Can dostunuzla bir kahveye var mısınız?

Günümüzde köpekler, şehir hayatında evlerimizi paylaştığımız ailemizin bir parçası olarak gördüğümüz ev arkadaşlarımız oldular.

Can dostunuzla bir kahveye var mısınız

Sevdiğimiz arkadaşlarımız, vakit geçirmekten keyif aldığımız aile üyelerimizle nasıl zaman zaman dışarıda birşeyler yapmaktan zevk alıyorsak köpeklerimizle de bir kafeye gidip kahvemizi içebilir, bir restoranda yemek yerken yanımızda olmalarından memnun olabiliriz. Dostumuzla planlayacağımız bu tür bir etkinlik için nasıl bir hazırlık yapmalı ve nelere dikkat etmeliyiz? İşte cevabı...

TUVALET İHTİYACI KARŞILANMALI

-Bir restoran ya da kafeye köpeğimizle gitmeden önce onun tuvalet ihtiyacını önceden karşılamış olduğundan emin olalım. Aksi takdirde oturulan yerlerde dostumuz stresli vakit geçirmek zorunda kalacaktır.
-Bu tip yerlere girmeden önce onunla iyi bir gezinti yapmış ve biraz egzersize etmiş olmak önemlidir. Yüksek mental ve fiziksel enerji, oturduğumuz yerde dostumuzu huzursuz edecektir.

Can dostunuzla bir kahveye var mısınız

UFAK GEZİNTİ YAPTIRILMALI

-Köpeğimizin ne çok tok ne de çok aç olmamasına özen göstermeliyiz.
-Her ihtimale karşı yanımıza dışkı poşeti ve seyyar suluğumuzu almayı unutmayalım.
-Eğer bölgeye arabayla gidiyorsak hedeflediğimiz kafe ya da restoranın bulunduğu bölgede arabadan indikten sonra ufak bir gezinti yaparak köpeğinizin oryantasyon oluşturmasını sağlamalıyız.

KÖŞE MASA TERCİH EDİLMELİ

-Gittiğimiz kafe ya da restoranın hayvan dostu olup olmadığını önceden kontrol etmeliyiz.
-Oturacağımız masanın mümkünse köşe masa olmasına özen göstermeliyiz. Bu sayede köpek, aksiyon ve hareketin içerisinde kalmayacak, kendini daha güvende ve iyi hissedecektir.

Can dostunuzla bir kahveye var mısınız

YEMEKLERDEN İKRAM ETMEMELİYİZ

-Biz yemek yerken yemeklerimizi ona ikram etmemeli ve böyle bir beklentiyi onda oluşturmamalıyız. Oturduğumuz sürece köpeğimizin kayışının uzunluğunun başka insanları rahatsız etmeyecek mesafede olmasına özen göstermeliyiz.
-Oturduğumuz yerde dostumuzun havlama ve aşırı hareketlilik ile çevreye rahatsızlık verme ihtimalini önleme hedefli önceden eğitim çalışmaları yapmış olmayı unutmayalım.
***
Aileden biri kabul eğittiğimiz köpeklerimizi kahve içme, yemek yeme ve tatil planlarımıza entegre etmek, dostumuzla birlikte keyifli zamanlar geçirmemizi sağlayacaktır.

X