Kavgayı ayırmak isterken ölenin katil zanlısı yakalandı

Güncelleme Tarihi:

Kavgayı ayırmak isterken ölenin katil zanlısı yakalandı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 29, 2016 14:10

Kavgayı ayırmak isterken ölenin katil zanlısı yakalandı

Haberin Devamı

Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA) - ADANA'da kavgayı ayırmak isterken bıçaklanarak öldürülen eczacı kalfası 27 yaşındaki Gökhan Savul'u akrabası 20 yaşındaki Ömer Akbulut'un öldürdüğü ortaya çıktı. Akbulut, kendisini görüntüleyen gazetecilere, "İnsan kendi akrabasını öldürecek kadar şerefsiz mi?" diye bağırdı.
Merkez Seyhan İlçesi'nin Mithatpaşa Mahallesi 58 bin 61'inci Sokak'ta perşembe günü alkol alan Ömer Akbulut, akrabası 23 yaşındaki Aziz Akbulut ile 23 yaşındaki Mustafa Suphi Adar, iddiaya göre Ünal ailesinin sahibi olduğu kahvehanenin önüne gelip içeride bulunanlara küfretmeye başladı. Küfürleri duyan İbrahim Ünal (19), Emrah Ünal (22), Şefik Ünal (27) ile Süleyman Tan (18) ve Hüseyin Fidancı (33) dışarıya çıkıp müdahale etmek istedi. Çıkan tartışma bir süre sonra bıçaklı ve sopalı kavgaya dönüştü. Kavganın büyüdüğünü gören eczacı kalfası Gökhan Savul ayırmak için müdahale etti. Bu sırada Savul sol bacağından, Şefik Ünal ise göğsüne isabet eden bıçak darbesi ile yaralandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 2 kız çocuk babası Gökhan Savul, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Şefik Ünal ise tedaviye alındı.
"KİME İSABET ETTİĞİNİ BİLMİYORUM"
Olayı araştıran Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olaya karışan 4'ü çocuk toplam kişiyi gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorguları yapılan zanlılardan, Ömer Akbulut, akrabası Aziz Akbulut, Mustafa Suphi Adar ile 17 yaşındaki Durdu Mehmet S.'nin  olayda bıçağı kullandıkları saptandı. Görgü tanıkları ise cinayete kurban giden Gökhan Savul'un kahvehane önündeki arbedeyi görüp ayırmak isterken yaralandığını bıçağı da Ömer Akbulut'un kullandığını öne sürdü. Savul'un akrabası olan zanlılardan Ömer Akbulut, "Alkollüydüm, kavga çıktı, üzerime saldırdılar, kendimi korumak için bıçağı salladım, ama kime isabet ettiğini bilmiyorum" diye ifade verdi.
Cinayet Bürosu'nda sorgulanan ve alkollü oldukları için olayı hatırlamadıklarını ileri süren katil zanlıları Ömer Akbulut, Aziz Akbulut, Mustafa Suphi Adar ve karşı gruptan olan İbrahim Ünal, Emrah Ünal, Süleyman Tan, Hüseyin Fidancı ve Çocuk Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan Durdu Mehmet S. ile kavgaya karışan 3 çocuk adliyeye sevk edildi. Sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi'ne getirilen zanlılardan Ömer Akbulut, "İnsan kendi akrabasını öldürecek kadar şerefsiz mi?" diye bağırdı.

FOTOĞRAFLI

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!