ADANA HABERLERİ

İsrail Maslahatgüzarı’ndan Adaso’ya Ziyaret

IHA
04.03.2015 - 12:30 |Son Güncelleme :

ADANA SANAYİ ODASI’NI ZİYARET EDEN İSRAİL’İN ANKARA MASLAHATGÜZARI AMİRA ORON, BAŞTA TARIM OLMAK ÜZERE TÜM SEKTÖRLERDE TİCARİ İŞBİRLİĞİNE HAZIR OLDUKLARINI BELİRTEREK, MEVCUT TİCARİ İŞBİRLİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNİ HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Adana Sanayi Odası’nı (ADASO) ziyaret eden İsrail’in Ankara Maslahatgüzarı Amira Oron, başta tarım olmak üzere tüm sektörlerde ticari işbirliğine hazır olduklarını belirterek, mevcut ticari işbirliklerinin geliştirilmesini hedeflediklerini söyledi.
Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Başkan Yardımcıları Fırat Karalı ve Erdoğan Şire, Sayman üye İmam Gazali Hıradağı ve Yönetim Kurulu üyeleri Yavuz Tezcan, Faruk Aytek, İsa Tuzcu ve Süleyman Baş ile bir araya gelen Maslahatgüzar Amira Oron, görevine 40 gün önce başladığını ve ilk ziyaretini Adana’ya gerçekleştirdiğini belirtti.
Adana ile ticari işbirliğinin tarım üzerinde yoğunlaştırılmasını amaçladıklarını bildiren Oron, kent sanayicilerini İsrail’de 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenecek uluslararası tarım fuarı ve konferansına katılmaya davet etti.
Ticaret Müsteşarı Joseph Avraham da, geçen yıl Türkiye’den İsrail’e 2.6 milyar dolarlık mal satışı gerçekleştiğini, önemli ticaret potansiyeli bulunan iki ülkenin birbirlerinin rakibi değil, tamamlayıcısı olduğunu vurguladı.
Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, İsrail ile ticarette önemli bir sıkıntı yaşanmadığını, önümüzdeki süreçte daha da artacağına inandığını belirtti.
Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, fuar ve konferansla ilgili Adana sanayicisinin bilgilendirileceğini ifade ederken, ekonomik alanda işbirliğinin artmasına yönelik çaba ve katkıların sürdürüleceğini söyledi.
Serbest ticaret anlaşması kapsamında İsrail’den gelen özellikle suni sentetik elyaftan dokunmuş kumaşların büyük sıkıntı yarattığını belirten Kıvanç, “Dokuma tezgahı bulunmayan İsrail’den, Uzakdoğu imali olduğunu bildiğimiz çok miktarda mal ülkemize geldi. Bu konuda yasal girişimlerimiz devam ediyor. İsrail devletinden dampingli ürünler konusunda hassas olunmasını ve önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden İsrail Maslahatgüzarı’ndan Adaso’ya Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mart 2015 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İsrail Maslahatgüzarı’ndan Adaso’ya Ziyaret haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ocak 2022, Pazartesi
 • İmsak
  06:17
 • Güneş
  07:40
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı