GeriSpor Yeni isimleri Vakıfbank Türk Telekom oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni isimleri Vakıfbank Türk Telekom oldu

Vakıfbank Güneş Sigorta Spor Kulübü, yapılan olağan yönetim kurulunda alınan bir kararla, kulübün adını "VakıfBank Spor Kulübü" olarak değiştirdi.

2010-2011 sezonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı tüm maçları kazanarak namağlup bir şekilde Avrupa Şampiyonluğu'na uzanırken bu unvanı hak eden ilk ve Türk takımı olan VakıfBank Güneş Sigorta Türk Telekom Bayan Voleybol Takımı'nın resmi adı da VakıfBank Türk Telekom oldu.

25 yıllık emeğin bir sonucu olarak elde edilen bu tarihi başarının ardından voleybol yatırımlarına hız vereceklerini açıklayan VakıfBank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, "Uzun yıllardır destekçisi olduğumuz kulübümüzün yeni adı artık 'VakıfBank Spor Kulübü', takımımızın adı da VakıfBank Türk Telekom olmuştur. VakıfBank Ailesi olarak takımımızın yeni adının yeni sezonda kızlarımıza uğurlu gelmesini diliyoruz" dedi.

Türk voleybolunun büyük aşama kaydettiğini belirten Kalkan; "Sporcularımızın son dönemlerde elde ettiği başarılar gösteriyor ki, sporun hangi dalı olursa olsun büyük kurumlar tarafından desteklenen takımlar, başarılarını her geçen gün artırarak yollarına devam ediyor. Biz de VakıfBank Spor Kulübü'nün başarılarının katlanarak artacağına olan inancımızla, gençlere yatırım yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Kalkan, VakıfBank Spor Kulübü'nün altyapısında yetişen başarılı oyuncuları Çağla Akın ve Ece Hocaoğlu başta olmak üzere tüm ekibi Dünya Yıldız Kızlar Şampiyonası'nda aldıkları başarıdan dolayı bir kez daha kutladı.

VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Ergin ise, "Bu isim değişikliğinin bize artı bir motivasyon katacağına inanıyorum. Yönetim, teknik ekip ve oyuncu kadromuz gücünü koruyor. Başarıların artarak devam etmesi için elimizden geleni yapmaya ve dün olduğu gibi bugün de Türk voleyboluna yıldızlar yetiştirmeye, kupalar kazandırmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle