ADANA HABERLERİ

Arabulucular Derneği’nden Adaso’ya Ziyaret

IHA
07.04.2015 - 11:01 |Son Güncelleme :

ADANA ARABULUCULAR DERNEĞİ, ARABULUCULUK SİSTEMİNİ TANITMAK İÇİN ADANA SANAYİ ODASI'NI ZİYARET ETTİ

IHA

Kurulduğu günden bu yana arabuluculuk sistemini tanıtmak için çalışan Adana Arabulucular Derneği ziyaretlerine Adana Sanayi Odası ile devam etti.
Ziyarette Adana Arabulucular Derneği Başkanı Arabulucu Av. Tuğçe Nermin Türk ve yönetim kurulu üyeleri Arabulucu Av. Fatih Kocaispir, Arabulucu Av. Burçin Tümsa ve Arabulucu Av. Ebru Civelek Çeti ile Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Sayman İmam Gazali Hiradağı ve Genel Sekreter Bora Kocaman bir araya geldi.
Arabuluculuk sisteminin tanıtılması ve yaygınlaştırılması yönünde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren dernek başkanı Arabulucu Avukat Tuğçe Nermin Türk, dernek ve oda arasında yapılabilecek olan işbirliği ile birlikte çalışmalar yapabileceklerini belirtti.
Arabuluculuğun ele aldığı uyuşmazlıklarda yüzde 98 başarılı olduğunu belirten Türk sözlerine şöyle devam etti:
"Ülkemizde 2013 yılında uygulanmaya başlanan Arabuluculuk sisteminin avantajları ve sistemin yaygınlaştırılması için çalışmalar yapıyoruz. Taraflar arasındaki çeşitli uyuşmazlıkları daha pratik, hızlı ve daha ekonomik şekilde hallediyoruz. Arabuluculuk sayesinde alınan kararlar mahkeme kararı niteliğinde oluyor. Ticari hayatta da işinize yarayacak bir sistem olarak düşünüyoruz. Böyle bir sistem olduğunu topluma, insanlara anlatmak istiyoruz. Arabuluculuk müzakereler yaparak husumetleri ortadan kaldırmak ve çözüm yolu bulmaktır. Hukuk uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu 2012 yılında yasalaştı. Bugüne kadar arabuluculukla sorunlarının çözülmesini isteyen tarafların uyuşmazlıklarında yüzde 98 başarı sağlanmıştır”
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken oda olarak her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Kıvanç, "Diğer odalarda da Arabuluculuk konusunda oda içinde bir merkez oluştuğunu biliyoruz. Bizde Adana Sanayi Odası olarak bu konuda çalışmalar yapıp bir merkez tahsis edebiliriz. Adana Sanayi Odası olarak Adana Arabulucular Derneği ile işbirliği içinde oluruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Arabulucular Derneği’nden Adaso’ya Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2015 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arabulucular Derneği’nden Adaso’ya Ziyaret haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Temmuz 2022, Cumartesi
 • İmsak
  03:31
 • Güneş
  05:16
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  16:39
 • Akşam
  20:09
 • Yatsı
  21:46
Sayfa Başı