"Ömür Gedik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ömür Gedik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ömür Gedik

Turabi’nin özel formülü

Turabi’yle yaptığım röportajdan kalanlar burada. Formunu nasıl koruyor, oyunlarda hile yapar mı, Acun’dan torpilli mi? Buyurun...

* Turabi ne demek?
- Turab, Arapça toprak demek. Turabi de topraktan gelen...

* İyi mi toprakla aran?
- İyi, az çapa, yolma yapmadım. Güneşin altında nohut yolarsın. Çapayla topraktaki otları alırsın, zararlı otlar ekinin suyunu almasın diye. Sonra kuruma evresinde de yolarsın onları.

* Ve bütün güne 25 lira alırsın.
- Yok, o bedava. Dedeyle nineye yardım.

* Çocukken ne oyunlar oynardın?
- Zıbır zımba diye bir oyun oynardık. Buradaki çocuklar bilmez. Çelik çomak oynardık, top oynardık. Şehirde de atari salonlarına çok giderdim.

* Oyunlarda hile yapar mıydın hiç?
- Hile yapmayı hiç sevmem. İlahi adalete inanırım. Haksız kazanırsan kardeşim, sonunda kaybedersin. Haksız milyarlar kazanacağıma 1 lira kazanayım, hakkımla kazanayım.

* Nasıl besleniyorsun, dikkat eder misin beslenmene?
- Yağ, tuz, şeker, un kullanmam. Hemen hemen hep böyleydim. Sağlam bir vücut istiyorsan bunlardan uzak duracaksın. Diğer türlü istediğin kadar çalış, olmuyor. Ama hiç çalışma, sadece bunlara dikkat et, yine vücudun güzel olur. Haftada bir tatil veririm kendime, istediğimi yerim. Ayda bir defa da burger yerim.

* Ne yemeyi seversin, ne renk seversin, kaçta yatar kaçta kalkarsın?

- Benim özel bir yemeğim var, kendim yaparım, yağsız ve tuzsuz. Sabah hariç hep bunu yerim. Büyük bir tencere içine havuç, et, bir baş sarımsak, mantar, soğan, patates koyup en az 1 saat kaynatırım, sonra bırakırım ve sabahtan akşama kadar onu yerim. Bir de üzerine sadece nane ya da maydanoz koyarım. Sabah kalkınca da sütle mısır gevreği yerim. Bunu yersen spor yapmasan da vücudun güzel durur. Diyetisyen değilsin falan demesin kimse, bu sadece benim tarifim. Biri bana bir şey gösterecekse önce fiziğine bakarım.

* “Acun’dan torpilli” diyorlar senin için.
- İki senedir Acun Medya ile çalışıyorum, orada tek gördüğüm şey, torpilin varsa otomatikman kara listeye alıyorlar seni! Acun Medya’da torpil dönmez. İyiysen varsın.

* Acun seviyor seni ama...
- Ben saygıda kusur etmiyorum ki. Bana saygısız diyorlar. Neye göre saygısızım... Karşımdaki bana nasıl geliyorsa ben de ona öyle giderim. Babam “Biri sana tokat atarsa, diğer yanağını da göster” derdi. Onu bir kere dinledim, pişman oldum. Bana tokat atana ben de tokat atarım. Bana saygılı gelene ben de saygılı davranırım.


Musti, klibindeki kızına bayıldım!

Mustafa Sandal’ın “Ben Olsaydım” şarkısına çektiği klip pazar gecesi yayınlandı.
Geçen haftaydı normalde çıkış tarihi, terör olayları nedeniyle ertelenmişti.
Mustafa Sandal kliplerinde hep kızlar konuşulur ama bence bu kez başka bir kız konuşulacak.
İngilizce’de “she”, yani dişi olarak bahsedilen tekneden bahsediyorum.
Yanlış bilgi değilse, klipteki muhteşem tekne Musti’ninmiş.
Denize olan merakını bildiğim için bu güzelliğin ona ait olmasına şaşırmadım.
Bir kadın bir erkek temalı kliplerden fena halde sıkılmış olsam da Musti’nin bu klipteki oyunculuğunu da es geçemem.
Yine konuşturmuş yeteneğini.
Ve tabii bir de bu adam hiç yaşlanmıyor, hep fit, hep genç, hep havalı.
Allah tabii ki Emina’sına bağışlasın.

X