ADANA HABERLERİ

Genel cerrahlar, Başkent'te buluştu

DHA
14.05.2017 - 11:55 |Son Güncelleme :
DHA

ADANA'da Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gökhan Moray, son yıllarda açık karın ameliyatlarında en önemli konu haline gelen kompartman sendromunun, fark edilmediğinde ölümcül sebeplere neden olabilen çok ciddi bir sorun olduğunu söyledi.
Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Kışla Yerleşkesi’nde düzenlenen, 'Açık Karında Güncel Yaklaşımlar Toplantısı', bölge hastanelerinde görev yapan çok sayıda genel cerrahı bir araya getirdi.
Toplantının açılışında konuşan Prof. Dr. Gökhan Moray, Başkent Üniversitesi Genel Cerrahi Bölümü’nde yılda ortalama 8 bin ameliyat yapıldığını belirterek, bunlar içerisinde açık karın ameliyatlarının önemli yer tuttuğunu söyledi. Açık karınların en önemli sorunu olan kompartman sendromunun, son 10-15  yılın popüler konusu haline geldiğine dikkat çeken Moray, “Çok ciddi bir sorun. Fark edilmediği takdirde ölümcül sebeplere neden olabiliyor ve maalesef tanı koymakta şüpheden öteye gidilemiyor. Umarım bu toplantı, bu konudaki güncel bilgileri tekrar gözden geçirmek için bir fırsat olur" dedi.
Düzenleme Kurulu’nda Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gökhan Moray ile birlikte Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. M. Akın Tarım ve Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal’ın da yer aldığı toplantı, açılışın ardından bilimsel oturumlarla devam etti. Toplantının son bölümünde, olgu sunumları ile maket üstünde VAC uygulamaları gerçekleştirildi. 

ADANA, (DHA) 
  
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Genel cerrahlar, Başkent'te buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Genel cerrahlar, Başkent'te buluştu haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Mayıs 2022, Cumartesi
 • İmsak
  03:35
 • Güneş
  05:15
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:30
Sayfa Başı