ANKARA HABERLERİ

Yazı gitti büst indi

Hürriyet Haber
08.03.2017 - 17:35 |Son Güncelleme :

CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan’ın çabasıyla konferans salonu kazandırılan İnönü İlkokulu’ndan önce İnönü’nün ismi silindi, ardından da Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısı ve büstü kaldırıldı.

Hürriyet Haber

Hamamönü’nde 1930 yılında İnönü ismiyle açılan ve bugüne kadar ismi iki kez değişen ilkokulun adı 1992 yılında yeniden İnönü İlkokulu oldu. İnönü’nün torunu Gülsün Bilgehan, 2015 yılında okula konferans salonu kazandırdı ve açılışına katıldı.

4. KEZ İSMİ DEĞİŞTİ

Bir yıl sonra, mevcudu azaldığı gerekçesiyle okul, bilim sanat merkezine çevrildi ve ismi de “İnönü Bilim Sanat Merkezi” oldu. Bu yılın başında yeniden isim değişikliğine gidilen okulun yeni isminin Şehit Hüseyin Gültekin Bilim ve Sanat Merkezi olması kararlaştırıldı.

YAZIYLA BÜST SÖKÜLDÜ

Bu değişikliğin ardından da açılış günü konferans salonunun sahnesine işlenen Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısıyla büstü kaldırıldı. Yine Atatürk’ün okul binası girişindeki “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” yazısı ve fotoğrafı da kalktı. Bilgehan, 2015 yılında konferans salonunun açılışı için düzenlenen törene katılmıştı. Yaklaşık bir hafta önce okulun içinden çekilen fotoğrafta ise yazı ve büstün kaldırıldığı gözüküyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yazı gitti büst indi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mart 2017 tarihinde saat 17 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yazı gitti büst indi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

05 Ağustos 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:04
 • Güneş
  05:44
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:38
Sayfa Başı