ADANA HABERLERİ

Adana'da eTwinning projesiyle öğrenciler kodlayarak öğreniyor

DHA
15.12.2020 - 11:11 |Son Güncelleme :
DHA

Adana'da eTwinning projesiyle öğrenciler kodlayarak öğreniyor

ADANA,(DHA)- ADANA'da Cumhuriyet Anaokulu ile Şehit Kadir Görgülü İlkokulu’nun yer aldığı ‘Kodluyorum Öğreniyorum’ eTwinning projesiyle öğrencilere uzaktan eğitimle kodlama eğitimi veriliyor.
‘Kodluyorum Öğreniyorum’ eTwinning projesi kapsamında Adana Cumhuriyet Anaokulu ile Şehit Kadir Görgülü İlkokulu, Samsun Nene Hatun Anaokulu, Ordu Bayramca Anaokulu, Sakarya Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Gaziantep Yeşilyurt Yunus Emre İlkokulu ile birlikte Polanya’dan Przedszkole Miejkie ve Olsztnie okullarından toplam 100 öğrenci uzaktan eğitimle kodlayarak öğreniyor.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Türkiye’den 8 öğretmen ile Polanya’dan 2 öğretmenin yer  aldığı projede 5-8 yaş arası öğrenciler farklı alanlarda yenilikçi yaklaşımlar ile sosyal ve eğitim alanında eğlenerek yeni kazanımlar elde ediyor. Projede öğrencilere, gelişen teknoloji ile yaşayan yeni neslin bu teknolojileri daha iyi anlayabilmesi için onlara kod okuma eğitimi veriliyor. Bu sayede öğrencilerin kod okuma farkındalığı ile yaratıcı düşünme becerileri kazanarak sorunlarını çözebilecekleri bilişsel beceriler kazanmaları sağlanıyor. Kasım ayında başlayan proje Ocak ayına kadar sürecek. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Adana'da eTwinning projesiyle öğrenciler kodlayarak öğreniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Aralık 2020 tarihinde saat 11 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Adana'da eTwinning projesiyle öğrenciler kodlayarak öğreniyor haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:26
 • Güneş
  05:52
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:23
 • Yatsı
  20:44
Sayfa Başı