ADANA HABERLERİ

Başkan Zeydan Karalar Yumurtalık’ta muhtarlarla buluştu

DHA
01.03.2021 - 14:29 |Son Güncelleme :
DHA

Başkan Zeydan Karalar Yumurtalık’ta muhtarlarla buluştu

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar her fırsatta muhtarlarla görüşüp, halkın eksiklerini ve taleplerini öğreniyor, hizmetlerle ilgili bilgi verip, bürokratlarını muhtarlarla buluşturuyor. Yumurtalık’ta ilçe muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Zeydan Karalar’a, ASKİ yöneticileri ve çok sayıda Büyükşehir daire başkanı eşlik etti.
Yumurtalık’ta muhtarlarla buluşan Başkan Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanlığı dönemi de dahil Adana’nın her karış toprağında hizmet adına çabalarının olduğunu kaydetti. Başkan Karalar, “Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görevi devraldığımızda İlk 9 ay boyunca sadece belediyenin yeniden işler hale gelmesi için çalıştık. Çalışmalarımız sonucunda yılda 600 milyon lira borç üreten belediyeyi, artı üreten bir belediye haline getirdik” dedi.
Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Yumurtalık’a önemli hizmetler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Zeydan Karalar, daha yerinde, doğru hizmet etmek için muhtarlarla da sık sık buluştuklarını kaydetti. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, önceki 5 yılda dökülen asfalttan daha fazlasını 18 ayda döktüklerini vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, “Asfalt dökümü elbette asli işimiz ama Adana’da çok bozuk yol var. Sizin de en büyük sorunlarınızın başında yol geliyor. Adana gibi bir yerde yol, su, altyapı, arıtma sorunu olması kabul edilemez. Olanaklarımız ölçüsünde sorunlu yolların hepsini yapacağız. Bölgenin su sorununu da Yedigöze Projesi tamamlandığında ortadan kaldıracağız. Şimdilik olanaklarımız ölçüsünde sizleri susuz bırakmamak için tüm çabamızı harcıyoruz” diye konuştu.
‘ADANA DAHA İYİ YERDE OLMAYI HAK EDİYOR’
Yönetim anlayışlarının farklı olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, israfı önlediklerini ve Adana’ya gereken değeri vererek hizmet ettiklerini belirterek, Adana’nın hak ettiği yerde olmadığını vurguladı. Adana’nın Türkiye’de 12’nci sırada olmasını kabul edemediğini söyleyen Başkan Zeydan Karalar, “Türkiye’nin ve dünyanın en güzel yerlerinden birisi olan Adana bulunduğu yeri hak etmiyor. Turizm, sanayi, kalkınma ve her alanda bizler Türkiye’de dördüncü kent olmayı hak ediyoruz. Adana ile ilgili bir film hazırlatıyorum. Adana’nın tüm güzelliklerini Türkiye ve tüm dünya görsün istiyorum” dedi.
Başkan Zeydan Karalar’ın ardından söz alan muhtarlar istek ve taleplerini iletti. Başkan Zeydan Karalar’la birlikte muhtarları dinleyen ASKİ ve Büyükşehir bürokratları not aldı, ihtiyaçların giderilmesi için hazırlıklara başladı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Başkan Zeydan Karalar Yumurtalık’ta muhtarlarla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mart 2021 tarihinde saat 14 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Zeydan Karalar Yumurtalık’ta muhtarlarla buluştu haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:21
 • Güneş
  05:48
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:26
 • Yatsı
  20:47
Sayfa Başı