"Savaş Özbey" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Savaş Özbey" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Savaş Özbey

Kelebek astrolojisi

Tembel Susan Miller aylık burçları açıklamakta yine gecikti. Çaresiz iş başa düştü. Neyse haliniz, çıksın faliniz.

CAN YAMAN BURCU: Bu aralar saçmalıyorsun. Saçma sapan bir laf ediyor (Kıvanç Tatlıtuğ hakkında); düzelteyim derken (Oyuncuların libidosu hakkında zırvalar) daha büyük gaf yapıyorsun. Menajer, basın danışmanın kim varsa kov. Bir süre fotoğraftan başka bir şey paylaşma, konuşma.

YAĞMUR TANRISEVSİN BURCU: Dost sandıklarının düşmanlıklarıyla karşılaşabilirsin. Hanene soktuğun biri (Demet Özdemir); en sevdiğine (Oğuzhan Koç) göz koymuş olabilir. Hafıza sildirme gibi abuk sabuk hezeyanlara kapılmaya meyilli bir dönemdesin. Ama nafile; dizini kırıp acını yaşayacaksın.

DEMET ÖZDEMİR BURCU: Sürekli ikili oynuyor, bundan kazançlı çıktığını sanıyorsun. Ama gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Öyle miydi, böyle miydi derken biri çıkar, (20. bölümden itibaren Can Yaman’la sevgili olduğunuz gerçeğini) pat diye ağzından kaçırıverir. Bu aralar kendini sakın eve bıraktırma, hatta sokağa çıkma.

ÖZCAN DENİZ BURCU: Kafanda birilerini (Aslı Enver) takıntı haline getirmişsin. Bu takıntıdan kurtulamazsan bir üzülürsün, bir üzülürsün, bir hüzünlenirsin sorma. Yaratıcı bir döneminde değilsin kabul ama yine de aklını işine, sanatına yormaya gayret et.

EDİS BURCU: Şu sıra dip boyan sık gelebilir, ihmal edip ortalıkta varoş varoş dolaşma sakın. Merkür 20’nci evinde geriliyor. Tesettüre girmek falan isteyebilirsin, saçmalama; o, kadınlar için. Japonca şarkı falan yap, iyi gelir. 

HANDE ATAİZİ BURCU: Tuvalet kapısına sıkıştıktan sonra Satürn burcundan çıktı; artık hep dört ayağının üzerine düşüyorsun. “Sosyal mecraları kullan” öğüdümü (Tinder’dan Dinç Aydoğdu) dinlediysen güzellikler seni buluyor olmalı. Böyle devam, bulmuşken bas nikâhı.

HADİSE BURCU: Kiloların konusundaki takıntın, photoshop’u abartmana ve alay konusu olmana yol açabilir. Belçika’da doğmuş olabilirsin ama genlerde bu toprakların baseni var. Bazen kabullenmek en iyisidir. Raad ol. Canımızı ye.

GÖNÜL YAZAR BURCU: 300 yıl boyunca gündemde kalamazsın. Aşkın da, tutkunun da, saçmalamanın da bir yaşı var. 30 yaş genç sevgilin bile 50 küsur yaşında. Uranüs zırt pırt televizyonlara bağlanıp kendini medya maydanozu yapmana neden olabilir. Bu tuzağa düşme.

HALUK BİLGİNER BURCU: Yıllarca ektiklerinin meyvelerini topluyorsun. Bu olgun halin kendin gibi çevrendekileri de gururlandırıyor. Hayatın sana öğrettiği mütevazılığı şimdi başkalarına öğretme zamanı.

X