Etlere fısıldayan adam şimdi de kahvelere fısıldıyor...

Nusret Gökçe’nin iki yıl önce viral olan videosunu hatırlarsınız: Hani bir fincan kapuçino içiyor ve sonra tuhaf bir İtalyan aksanıyla “Kapicciiiinoo” diyordu... İşte şimdi onu da paraya çevirdi. Nişantaşı’nda açtığı kahvecide ‘meşhur’ kapuçinosunu satarak vızır vızır iş yapıyor.

Haberin Devamı

Etçi şef ve sosyal medya fenomeni Nusret Gökçe, geçen yaz satın alıp yerleştiği, içinde Nusr-et Restoran da olan binaya Kapicciiiinoo adında bir kahveci kondurdu. Vızır vızır da iş yapıyor. Öyle ki et lokantasının müdavimi olan Arap turistler bile keşfetmiş, ailece kahve keyfine geliyorlar.
Etlere fısıldayan adam şimdi de kahvelere fısıldıyor...

Maçka Caddesi’ne bakan kahveci dükkânı küçük. Olsun olsun 40-50 metrekare, hepi topu 25-30 kişilik. Ama yoğun saatlerde talebi karşılayabilmek için girişteki merdivenlerin üzerine bile oturma yerleri yapmışlar.

Etlere fısıldayan adam şimdi de kahvelere fısıldıyor...

İçi çok şık. Ahşap ağırlıklı ama modern bir atmosferi var. Yakışıklı, kocaman bir de bar kondurmuşlar. Kahvenin yanında iyi gidebilecek badem likörü gibi şişelerin yanında her çeşit başka içki de mevcut.

Haberin Devamı
“Fincanın üstü altın jelatinimsi bir şeyle kaplı, kahveyle onu da yutuyorsunuz. Zaten en pahalı ürün de o.”

İlginç bir şekilde fiyatlar makul. En azından Nişantaşı ortalamasına göre. Türk kahvesi, espresso, ristretto gibi sıcak kahveler 28-42 lira. Kapicciiiinoo’da ben tabii ki kapuçino denedim. Genç bariste, yani kadın kahve pişiricisi yumuşak içimli mi sert içimli mi tercih ettiğimi sordu. Tam da sevdiğim usul, kaymak tadında, ‘paşa kahvesi’ kıvamında hazırladı kahvemi. Demleme ve soğuk kahveler bir tık daha pahalı: 35-47 lira. Onların dışında sıcak-soğuk çay (30-44 lira), smoothie ve detoks seçenekleri sunuyorlar (30-52 lira).

Etlere fısıldayan adam şimdi de kahvelere fısıldıyor...

İsteyene sade ve çikolatalı kruvasan, bademli ya da bitter çikolatalı pasta gibi altlıklar ve eşlikçiler düşünmüşler. Tezgâhın üzerinde hem göz okşuyor hem de iştah kabartıyorlar.

Müşteriler her yaştan. Çocuklarıyla birlikte Arap turist aileler de geliyor, genç çiftler de, civarda yaşayan ya da çalışan semt sakinleri, beyaz yakalılar da... Dingin, çoğunlukla sözsüz yabancı müzik çalıyorlar. Haftanın her günü, sabah 7.00’den gece 23.00’e kadar açık.
Ama bilgisayarını açıp saatlerce çalışmalık bir yer değil, daha ziyade alıp, tadıp, az sohbet edip kalkmalık bir mekân.

Haberin Devamı

Etlere fısıldayan adam şimdi de kahvelere fısıldıyor...

Dikkat: İçeriden altın dişli çıkabilirsiniz!

İlk bakışta her şeyin bu kadar abartısız olması şaşırtıcı ama Nusr-et’in meşhur altınlı kapuçinosunu da menüye koymuşlar. Zaten en pahalı ürün o: 190 lira. Fincanın üstü altın, jelatinimsi bir şeyle kaplı, kahvenizle onu da yutuyorsunuz. Yalnız çıkarken aynaya bakmakta fayda var. Altın kaplama yaptırmışsınız gibi dişinize yapışabiliyor.

130 LİRA

Bugün ve yarın devam edecek Uludağ Yaz Festivali’ne günlük giriş ücreti... DJ performansları, yoga gibi etkinliklerin yanı sıra sahnede bugün Emre Aydın, yarın Sagopa Kajmer var.

Dersaadet’te yaşıyorsun, peki bunları biliyor musun?

* Bu akşam 21.00’de Atakent Hayal Kahvesi’nde 90’lar-2000’ler Türkçe pop partisi yapılacağını... Biletix’te biletlerin 77 lira olduğu geceye dönemin en hızlı popçularından Nez’in de katılacağını...
* Maçka KüçükÇiftlik Park’ta geçen yıl başlayan ‘Parkta Rock’ konserlerinin hız kesmeden bu yıl da devam ettiğini... Seri kapsamında bu akşam 19.00’da heavy metal efsanesi Pentagram’ın sahne önünden 200 liraya izlenebileceğini...

Haberin Devamı

Bu akşam sen neredesin?

CUMARTESİ ATEŞİ

Etlere fısıldayan adam şimdi de kahvelere fısıldıyor...

Yıldız Tilbe Harbiye Açıkhava’da, Sıla Marmaris Amfitiyatro’da, Redd Kadıköy Dorock XL’da, Reynmen Çeşme İmi Beach’te, Kenan Doğulu Turkcell Vadistanbul’da, Ceylan Ertem İzmir Urla Sahne’de, Kalben Beyoğlu Blind’da, Yonca Evcimik Tekirdağ Lebi Derya Çorlu’da, Serdar Ortaç Kuruçeşme Açıkhava’da, Cem Adrian Balıkesir Altınoluk Amfitiyatro’da.

Yazarın Tüm Yazıları