Cadde’nin en yeni dükkânı

Kadıköy’de açılan Paolina tam bir ‘semt mekânı’. Yeme-içmenin yanı sıra DJ’li eğlence de var. Saat 22.00 oldu mu, Kayahan’dan ‘La-fa-la-sol’ mırıldanırken yarım saat sonra bir elinizi kaldırmış, ‘Bu Ne Dünya Kardeşim’i söylerken buluyorsunuz kendinizi...

Haberin Devamı

Cadde’nin en yeni dükkânı

Kentsel dönüşüm nedeniyle büyük marka ve zincirlerin ayrıldığı Kadıköy, Bağdat Caddesi yazdan beri yeniden canlanmaya başladı. Ardı ardına açılan mekânlara en son Şaşkınbakkal’daki Paolina eklendi. Tam bir ‘mahalle barı’, yeme-içmenin yanı sıra DJ’li eğlence de var.

Mitolojiden esinlenen Paolina’da sizi iki tanrıça heykeli karşılıyor, duvarlar ve tavan antik görsellerle kaplı. Aklınıza ören yerleri gelmesin.
O soğukluğu bol ahşap, hasırlar ve sarı ışıklarla kırmışlar.

Menüde kahvaltılıklar, atıştırmalıklar, burgerler ve makarnalara ana yemek olarak et, tavuk ve balık eşlik ediyor. İmza yemeği Hindistan cevizi sütlü ananasla soslanan somon (140 lira).

Haberin Devamı

Cadde’nin en yeni dükkânı

KAPIDA KALMAK YOK

Buranın alameti farikasıysa kokteylleri. Aynı zamanda mekânın ortaklarından, tanınmış bar şefi İsmail Çimentay’ın elinden çıkan kokteyller de mitoloji temalı: Zeus, Juno, Moena ve Afrodit öne çıkanlar (130-135 lira).

Çarşamba, cuma ve cumartesi DJ performansı var. Her hafta farklı isimler, 80-90’ların Türkçe ve yabancı şarkılarını çalıyor. Saat 22.00 oldu mu, Kayahan’dan ‘La-fa-la-sol’ mırıldanırken yarım saat sonra bir elinizi kaldırmış, ‘Bu Ne Dünya Kardeşim’i söylerken buluyorsunuz kendinizi.

Rezervasyon kabul etmiyorlar ama kapıda kalırız korkunuz olmasın. Bekleyenleri girişteki uzun mermer masada ağırlayıp sonra ister bara ister masaya alıyorlar. Bence en güzel yeri gruplar için ayrılmış, şömineli büyük masa.

UTKU UYSAL SAHNESİNİN 4 ÖNEMLİ FARKI

1- Yılların sahne birikimiyle inanılmaz bir ses yelpazesi var. ‘Tutamıyorum Zamanı’yı söylerken Kenan Doğulu’yu, ‘Yalan’ı söylerken Tan Taşçı’yı, ‘İsyan’ı söylerken Halil Sezai’yi, ‘Giderim’i söylerken Ahmet Kaya’yı dinler gibi oluyorsunuz.  

2- Türk sahnelerinde artık çok nadir bulunan bir özellik: Yerli müzikler kadar yabancılara da hâkim. Bir bakıyorsunuz Tina Turner, Larry King ve The Beatles şarkıları, hatta Eurythmics’ten ‘Sweat Dreams’ dinliyorsunuz. Ve bütün o geniş yelpaze içinde zerre sırıtmıyor.

Haberin Devamı

3- Tuhaf bir egosuzluğu var. Şarkıyı pişiriyor, pişiriyor; söylemesi en güzel, bağırması en kolay yerini seyirciye bırakıyor. Ama sesi yetmediği yerde mikrofonu salona tutup seyirciye yaslanmak değil bu. Başka bir güngörmüşlük, başka bir doymuşluk...

4- Özgün müzikten de geri kalmıyor. Gelsin ‘Yiğidim Aslanım’, gitsin ‘Güneş Topla Benim İçin’... Seyirciye takılmalarını izlerken de “Huysuz Virjin ölmedi, Utku onu yaşatmaya devam ediyor” diyorsunuz.

Cadde’nin en yeni dükkânı

110 LİRA

Bu gece 21.00’de Zorlu PSM’deki ‘Efsanelerle 90’lar’ gecesine giriş ücreti... Sahneye çıkacaklar arasında Yonca Evcimik, Çelik, Mansur Ark, Grup Vitamin, Ragga Oktay gibi dönemin unutulmaz isimleri var.

Haberin Devamı

DERSAADET’TE YAŞIYORSUN, PEKİ BUNLARI BİLİYOR MUSUN?

Teoman, Aylin Aslım, Hayko Cepkin gibi şarkıcıları sektöre kazandıran 21’inci Roxy Müzik Günleri’ne başvuruların açıldığını...

Türkiye’nin her yerinden 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel yarışmacıların kendi bestesiyle katılabildiğini...

Nâzım Hikmet’in, ölümünün 54’üncü yıldönümünde Genco Erkal’ın yeni gösterisi ‘Yaşamaya Dair’ ile anıldığını...

Yarın 20.30’da Alan Kadıköy’de ayakta 34 liraya izlenebilecek oyuna Fazıl Say ve Zülfü Livaneli bestelerinin eşlik edeceğini...

Cadde’nin en yeni dükkânı

BU AKŞAM SEN NEREDESİN?

CUMARTESİ ATEŞİ

Duman Eskişehir Milyon Performance’ta, Gülşen Kartal Jolly Joker’de, Göksel Denizli Holly Stone’da, Levent Yüksel Moda Kayıkhane’de, Manga Diyarbakır Sezai Karakoç KM’de, Athena Beyoğlu Dorock XL’da, Yeni Türkü Bursa Hayal Kahvesi’nde, Selda Bağcan Bostancı Gösteri Merkezi’nde, Atilla Atasoy Bodrum Cafe Theater’da...

 

Yazarın Tüm Yazıları