2 kedi bir nikâh

İnternet, kedi sahiplenenler video ve fotoğraflarını paylaşabilsin diye bulunmuştur derler. Doğru-yanlış tartışılır ama bu amaçla hareket edenler güzel hikâyelere imza atıyorlar. Poorly Drawn Cats, yani ‘Kötü Çizilmiş Kediler’ adlı bir Twitter hesabı var. Kedilerin ilginç pozlarını, olabilecek en az çizgiyle resimlemeye çalışan Heloísa Nora’nın hesabı kısa sürede popüler hale geldi ve dünyanın her yerinden “Benim kedimi de çizer misin?” mesajları alır oldu.

Haberin Devamı

Grant Schroeder, bu hesabı takip edip “Benim kedimi de çizer misin?” diyenlerden. Yeşil gözlü kara kedisi Luna’nın fotoğrafını ileten Schroeder, hesapta kedisinin çizimini kısa sürede görüyor. Bu hesabın takipçilerinden İngiltere’de ikamet eden Emma Ferguson, kendi kedisinin de adı Luna olduğu için 2019 tarihli bu paylaşıma dikkat kesiliyor. Sonra Luna’yla evini paylaşan Schroeder’in hesabına bir göz gezdiriyor. Kedilere ilgisi hoşuna gidiyor ve takip ediyor. Schroeder durur mu, o da hesabı inceliyor ve takibe takip!

2 kedi bir nikâh

‘KEDİLERİN TATLIYMIŞ’

İlk hamleyi de “Kedilerin tatlıymış” mesajıyla Twitter’da DM’den yürüyerek yapıyor. Laf lafı açıyor, kedilerle başlayan ortak konular daha da gelişiyor ve bir süre sonra gün aşırı görüntülü konuşur şekilde buluyorlar birbirlerini. Ama işlerin ilerlemesi için bir engel var: Schroeder ABD, Oregon’da, Ferguson ise İngiltere, Liverpool’da yaşıyor. Ocak 2020’de ilk kez yüz yüze görüşüyorlar. İade-i ziyaret planı pandemiyle suya düşüyor. Bir sonraki buluşma 2021’in ağustos ayına kalıyor. Yılbaşına doğru nişanlanıyorlar ve 24 Temmuz’da da evleniyorlar. İkili, Liverpool’da iki kedileriyle hayatlarını sürdürüyor. Scroeder’in kedisi Luna, ailesinin yanında Oregon’da, Ferguson’un Luna’sı ise maalesef bu mürüveti göremedi. Hastalık nedeniyle yaşamını yitirdi.

Haberin Devamı

2 kedi bir nikâh

İkisini buluşturan sanatçı mı? “Bir kedi çiziminin güzel bir hikâyeyle sonuçlanacağını asla hayal edemezdim” diyor.

Kedilerin oluşturduğu sempati, hayatları nasıl değiştiriyor, yaşanmış bir olayla anlatayım istedim. Sözün özü, yalnızlıktan sıkılanlar, kedi sahiplenseniz iyi olur.

2 kedi bir nikâh

ALKIŞLAR JAPON ESNAFINA

TOKYO’daki sıcak hava dalgası şanlı Japonya esnafının yaratıcı yönünü tetiklemiş ve kediler ile köpekler için bir hayırlı icatla karşımıza çıkmışlar. Haziran ayında dokuz gün süren ve rekor sıcaklık yaşanan günlerde üreticilerin aklına düşen fikir, giyilebilir bir vantilatör üretmek olmuş. Ve bunu kedi ve köpeklere uyumlu olarak yapmak tabii. 107 dolar fiyattan temmuz başında satışa sunulan ürün için 100 sipariş alınmış bile. Hamile giyim markasının üretimi kedi ya da köpeklere giydirilen kıyafetin üzerine monte ediliyor ve vücudu serin tutuyor. Bu da yürüyüş sırasında sıcaktan etkilenmelerini önlüyor.

Haberin Devamı

2 kedi bir nikâh

BAŞROLDE YİNE ALABAY VAR

TÜRKMENİSTAN’ın ilgiyle izlediğimiz kararlarına bir yenisi eklenmiş. Hatırlarsınız belki, geçen yıl ülkenin yerli çoban köpeği ırkı Alabay onuruna ulusal bayram kutlanmaya başlamıştı. Önceki yıl da Devlet Başkanı Berdimuhammedov 6 metre yüksekliğinde altın kaplama bir Alabay köpeği heykeli diktirerek dikkat çekmişti. Şimdi gündemde yine Alabaylar var. 80 kiloya varan cüsseleriyle heybetli çoban köpeklerinin ülke dışına çıkarılması kısıtlandı. Buna göre tüm Alabay yavruları, hükümetin soyağacı defterinde ve soy köpeklerinin kayıtlarında işaretlenecek. Pasaport verilecek ve yurtdışına çıkacaksa hükümetten özel ihracat izni gerekli koşulacak.

Haberin Devamı

2 kedi bir nikâh

Okur fotoğrafı
DENİZ’LE TANIŞIN

İSTANBUL’dan okurumuz Duygu Key, kedisi Deniz’in fotoğrafını şu notla paylaşmış: “Maltepe sahilinde denize düştüğü için kendisine ‘Deniz’ ismi verildi. Selmin onu denizden çıkarıp kurtardı, Yalçın ise onu veterinere götürüp aylarca süren tedavisi için finansman sağladı. Sonunda ömürlük yuvasına ise Şahan’ın evinde kavuştu. Hepsinin yüreğine sağlık!” Hakikaten hepsinin yüreğine sağlık. Ne kadar güzel bir iş yapmışlar. Deniz’i kucaklıyorum. Sizden de kedinizin, köpeğinizin fotoğrafını bekliyorum.

NOT: Kediniz ya da köpeğinizin fotoğrafını #dunyagüzeli etiketiyle ve Hürriyet’i mention’layarak sosyal medyada paylaşın ya da sdemirel@hurriyet.com.tr adresine mail atın, seçip paylaşalım...

Yazarın Tüm Yazıları