ADANA HABERLERİ

Balcalı Hastanesi Yeşil Kartlı Hastalara Doğrudan Bakacak

IHA
08.02.2016 - 10:45 |Son Güncelleme :

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BALCALI HASTANESİ BAŞHEKİMİ PROF. DR. YEŞİM TAŞOVA.

IHA

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi artık yeşil kartlı hastaları başka bir kamu hastanesinden sevk almalarına gerek olmadan kabul edecek.
Yeşil Kartlı hastalar daha önce Balcalı Hastanesi’nde muayene olabilmek için bir başka kamu hastanesinden sevk alıyorlardı. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan anlaşmayla şuan için bu yıl geçerli olacak uygulama sayesinde hastalar Balcalı Hastanesi’ne sev almadan doğrudan başvurabilecek.
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, yaptığı açıklamada, daha önce hastane olarak yeşil kartlı hastalara doğrudan bakamadıklarını hastanın muayene olabilmesi için bir başka kamu hastanesinden sevk alması gerektiğini ifade etti.
Hastanın kimi zaman ilk tercihinin Balcalı Hastanesi olabildiğini belirten Prof. Dr. Taşova, hastanın imkanlarının buna izin vermediğini ve mevzuat yüzünden doğrudan muayene olamadığını hatırlattı. Prof. Dr. Taşova, Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan anlaşmayla birlikte şuan için bu yıl geçerli olmak üzere artık yeşil kartlı hastaların Balcalı’da doğrudan muayene imkanına kavuştuğunu ve herhangi bir sevke gerek olmadığının altını çizdi. Prof. Dr. Taşova, Balcalı Hastanesi olarak hasta odaklı çalışmaların süreceğini kaydetti.
Prof. Dr. Yeşim Taşova, Balcalı Hastanesi’ne 35 yataklı Türkiye’nin sayılı bölgenin ise en büyük ameliyathanesinin yapıldığını belirterek, şuan inşaatın kaba kısmının büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Prof. Dr. Taşova, "Ameliyathane hizmete girdiğinde bu alanda son derece önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Ameliyathane içerisinde hekimlerimizin yararlanacağı son teknolojik imkanlar mevcut olacak" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Balcalı Hastanesi Yeşil Kartlı Hastalara Doğrudan Bakacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Şubat 2016 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Balcalı Hastanesi Yeşil Kartlı Hastalara Doğrudan Bakacak haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:02
 • Güneş
  07:27
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı