Başkan Karalar, Çukurova Üniversitesi’nin diğer bölümleriyle de iş birliği yapmak üzere hazırlıklar yapıldığını, ayrıca kentteki diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliği olanaklarını artıracaklarını kaydetti.
Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Duygu Saban da Adana Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Halka bilimsel hizmet için teknik iş birliği protokolü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Eylül 2020 tarihinde saat 13 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Halka bilimsel hizmet için teknik iş birliği protokolü haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Eylül 2020, Pazar
 • İmsak
  04:51
 • Güneş
  06:12
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:57
 • Yatsı
  20:13
Sayfa Başı