ADANA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Büyükşehir, sivrisinekle mücadele için harekete geçti

DHA
06.02.2020 - 15:07 |Son Güncelleme :
DHA

Büyükşehir, sivrisinekle mücadele için harekete geçti

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki yaz Adana’da sivrisinek sorunu yaşanmaması için çalışma başlattı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yönetiminde, yaz aylarında etkisini gösteren sivrisinekle mücadele konusunda toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, önceki yıllarda Çevre Koruma  ve Kontrol Daire Başkanlığı yürütülen vektörle (sivrisinek, hamambölgegi, fare) mücadelenin, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın organize çalışma yürüterek, daha etkin mücadele etmesi için talimat verdi. Başkan Zeydan Karalar, bu yaz Adana’da kesinlikle sivrisinek sorunu yaşanmaması için ilgili dairelerin birlikte ve eş zamanlı çalışacağını kaydetti. Adana’nın gündeminden sivrisineği çıkarmaya kararlı olduklarını söyleyen Başkan Zeydan Karalar, her birimin üzerine düşeni yapacağını, Adanalıların sivrisineksiz bir yaz geçirmesi için, mücadeleye şimdiden başlanacağını ve tam kapasiteyle çalışılacağını belirtti.
FİZİKSEL VE KÜLTÜREL MÜCADELE
Sivrisinekle mücadelede; fiziksel ve kültürel olarak iki yöntemi eş zamanlı yürüteceklerini açıklayan Başkan Zeydan Karalar, “Vektörü yok etmek ve üremesini engellemek için sulak alanlarda ve su birikintisi olan yerlerde tahliyeyi ASKİ’nin birimleri yapacak. Genel ilaçlama Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığımızca gerçekleştirilecek. Vektörün üreme yapabileceği sazlık ve otluk alanlarla ilgili Park ve Bahçeler Daire Başkanlığımız çalışma yapacak. Hayvansal ve tarımsal atıklarla ilgili çalışmayı Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığımız yürütecek. Vatandaşlarımızın vektörle mücadele konusunda bilgi sahibi olması çok önemli. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız; vatandaşımızın sivrisinekle mücadele konusunda bilinçlendirilmesi adına kültürel mücadele yapacak. Genelde vektörle, özelde sivrisinekle mücadelemiz dört koldan ve son derece ciddi bir şekilde gerçekleştirilecek” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Büyükşehir, sivrisinekle mücadele için harekete geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2020 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir, sivrisinekle mücadele için harekete geçti haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2020, Çarşamba
 • İmsak
  05:49
 • Güneş
  07:08
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:50
Sayfa Başı