Elbet bir gün buluşacağız!

Yeni yılda seyirci, salonlara dönecek mi? Malum, COVID-19 önlemleri kapsamında beyazperde de ‘mola’ verdi ve yapılan son resmi açıklamayla salonların 1 Mart’ta açılacağı duyuruldu. Buluşma vakti geldiğinde menüde neler var, vizyon tarihleri kesin olmasa da hangi filmler izleyicisini bekliyor? Öne çıkan yapımları paylaşalım dedik...

Haberin Devamı

Wonder Woman 1984
‘SÜPER’LERİ ÖZLEYENLERE

Elbet bir gün buluşacağız

Normalde Ekim 2020’de salonlarımızda ağırlayacaktık kendisini ama kısmet değilmiş. ‘Wonder Woman 1984’, DC’nin ‘Süper’ kahramanlarından ‘Wonder Woman’ın beyazperdedeki ikinci solo çalışması. Başrolde, ilk adımda olduğu gibi Gal Gadot’u izleyeceğimiz Patty Jenkins imzalı yapımda Cheetah’ya karşı verilen mücadelenin izlerini süreceğiz. 

Undine
MİTOLOJİK ‘SULAR’

Elbet bir gün buluşacağız

Berlin’de rehberlik yapan ve erkek arkadaşı tarafından terk edilen genç bir kadının, hayatındaki yeni bir seçenekle birlikte açıldığı farklı sular… Alman yönetmen Christian Petzold, mitolojik bir karakteri günümüze taşımış ve yine ilgiye değer bir filme imza atmış. 

Haberin Devamı

The King's Man:  Başlangıç
KÖTÜLÜK KOL GEZİYOR

Elbet bir gün buluşacağız

‘Kingsman’ serisinin başlangıcına giden ve oluşumun, geçmiş dönemlerde dünyayı ele geçirmek isteyen kötü güçlere karşı verdiği mücadeleyi anlatan filmin yönetmeni Matthew Vaughn. Kadrodaysa Ralph Fiennes, Harris Dickinson, Gemma Arterton, Rhys Ifans gibi isimler var.

Black Widow
MARVEL’CİLER YOLUNU GÖZLÜYOR

Elbet bir gün buluşacağız

Geçen yıl sevenlerine randevu verenlerden biri de oydu. Ama Marvel karakterlerinden ‘Black Widow’la buluşma da bu yıla kaldı. Cate Shortland imzalı yapımda Natasha Romanoff’un hikâyesini izleyeceğiz. Kara Dul olarak huzurlarımızda her zaman olduğu gibi Scarlett Johansson var. 

Ölmek İçin Zaman Yok / No Time to Die
UMARIZ BULUŞMAK İÇİN ZAMAN OLUR!

Elbet bir gün buluşacağız

Haberin Devamı

‘Majestelerinin ajanı’ da randevusunu bu yıla kaydıranlardan. 007’nin son macerası ‘Ölmek İçin Zaman Yok’u, Cary Joji Fukunagayönetti, James Bond rolünde yine Daniel Craig’i izliyoruz. 

Top Gun: Maverick
GÖKYÜZÜ ONDAN SORULUR!

Elbet bir gün buluşacağız

Tom Cruise, kendisini şöhrete kavuşturan rollerden birine 25 yıllık bir aradan sonra tekrar dönüyor. Pete ‘Maverick’ Mitchell artık bir eğitimcidir ama yine onu zor bir görev bekliyordur. Filmin yönetmeni Joseph Kosinski.

Soul
CAZ YAPMAK İSTİYORUM…

Elbet bir gün buluşacağız

Caz piyanisti olmak isteyen bir müzik öğretmeninin, bir kanalizasyona düşmesiyle bambaşka bir dünyanın kapısını aralaması... Bu ilgi çekici animasyonu Pete Docter-Kemp Powers ikilisi yönetmiş. 

Haberin Devamı

Baba / The Father
YAŞLILIK ZAMANLARI

Elbet bir gün buluşacağız

Kızının bütün ısrarlarına rağmen tek başına yaşamakta direnen bir babanın, yaşlılık ve demans gibi problemler karşısındaki deneyimlerini perdeye taşıyan çarpıcı bir dram. Florian Zeller’in filminde babayı Anthony Hopkins, kızını da Olivia Colman canlandırıyor. 

Godzilla vs. Kong
DEVLER ARENASI

Elbet bir gün buluşacağız

Sinemanın en devasa karakterlerinin buluşması... Adam Wingard imzalı yapımda Alexander Skarsgard, Eiza Gonzalez, Millie Bobby Brown, Brian Tyree Henry gibi isimler rol alıyor. 

Hızlı ve Öfkeli 9 / F9
ÖFKE BİTMİYOR!

Elbet bir gün buluşacağız

Sinema tarihinin en uzun aksiyon serisinin dokuzuncu adımında, Dom’un geçmişinden gelen bir husumetten kaynaklanan tehdide karşı arkadaşlarıyla birlikte verdiği mücadele anlatılıyor. Filmin yönetmeni Justin Lin

Haberin Devamı

Çöl Gezegeni / Dune
EN ÇOK O BEKLENİYOR

Elbet bir gün buluşacağız

Frank Herbert’ın ünlü bilimkurgu klasiğinin yeni uyarlaması, yılın en merakla beklenen yapımı belki de. Denis Villeneuve’nün yönettiği yapımda Timothee Chalamet, Josh Brolin, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa, Javier Bardem gibi ışıltılı bir kadro izleyeceğiz.

YERLİ CEPHENİN ÖNE ÇIKANLARI

Çatlak
AİLE MANZARALARI

Elbet bir gün buluşacağız

Bir borç meselesi etrafında bir ailenin anatomisi... Fikret Reyhan ikinci uzun metrajlı çalışmasında göz kamaştırıcı bir film ortaya koyuyor. Hakan Salınmış, Hakan Emre Ünal, Tuğçe Yolcu, Süreyya Kilimci, Gülçin Kültür Şahin, Canan Atalay gibi isimler başrolleri paylaşıyor. 

Hayaletler
ŞİMDİKİ ZAMANLAR

Haberin Devamı

Azra Deniz Okyay, ilk filminde arka plana elektriklerin uzun süre kesildiği bir İstanbul’u koyarken yolları birbirine bağlanan karakterler anlatıyor ve bir ‘şimdiki zamanlar’ analizine soyunuyor… Kadroda Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir gibi isimler yer alıyor.

Gölgeler İçinde
İSYANLARDAYIM

İlkel bir teknolojinin hâkim olduğu bir fabrika ve sistemi sorgulamaya başlayan isyankâr bir işçi... Erdem Tepegöz, ikinci uzun metrajında distopik bir öykü anlatıyor. Kadroda Numan Acar, Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz gibi oyuncular var.  

Af
BİR TRAJEDİNİN ANATOMİSİ

Elbet bir gün buluşacağız

Doğu Karadeniz kırsalında otoriter bir baba ve giderek kendisini hissettiren ve nihayetinde patlayan bir trajedinin hikâyesi... Cem Özay’ın yönettiği filmde Timur Acar, Emine Meyrem, Hakan Aslan, Yusuf Bayraktar ve Macit Koper başrollerde. 

Kumbara
BORÇ, EZİLENİN KAMÇISIDIR

Ağır borç yükü altında ezilen ve başkalaşan orta halli bir muhasebecinin öyküsü... Ferit Karol imzalı yapımın başrollerinde Murat Kılıç, Gülçin Kültür Şahin, Mert Ateş ve Onur Gökçek gibi isimleri izleyeceğiz.

Yazarın Tüm Yazıları