ADANA HABERLERİ

Çukurova Sterilisazyon Dezenfektasyon Günleri

IHA
08.06.2015 - 10:45 |Son Güncelleme :

SEMPOZYUMUN AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPAN ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ BALCALI HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. YEŞİM TAŞOVA, GÜNÜMÜZDE HASTANE KOŞULLARINDA ENFEKSİYON İLE MÜCADELENİN SON DERECE ÖNEMLİ OLDUĞUNU BELİRTTİ

IHA

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi ev sahipliğinde düzenlenen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Çukurova Sterilizasyon Dezenfektasyon Günleri Sorunlar ve Çözüm Önerileri Sempozyumu" yapıldı.
Park Zirve Tesislerinde yapılan sempozyumda, konusunda Türkiye’nin önemli uzmanları gerçekleştirilen oturumlarla katılımcıları bilgilendirdi. Katlımın yoğun olduğu sempozyumda sterilizasyon ve dezenfektasyon konusunda nelerin doğru yapılması gerektiği çeşitli sunumlarla anlatıldı.
Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, günümüzde hastane koşullarında enfeksiyon ile mücadelenin son derece önemli olduğunun altını çizdi. Taşova, enfeksiyonla mücadele konusunun başında ise sterilizasyon ve dezenfektasyonun öneminin ön plana çıktığını dile getirdi. Yapılacak doğru çalışmalarla hastane enfeksiyonları riskinin en aza indirilmesinin mümkün olduğunu ifade eden Taşova bu tür sempozyumlarında son derece faydalı olduğunun altını çizdi.
Taşova, sempozyuma şehir dışından katılan tüm katılımcılara da ayrıca teşekkür ederek, sempozyum sonunda buradan çok önemli bilgilerle ayrılacaklarına inandığını belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Sterilisazyon Dezenfektasyon Günleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Haziran 2015 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Sterilisazyon Dezenfektasyon Günleri haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:01
 • Güneş
  07:26
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı