ADANA HABERLERİ

Büyükşehir Su Üretecek, Adını Adanalılar Koyacak

IHA
15.09.2015 - 12:06 |Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BELDETAŞ AŞ TARAFINDAN YAPTIRILACAK POZANTI SU ŞİŞELEME VE PAKETLEME TESİSİ'NİN TEMELİ CUMARTESİ GÜNÜ ATILACAK. ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN İNTERNET SİTESİNE VE AKILLI OTOBÜS DURAKLARINA KONULAN ANKET NOKTALARINA ADANALILAR İSİM ÖNERİLERİ BIRAKABİLECEK.

IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi Beldetaş AŞ tarafından yaptırılacak Pozantı Su Şişeleme ve Paketleme Tesisi’nin temeli 19 Eylül 2015 Cumartesi günü atılacak. Ürünün adını Adanalılar belirleyecek. “Adını sen koy” mesajıyla başlatılan kampanya sonunda, uygun ad bulan 3 vatandaşa iPhone telefon hediye edilecek.
Adını halkın koyacağı fabrikanın, temel atılmasının ardından 2 ay içinde faaliyete geçmesi planlanıyor. Beldetaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Karayandı, “Torosların zirvesinden, 2 bin metre yükseklikten çıkan kaynak suyu şişelenecek ve satılacak. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne gelir elde etmek ve halka daha kaliteli hizmet vermek amacıyla hareket ediyoruz. Daha önce Adana’da açılan su fabrikasının Pozantı’da faaliyet göstermesiyle ilgili ruhsat alındı. İlk etapta saniyede 2 litrelik debiyle üretim yapacak fabrikanın, ilerleyen aşamada saniyede 10 litrelik kapasiteye kadar yükselmesini hedefliyoruz” dedi.
Ürünün adını Adanalıların koyacağını belirten Fatih Karayandı, “Adana Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesine ve akıllı otobüs duraklarına koyduğumuz anket noktalarına Adanalılar isim önerilerini bırakabilir. Anket 15 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 1 Ekim’den sonra Beldetaş AŞ Yönetim Kurulu’nca halkın en çok istediği isim belirlenecek. Seçilen ismi öneren 3 kişiye iPhone telefon hediye edilecek. Adanalı hemşehrilerimizin ankete yoğun şekilde katılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Büyükşehir Su Üretecek, Adını Adanalılar Koyacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 12 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Su Üretecek, Adını Adanalılar Koyacak haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ekim 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:31
 • Güneş
  06:52
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı