Şehnaz Askeroğlu

Göz çevresi problemleri yorgun görünmenize neden olabilir

12 Kasım 2023
Yaşlanmanın doğal bir süreç olduğunu kabul ediyoruz, ancak zaman içinde göz çevresindeki değişiklikler insanların yaşlı ve yorgun görünmelerine yol açabilir.

Bu değişiklikler genellikle cilt elastikiyetindeki kayıp, kollajen üretiminde azalma, mimik kaslarındaki zayıflama ve genetik faktörlerle ilişkilendirilir.

Kaşlar ve göz çevresi görünüşümüze derinlik ve anlam katar. Zamanla ve yaşlandıkça kaş dokusu sıkılığını kaybetmeye başlayabilir ve yüzün bazı bölgelerine, özellikle de gözlere yorgun ve yaşlı bir görünüm verebilir. Bu faktörler, zamanla deri ve kas dokusunun zayıflamasına, kırışıklıkların ve göz altı torbalarının oluşmasına neden olabilir.

Kaşların düşüklüğü yorgun ve yaşlı görünmenizin sebebi olabilir

Kaşların düşüklüğü tek gözde veya her iki gözde de görülebilmekte ve bu durum yorgun bir görünüme yol açabilmektedir. Bazı durumlarda hafif bir sarkma meydana gelir, bazı durumlarda ise kaşların sarkması göz bebekleri hizasına kadar düşebilir. Bu ve benzeri durumlarda görme kısıtlanır ve hastalarda görme kaybı yaşanır. Kaş dokusu çok yumuşaktır ve zamanla zayıflayabilir. Zayıf kaşlar yorgun bir görünüme neden olabilir. Güzel olmasının yanı sıra görsel olarak da insanlara rahatsızlık verir.

Yaşlanmayı yavaşlatmak için neler yapabiliriz?

Yaşlanma belirtileri ve yorgun görünümün sebebi genellikle genetik faktörlere bağlıdır. Ancak, sağlıklı bir yaşam tarzı, düzenli uyku, dengeli beslenme ve güneş koruma gibi faktörler de göz çevresindeki yaşlanmayı yavaşlatabilir.

Unutmayın, göz çevresindeki yaşlanma doğal bir süreçtir ve herkesin yaşayabileceği bir durumdur. Eğer bu değişiklikler sizi rahatsız ediyorsa, alanında uzman bir plastik cerraha danışarak uygun tedavi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bella Eyes ile daha genç ve canlı görünüm!

Yazının Devamını Oku

Vücut geliştirmede HIFEM teknolojisinin artıları nelerdir?

6 Ekim 2023
Son zamanlarda, vücut geliştirmede yeni bir teknoloji olan HIFEM (Yoğunlaştırılmış Elektromanyetik Frekans) büyük bir ilgi çekiyor. Bu teknoloji, klasik squat egzersizlerine kıyasla etkileyici sonuçlar sunuyor.

Kısa sürede 20,000 squat hareketine eşdeğer bir etki yaratabiliyor. Bu nedenle HIFEM teknolojisi vücut geliştirme rutininizi destekleyebilir ve daha hızlı sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.

HIFEM teknolojisi nedir?

HIFEM teknolojisi, elektromanyetik alanların kaslara yoğunlaştırılmış bir şekilde uygulanmasını sağlar. Bu yöntem, kas liflerini doğrudan hedefleyerek yoğun bir kas kasılmasını tetikler. Bu yoğun kasılmalar, squat hareketlerini taklit ederek, karın, gluteus (kalça) ve bacak kaslarını maksimum düzeyde çalıştırır.

Bu teknoloji, yoğun egzersizler yapmaktan hoşlanan ancak zaman kısıtlaması olan kişiler için büyük bir avantaj sağlar. Bu sayede, yoğun bir çalışma gerektiren vücut geliştirme hedefleri daha kısa sürede gerçekleştirilebilir ya da yapı gereği bulunan bölgesel yağ birikimleri daha kolay eritilebilir.

Yazının Devamını Oku

Sıkı spora rağmen erimeyen karın bölgesinden kurtulabilirsiniz

23 Eylül 2023
Son yıllarda, vücut geliştirme ve fiziksel fitness hedeflerine ulaşmak için farklı teknolojik gelişmelerle karşılaşıyoruz. Bu gelişmelerden biri de HIFEM (yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik) teknolojisidir.

HIFEM, vücut kaslarını hedefleyen yenilikçi bir yöntemdir ve özellikle karın bölgesinin incelmesi, kaslarının güçlendirilmesi ve vücut şekillendirilme amacıyla kullanılmaktadır.

HIFEM teknolojisi nedir?

HIFEM teknolojisi, elektromanyetik enerjinin kullanıldığı bir tekniktir. Bu enerji, kaslara odaklanmak ve kas liflerinde yoğun kasılmalar yaratmak için vücuda uygulanır. Bu kasılmalar, vücutta yoğun bir egzersiz seansıyla elde edilebilecek kas aktivasyonunu simüle eder. Bu teknoloji, kas kütlesini artırmak, kas tonusunu geliştirmek ve vücudu şekillendirmek amacıyla kullanılmaktadır.

HIFEM teknolojisinin etkileri

Yazının Devamını Oku

İyi bir vücut için ne gerekir?

3 Ağustos 2023
İyi bir vücut için sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinmek önemlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı alışkanlıkları edinmek, genel sağlığımızı ve iyi bir vücut kondisyonunu sürdürmek için hayati öneme sahiptir.

Düzenli egzersiz yapmak, dengeli beslenmek, stresi kontrol altına almak, uyku düzenine önem vermek, zararlı madde kullanımından kaçınmak uzun vadeli sağlık sorunlarını önlemek ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlayacaktır. Bunların yanı sıra cilt, saç, ağız ve tırnak bakımına dikkat etmek daha hijyenik ve iyi bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sağlıklı beslenme

Dengeli ve besleyici bir diyet, iyi bir vücut sağlığının temelidir. Bol miktarda sebze, meyve, protein, sağlıklı yağlar ve lifli gıdalar içeren bir beslenme düzeni takip etmek önemlidir. Ayrıca, yeterli miktarda su içmek de vücudunuzun hidrasyonunu sağlamaya yardımcı olur.

Egzersiz

Yazının Devamını Oku

2023 yazının bakım trendleri neler?

6 Temmuz 2023
Her yaz dönemi, güzellik ve cilt bakımı alanında yeni trendlerin ortaya çıktığı heyecan verici bir zamandır.

2023 yılında da birbirinden ilgi çekici bakım trendleri ön plana çıkıyor ve bu trendler arasında Hydrafacial da öne çıkanlardan biri.
Hydrafacial, son zamanlarda büyük bir popülerlik kazanan etkileyici bir cilt bakım yöntemidir. Bu yöntem, temizleme, nemlendirme ve gençleştirme adımlarını içeren kapsamlı bir cilt tedavisi sunar. Özel bir cihaz kullanılarak uygulanan Hydrafacial, cildin yüzeyindeki ölü hücreleri ve kirleri nazikçe temizlerken, aynı zamanda cilde nemlendirici ve besleyici serumlar verir. Hydrafacial, kırışıklıkları azaltma, gözenekleri sıkılaştırma ve cildin genel görünümünü iyileştirme gibi bir dizi fayda sunar. Bu nedenle, 2023 yazında Hydrafacial cilt bakım trendlerinin önemli bir parçası olarak öne çıkacak.

Doğal ve organik cilt bakım ürünleri daha sağlıklı ve daha çok tercih ediliyor

2023 yazında Hydrafacial'ın yanı sıra başka trendler de gözlenmektedir. Örneğin, doğal ve organik cilt bakım ürünleri kullanımında artış yaşanıyor. İnsanlar, ciltleri için daha doğal ve çevre dostu ürünler tercih ediyor. Bu trend, kimyasal içermeyen, doğal bileşenlere sahip olan ürünlerin popülaritesinin artmasına yol açıyor.

Güneş koruması da 2023 yazının önemli bir trendi

Güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalma riskini azaltmak için güneş koruyucu ürünlerin düzenli olarak kullanılması öneriliyor. UV ışınlarına karşı koruma sağlamak, cilt kanseri riskini azaltmanın yanı sıra cilt lekelerini, erken yaşlanma belirtilerini ve güneş yanıklarını önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle, güneş korumasının 2023 yazında vazgeçilmez bir parça olarak öne çıkması bekleniyor.

Özelleştirilmiş bir bakım programı önem taşıyor!

2023 yazında cilt bakımında kişiselleştirilmiş yaklaşımın da büyük bir öneme sahip olduğu gözleniyor. Her bireyin cilt tipi ve ihtiyaçları farklıdır, bu nedenle kişiye özel cilt bakım rutinleri ve tedavileri tercih edilmektedir. Cilt analizi yapmak ve uzman görüşlerine başvurmak, bireylere en uygun bakım yöntemlerini belirlemelerinde yardımcı olur. Bu şekilde, herkes kendi cilt ihtiyaçlarına uygun olarak özelleştirilmiş bir bakım programı oluşturabilir.

Yazının Devamını Oku

Selülit görünümünden kurtulmanın yolları nelerdir?

9 Haziran 2023
Selülit genellikle derinin altında bulunan yağ hücrelerinin bağ dokusu liflerine sıkışması sonucu oluşan bir durumdur.

Özellikle kadınların çoğunda görülen selülit, genellikle kalça, bacaklar, karın ve kollar gibi bölgelerde belirginleşir. Peki, selülit görünümünden kurtulmak için ne yapmalı, nelere dikkat etmeliyiz?

Sağlıklı beslenme
Dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzeni, selülit görünümünün azaltılmasında önemli bir rol oynar. Düşük yağ içeren, lifli gıdaları tercih ederek, vücudunuzdaki yağ birikimini azaltabilirsiniz. Aynı zamanda antioksidan açısından zengin olan meyve ve sebzeleri de beslenme programınıza dahil etmelisiniz.

Su tüketimi
Yeterli miktarda su içmek, selülit görünümünü azaltmada yardımcı olabilir. Su, vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına ve cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olur. Günlük olarak en az 8-10 bardak su içmeye özen gösterin.

Yazının Devamını Oku

Botoks ve dolgu ne için kullanılır?

7 Nisan 2023
Botulinum toksini, botulinum bakterisi tarafından üretilir. Belirli tipteki sinirlerin hareketini büyük ölçüde bloke ederek bir nörotoksin görevi görür.

Botulinum toksini enjekte edilen kastaki sinir sinyallerini bloke ederek uygulama alanında istenilen sonuçların alınmasını sağlar. Botoks enjekte edildiğinde, sinir sinyallerinin bozulması nedeniyle etkilenen kaslar geçici olarak felç olur veya dondurulur. Bu sayede yüz bölgesindeki bazı kırışıklıklar yumuşatılabilir, azaltılabilir veya yok edilebilir. Botoks işleminin etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte 3 ile 6 ay arasında kullanılabilir.

Botoksun uygulanabildiği alanlar nelerdir?

Dolgu hakkında merak edilenler
Dolgu işlemi için kullanılan malzeme dokunun hacmini artırmak için tasarlanmıştır. Bu maddeler deriye enjekte edilebilen bir ilaç türüdür. En yaygın olanları hyalüronik asit ve kollajendir. İki madde farklı tipte dolgu maddeleridir. Aynı şekilde yağ transferi de bir dolgu türüdür. Yaşlanma, güneş ışığı ve benzeri faktörler cildimizdeki hyalüronik asit ve kollajen miktarının azalmasına neden olabilir. Bu maddeler azaldıkça cildimiz gençliğini kaybeder ve çökerek ince çizgiler ve kırışıklıklar gösterir.

Dolgu işleminin uygun dozda ve insan vücudunun anatomisine uygun olarak uygulanması doğal sonuçlar alınmasını sağlar. Ayrıca dudaklarda, yanaklarda, göz altı çukurlarında ve çökmenin olduğu dudak kalınlaşmalarında da başarılı sonuçlar vermektedir.

Yazının Devamını Oku

Düz bir karına sahip olmak için neler yapılabilir?

25 Mart 2023
Çoğu insan spor yapmasına ve sağlıklı beslenmesine rağmen vücutlarındaki bazı bölgelerdeki yağ birikimlerinden ve selülit probleminden şikayet eder.

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemi ile şikayet edilen bölgelerdeki fazlalıklardan ve selülit probleminden cerrahi yöntemlere başvurmadan etkili sonuç alınabilir. Kadın veya erkek herkese uygulanabilen bu yöntemler ile kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşabilir.

Çözümü kalıcı hale getirmek için yaşam biçimi değiştirilmelidir

Unutulmamalıdır ki bu süreç kalıcı bir çözüm değildir. Bu süreçleri uzun vadede korumak için sağlıklı beslenmeyi ve düzenli egzersizi yaşam biçimi haline getirmek gerekir. Kişi ameliyat sonrası kilosunu koruyamıyorsa şikayet ettiği görünümü tekrar kazanabilir. Ameliyatsız bölgesel zayıflama uygulaması, vücut şekillendirme yöntemlerini içerir. Programlar, sağlık ve görünümlerindeki rahatsızlık alanlarına dayalı olarak bireyleri tedavi etmek için seçilebilir.

Bu yöntemleri tercih edebilirsiniz

Yazının Devamını Oku