İyi ki

Geçtiğimiz günlerde Hande Yener ile zamanda minik bir yolculuk yaptık. Günümüzde yapılan ve dinleyici tarafından ilgi gören müzikal çalışmalar bizi bu yolculuğa çıkmaya itti. Birlikte eski günleri yad ederken o zamanları yeniden yaşadık.

Hande’nin şu sıralar en çok dinleyip beğendiği Türkçe albüm, Jabbar’ın “ Yineleme “ isimli 8 şarkı 2 versiyondan oluşan çalışması. “ Böyle işlerin şu an rağbet görüp , beğenilmesi beni çok mutlu ediyor. Şükürler olsun!” diyerek heyecanını paylaşan Hande , “ 10 yıl önce böyle şarkılar yaparken yalnızlıktan ölüyordum. Bu tarz çalışmaları yaptığımda çok eleştirildim “ diyerek geçmişte yaşadıklarından dem vurdu. O zamanlar müziğinde istediği işleri yapmasının bedelini kendi başına ödediğini söyleyen Hande , “ İyisiyle zorluğuyla demek hepsi bana nasipmiş. Benim kaderimmiş. Bu yaşanmışlıklar olmasaydı ben ben olmazdım. İyi ki yapmışım“ diyerek pişman olmadığının altını iki kere çizdi.

İyi ki

O zamanlar art arda çıkardığı tirajı yüksek albümlerini aynı formülle devam ettirebilme şansına sahipken , kabına sığmayan yenilik arayışı ve evrensel müzik aşkı ile farklı işler yapmanın peşine düştüğünde eleştiri oklarını üzerine çekmişti. Müziğine kulak vermeden yaptığı işleri görmezden gelenler vardı. Kemik dinleyici kitlesinden ayrılanlar olurken , onu bu yeni döneminde destekleyip müzikal yolculuğuna eklenenler bir kesim oldu. Hande’nin bu dönemde özellikle İstanbul’da çok keyifli canlı gece programları vardı. Onu bu uğurda destekleyen ordusu şarkıları herkese inat canlı canlı söyler eğlenirdi. Geçmişten günümüze o günleri kendisiyle konuşurken bana “ O dönemlerime sen şahitsin. Özel zamanlardı. Savaştım! Yıprattı ama güzel iyileştirdi “ diyerek geçmişe gururla bir selam yolladı. İyi ki kalbinin sesini dinlemiş ve 10 yıl önce şu an yeni yeni insanların beğenip dinlediği türde şarkılar söylemiş.

Yoğun geçen konser trafiği içerisinde yeni çalışmaları için alttan alttan çalışan Hande’nin 2019’da servis edeceği işlerin müzikseverleri heyecanlandıracağının garantisini size veriyor ve bekleyin diyorum.

İyi ki

Eli başarıdan başarıya koşuyor.

Tuğçe Kandemir ile birlikte seslendirdiği “Bu Benim Öyküm” ile Youtube’da 140.000.000 kez izlenmeyi geçen Eli Türkoğlu, sözü Gözde Ançel’e müziği Buray’a düzenlemesi Osman Çetin’e ait ikinci şarkısı “Yokluğunun Ertesi” ile beğeni toplamaya devam ediyor.

Son yıllarda müziğin seyrini beğenileri ile anında değiştiren genç kesimin favori şarkıcılarından biri olan Eli , sesi ve dozunda yaptığı nağmeleri ile hem şarkıları hem de kendi sosyal medya hesaplarında yaptığı cover şarkılar ile gayet yüksek izlenme oranlarına sahip. Her türde şarkıyı kendi tarzıyla okuyup paylaşan Eli’nin bir sonraki şarkısının bence hızlı bir dans şarkısı olması lazım. Slow şarkılardaki başarısını hızlı şarkılarda daha farklı ortaya koyacağına emin olduğum Eli’nin 90’lardan sevilen bir şarkıyı kendi yorumuyla güzel bir dans alt yapısı ile sunduğunda farklı bir kitleyi yanına alacaktır. Fikir benden uygulaması Eli ve ekibinden. Malum günümüz müzik dünyası acımasız ve nankör. Üretmediğin , yeni bir şeyler sunmadığın müddetçe seni bir kenara kolayca bırakıp unutabiliyor. Bu yüzden yeni şarkının çalışmalarına bir an önce başlamak lazım. Genç bir hayran kitlesi olan Eli , yeni projelerle varlığını sürdürüp müzik dünyasında kendine sağlam bir yer edinecektir.

İyi ki

Seni sever miydim?

Hande Ünsal ile yeni şarkısı “ Seni sever miydim?” vesilesiyle buluştuk sohbet ettik. Kendisi şu sıralar şarkının tanıtımı ile meşgul ve bütün zamanı radyo ve televizyon programları ile geçiyor. Sinan Akçıl imzalı şarkının ilgi görmesinden oldukça memnun olan Ünsal sohbetimiz esnasında yakında çıkacak bir proje albümde yer alabileceğinin sinyalini verdi. Bu albümde belki annesin Niran Ünsal’ın bir şarkısını seslendirecekmiş.

Tek hırsının kendi ile olduğunu , daha iyi şarkı söylemek ve yazmak için çabaladığını söyleyen genç şarkıcı , “ Ben aşk kadını falan değilim. Varsa yoksa benim için önemli olan tek şey müzik” diyerek ilişkilere bakış açısını net bir şekilde ortaya koydu. Müzisyen bir aileden gelip neden kendi solo kariyerinde bu durumun nimetlerinden yararlanmadığımı sorduğumda “ İhtiyaç duymuyorum. Kendimi fazlasıyla yetenekli buluyorum ve bu konuda hiç mütevazi olmayacağım” cevabını veren Hande ile yaptığımız keyifli sohbeti Hürriyet TV’de “Serhat’la Kayıttayız” programımda izleyebilirsiniz.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazarın Tüm Yazıları