Kaan Tangöze’den ikinci solo akustik albüm

Kaan Tangöze tarafından yeniden yorumlanan Aşık Mahzuni Şerif’in 10 bestesinin yer aldığı ‘Aşık Mahzuni Şerif Türküleri’ albümü geçtiğimiz hafta çıktı.

Haberin Devamı

Bu çalışmanın ilk ayak sesleri olan ‘Haşlayın Beni’ 17 Eylül 2021’de, ‘Gül Yüzlü Cananım’ ise 22 Ekim 2021’de dinleyici ile buluşmuştu. Tangöze’nin kendine has yorumu ile seçimini türkü dinlemekten yana kullanmayanların bile ilgisini çeken albüm diğer şarkılar ile birlikte artık tamamlanmış bulunuyor. 

Tangöze’nin İstanbul'daki stüdyosunda kaydedilen albümün; vokal, akustik gitar ve aranjesi kendisine ait. Albümden ‘Boşu Boşuna’ ve ‘Divane Ettim Aklımı’ adlı eserlerin video klipleri önümüzdeki günlerde izleyiciyle buluşacakmış. 

Odalardan 

Mavi’nin 2022’de dinleyicisini farklı bir yolculuğa çıkaracak yeni şarkılarının yolda olduğundan sizlere daha önce bahsetmiştim. Renkli ve sürprizli yolculuğun ilk habercisi olan ‘Odalardan’ geçtiğimiz cuma günü çıktı. 

Haberin Devamı

‘Odalardan’ın demosunu ilk dinlediğimde içindeki elektronik dokunuşları ve indie tatları hissettiğim an Mavi’ye dönüp ‘Oh be!’ dediğimi hatırlıyorum. Mavi'nin yazıp bestelediği ve TNK grubunun solisti Caner Karamukluoğlu tarafından düzenlenen “Odalardan”  dinlerken türlü duyguyu aynı anda yaşayıp aklınızın bir odasından diğerine yumuşak bir şekilde savrulmanıza neden oluyor. 

Şarkının düzenlemesi ve en başta sizlere bahsettiğim kıvam elektronik dokunuşlar çok keyif verici. ‘Odalardan’ın Begüm Koçum imzası taşıyan video klip çalışması şarkıyı tamamlayan görsel bir yolculuğa çıkarıyor. 

Bitmeyen kostüm demeçleri 

Magazin gündeminden düşmüyor kadın şarkıcılarımızın giydiği kostümler ve üzerine yapılan yorumlar. Geçtiğimiz haftalarda bu konuya değinip şaşkınlığımı belirtmiştim. 

Yeni yıla girdiğimizden beri mevzu hala aynı. Mütemadiyen her gün bir şarkıcının kostümü konuşuluyor. İnanılır gibi değil. 

Yıllar önce bu sahne kıyafetlerinin daha cesurları giyildiğinde bu kadar olay oluyor muydu? Hayır olmuyordu. Peki nedir bu bitmek tükenmek bilmeyen sahne kıyafeti sorunsalı? O onu giymiş bu bunu giymişlerle geçiyor magazin gündemi. 

Ortamın sakinleşeceğini ve herkesin işine gücüne bakacağını beklerken bir bakıyorsun sabah magazin programlarında yine demeçler havada uçuşuyor. Ne bitmez çilesi varmış kadın şarkıcıların demeden edemiyor insan. Allah kolaylık versin. 

Yuh Yuh 

Haberin Devamı

Emrah Karaduman, Yasin Keleş ve Selda Bağcan'ın bir araya geldiği "Yuh Yuh" geçen hafta çıkan yeni çıkan şarkılar arasında en merak ettiğim işlerden biriydi. 

Selda Bağcan’ın seslendirdiği Aşık Mahzuni Şerif bestesi ‘Yuh Yuh’un Emrah Karaduman ve Yasin Keleş işbirliği ile hazırlanan yeni versiyonuna Arda Tulum karikatürleri eşliğinde hazırlanan video klip , şarkı ile birlikte gayet keyifli bir iş olmuş.

Yazarın Tüm Yazıları