Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural

Microfat Grafting Tekniği İle Popo Büyütme

12 Ekim 2019
Popo estetiğinde en sık karşılaşılan sorun nedir?

Popo artık hem kadın hem de erkeklerin ortak sorunu haline geldi. Popo şeklini beğenmeyen hastaların çoğunda ana sorun popoda hacim kaybı olması ve sarkık durması. Dümdüz bir popo son derece sevimsiz ve insanları mutsuz eden bir estetik sorun oldu. Kadınlar fazla ifade etmeseler de erkeksi vücut şeklinin değişilmez bir parçası olarak popo güzelliğinin önemli olduğunu düşünüyorlar. Hatta kadınlar da en az erkekler kadar popo estetiğine dikkat ediyor diyebiliriz. Hal böyle olunca erkeklerde en az kadınlar kadar kapımızı çalar oldu. Özetleyecek olursak; artık erkeklerde de kadınlarda da sarkık ve sönük popo ciddi bir estetik kaygı ve güzelliği etkileyen bir unsur olarak kabul ediliyor.

Ameliyat ile düzeltmek mümkün mü?

Elbette, birçok ameliyat tekniği var. Popo protezleri ile hacim kazandırarak sarkıklık belli ölçülerde tedavi edilebiliyor. Yaklaşık 3 yıl kalıcı dolgu işlemleri ile son derece başarılı sonuçlar elde etmek mümkün. En güncel ve başarılı teknik ise “microfat grafting” ile popo büyütme. Yeni nesil yağ enjeksiyonu ile kalıcılığı fazla ve tamamen doğal dolgun popolara kavuşmak mümkün.

Microfat grafting nedir?

Yeni nesil yağ enjeksiyonu diyebiliriz kabaca. Vücuttan alınan yağ hücrelerinin belli işlemlerden geçirilerek tekrar vücuda enjekte edilmesidir. Klasik yağ enjeksiyonundan farkı, yağ hücrelerinin küçük parçacıklar halinde vücuttan alınması ve işlemden geçirilerek kalibrasyonunun ayarlanmasıdır. Kalıcılığın arttığı ve tamamen doğal bir görünüme kavuşturulduğu en güncel yaklaşım olarak özetleyebiliriz.

Herkes için uygun mu?

Aslında istenmeyen bölgelerdeki yağları alıp popoyu güzelleştiriyoruz. Küçük 0.5 cm’lik deliklerden girip, yağ hücrelerini özel bir teknikle çekiyoruz sonra popoya enjekte ediyoruz. Hastalarımızı hastanede yatırmıyoruz, aynı gün içinde taburcu ediyoruz. 3 hafta süre ile bir korse kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bize toplamda 2 litre yağ, sarkık olmayan ve dolgun popo yapabilmemiz için yeterli.

Yazının Devamını Oku

Hollywood Yıldızlarının Estetiği: Balık Ağı Estetiği

11 Ekim 2019
Balık ağı estetiği, gündelik yaşamı etkilemeden daha genç ve daha canlı bir yüze kavuşturmak için tasarlanmış yeni bir yöntemdir. Yüzümüz yaşlanmanın ilk belirtilerinin göründüğü alandır. Bu belirtileri biraz yavaşlatmak ve tersine çevirmek bu yöntemle ameliyatsız olarak mümkün olabiliyor. İşinizden geri kalmadan, tatil planlarınızı ertelemeden, sadece 15 dakika ayırarak yepyeni bir yüze kavuşabilirsiniz.

Cerrahi öncesi son durak

Birçok noktada insanların tercih ettikleri bir uygulama olmaya aday olan bu yöntemin etkisinin tamamen oturması için aylarca beklemeye gerek kalmıyor. İşlem sonrası sonucu aynaya bakınca direk görebiliyorsunuz. Etkisi 12-18 aya kadar sürebiliyor.

Balık ağı estetiği kimlere uygulanabilir?

Balık ağı estetiği, kanca şeklinde bir iğnenin içinde sarmal dolanmış olan bir doku tutucu, sentetik materyalden oluşuyor. Temel felsefesi uygulandığı alanda dokuyu tutarak yukarı doğru asması ve bunu yaparken destek dokuya yapışarak iyi bir tutucu görevi görmesi ile oluyor. Yüzünde sarkma ve kırışıklık gibi şikayetleri olan birçok kişide rahatlıkla uygulanabilir.

Nasıl uygulanıyor?

Balık ağı estetiği, tamamen ayakta tedavi uygulamaları içinde yer almaktadır. Bireyler bu işlem için öğle arasında misafir olup, öğleden sonra da iş yerlerine dönüyorlar. İşlem ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmemektedir. Topikal ya da lokal anestezi ile uygulanır.

Yan etkisi olmayan ve vücut tarafından tümüyle eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin, cilt içine yerleştirilmesi sonucunda; ip cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak vazifesi görür hem de kollajen ve diğer bağ dokusu elemanlarını uyararak, ciltte gençleşme ve yenilenme sürecini meydana getirir.

Hastaların duydukları ağrı sadece iğne batması kadar olduğu için öncesinde sürülen kremler ile ağrı duymalarını engelliyor. İşlem herhangi bir anestezi uygulamamıza gerek kalmaksızın yapılabilmektedir.

Yazının Devamını Oku