En değerli Fenerbahçe

Euroleagu'deki mahşerin 4 atlısı için haftalık reçetem şöyle;

Haberin Devamı

İtalya’da Armani’yi yenerek 3.konuma gelen Fenerbahçe, bizimkiler arasında İstanbul Final Four'a en yakın takım. MVT(Most Valuable Team), bu hafta Real Madrid’i burada yenerse keyfimiz katlanır. Ayak bileği dönen Bogdanovic antrenmanlara başladı. Yetmez ama evet. Dar rotasyon sıkıntısını usta Obra aşmanın yolunu tez bulmalı.

 

Panathinaikos’u orada yenmeyi kıl payı kaçıran Daçka, daha iyi Yunan Olympiakos’a,CSKA benzeri bir azizlik yapmalı İstanbul’ da. Maccabi’ye evinde yenilen Olympiakos yaralı aslan. Zor ama olmaz değil. Hala beş benzemez dağınıklığını atamayan Daçka’da geçen hafta 26 sayı atan Clyburn çok yalnız kovboy kalıyor. Blatt hala kemik beşi oturtamadı.

 

Haberin Devamı

BASTIRIN BİRAZ

 

İlk sekizi zorlayanlardan Kızılyıldız’ı darmadağın eden Anadolu Efes Maccabi’ye gidiyor. İsrail’in yıldızı yükselişte. Gecesi denk gelirde açık alan girişimleri sayıya dönüşürse, maç kazanan Efes’in işi kolay olmaz.

 

Baskonia’ya giden Galatasaray’ı da zor saatler bekliyor. Rakip sert. Katalan Barcelona’nın ülke basketbolundaki rolüne göz dikmiş vaziyetteler. Oyun kurucuda Sinan her akşamı kurtaramaz. Emir daha etkin roller üstlenmeli. Micov ve Schilb’le forvetten hücum başlatmakta B planı Ataman’ın. Pleiss ve Tyus’u içeride kapsam alanında tutarsa işi daha kolaylaşacak.

 

En az 2 galibiyet bekliyorum ama ne yalan söyleyeyim “hüsran haftası”olmasından da korkmuyor değilim.

Yazarın Tüm Yazıları