GeriNiobe Aslı Temel 2016’da sizi neler bekliyor (2016'da Yengeç burcu)
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2016’da sizi neler bekliyor (2016'da Yengeç burcu)

Yengeç burcunda doğanları 2016 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda...

Burcun özellikleri


Element: Su

Niteliği: Lider

Yönetici gezegeni: Ay

Değerli taşı: İnci

Zıt burcu: Oğlak

Felsefesi: Sezerim, çabuk anlarım, hissederim

Uyumlu burçları: Akrep, Balık

Finansal olarak uyumlu burcu: Aslan

Evlilik veya ortaklık burcu: Oğlak

Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Akrep

Yengeç burcu ünlüleri: Robin Williams, Lady Diana, Tom Cruise, Türkan Şoray, Deniz Baykal, Sezen Aksu, Aşkın Nur Yengi, Ata Demirer, Tan Sağtürk, Yıldız Tilbe, Tuba Büyüküstün, Gizem Özdilli, Kenan Evren, Harun Kolçak, Harun Tekin...


Sevgili Yengeç’ler, 2016 bir ihtimal evliliğe adım atma fırsatı bulabileceğiniz ya da aileden kişilerin evlenme şansı yakalayabileceği bir yıl sizin için.
Ancak aşk hayatınızı veya sevgi temalı ilişkilerinizi ilgilendiren konularda sabırlı ve duyarlı olmanız gerekebilir. Aksi takdirde bazı kişiler hayatınızdan çıkabilir.
Bu yıl iş hayatında çok çalışan Yengeç burçları, terfi alma şansını bulabilir ya da iş nedeniyle sık seyahatler gündeme gelebilir.
Yatırımsal konularda ise daha fazla dikkatli hareket etmeniz gerekebilir sevgili Yengeç’ler. Bu yıl sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor ya da başkalarının sağlık sorunlarıyla uğraşabilirsiniz.
Öğrenci Yengeç’ler yılın çoğunda, kendileri için parlak bir geleceğin temellerini atabilirler. Suya yakın yerlere seyahatler, yılın rahatlatıcı başlıklarından olabilir.


KARİYER VE İŞ HAYATI


Kariyerinizi veya iş hayatınızı ilgilendiren konularda, eğitmen Satürn geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da öğrenecek dersleriniz olduğuna işaret ediyor.
İş hayatınıza ve sağlığınıza özen göstermek zorundasınız. Sorumluluklarınızı ve görevlerinizi ihmal etmeniz durumunda zorluklar yaşanabilir. İşten ne beklediğinizi ve iş hayatınıza nereye kadar önem vermeniz gerektiğini anlayabileceğiniz bir yıldasınız. Mart, mayıs ve ağustos, eylül dönemlerinde özellikle üst pozisyonunuzdaki kişilerle uyumu yakalayabilmek için oldukça çaba sarf etmeniz gerekebilir.
Mart ayı içerisinde maddi durumunuzu ve kariyerinizi etkileyebilecek olaylar yaşanabilir. Ani gelişmeler söz konusu olabilir ama son yıllarda o kadar çok oldu ki, asıl olmaması size değişiklik gibi gelebilir.
Dolayısıyla beklenmedik gelişmeleri kariyerinizde veya ait olduğunuz topluluklarda değişiklik yapmak için bir fırsata çevirebilirsiniz.
Olayları akışa bırakmasını öğrenmek lazım. İnsanlara kendinizi göstermek isteyebileceğiniz bir yıldasınız.
Eylül ayının ikinci haftasına kadar şans gezegeni Jüpiter, sizin için yazılı sözlü iletişim, yayıncılık, medya, halkla ilişkiler, eğitim, satış, pazarlama, fikirleriniz, akrabalar, komşular ve kısa mesafeli seyahatler başlıklarını temsil eden 3. evinizi koruma altına alacak ve bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak.
Bu süreçte kendinizi her zamankinden çok daha iyi ifade edebilir, iletişim araçlarını (telefon, e-posta, mesajlar, medya gibi) en iyi şekilde kullanabilir, yeni şeyler öğrenmeye başlayabilir, okulunuzla ilgili şanslar yakalayabilirsiniz.
Komşularınızı, kardeşlerinizi, teyze ve kuzen gibi akrabalarınızı ilgilendiren güzel haberler söz konusu olabilir. Evlenen veya çocuk sahibi olacak olan akrabalar yüzünüzü güldürebilir veya yakın çevrenizdeki kişilerin destekleriyle hayatınızda farklı olanaklara kavuşabilirsiniz.
Diyaloglarınızı ve ilişkilerinizi kuvvetlendirebilir, varsa dargınlıkları ortadan kaldırabilirsiniz.
Satış, pazarlama, yayıncılık, internet, ticaret, iletişim, yazarlık, insan kaynakları, danışmanlık, yazılım mühendisliği, halkla ilişkiler ya da eğitim alanlarında çalışan Yengeç burçları bu alanlarda başarı elde edebilirler veya daha kolay ilerleyebilirler.
İçinizdeki yazar ortaya çıkabilir veya eğitim dalında çalışanlar tezlerini tamamlayabilirler. Daha fazla öğrenmek ve öğretmek isteyeceğiniz bir yıldasınız. Web sitesi açmak veya kendi blogunuzu oluşturmak mı istiyorsunuz tam zamanı!


EV ALABİLİR VEYA EVLENEBİLİRSİNİZ!


Eylül ayının ikinci haftasından sonra burç değiştiren şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, 13 ay boyunca bu sefer de ev ve aile alanlarınızda sizi korumaya ve size bu alanlarda belli olanaklar sağlamaya başlayacak.
Evinizi yenileyebilir, taşınabilir, yeni bir ev sahibi olabilir ya da evinize iyi bir kiracı veya iyi fiyata kiralık bir ev bulabilirsiniz. Arabanız yoksa bir araba sahibi olabilirsiniz veya sizin için önemli başka bir alışveriş gerçekleşebilir.
Aranılan türde bir ev arkadaşı söz konusu olabilir.
Aile üyelerini ilgilendiren olumlu gelişmeler (evlenen ya da çocuk sahibi olan kardeşler, güçlenen akrabalar gibi) gündeme gelebilir veya evlenme niyetiniz varsa, bu tarihten itibaren 13 ay boyunca bu alanda şanslı olabilirsiniz.


SIRA DIŞI İLİŞKİLER!


Ocak, şubat, haziran ve temmuz aylarında, nisanın ve ekimin son haftasında aşk hayatınız, sosyal yaşamınız, çocuklarınızla ilgili konular veya yaratıcılık gerektiren işler ön planda olabilir.
Bu alanda desteklendiğinizi hissedebilirsiniz. Gizli ilişkiler, bir süredir kafanızda olan kişilerle yakınlaşmalar söz konusu olabilir.
Alışılmadık ilişkiler kurabileceğiniz bir yıldasınız. Ancak evlilikler, uzun zamandır devam eden ilişkiler, işbirlikleri veya ortaklıklar uzun zamandır olduğu gibi bu yıl da, değişim sürecinde ve herhangi bir sorun yaşanmaması için dikkatle yaklaşılması gerekiyor. Aklınızda bulunmasında fayda var derim Niobe’ce.
Mart ayı içerisinde, seyahatler, komşular, uzaktaki akrabalar, kuzenler, kardeşler ya da eğitim başlıklı konular dikkat gerektirebilir.
Uzun mesafeli yolculuklar sizi rahatsız edebilir, uzaktaki bir tanıdığın sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir ya da sizin veya çocuğunuzun eğitimi çok fazla emek gerektirebilir ya da zaman alıcı olabilir.
Bir ihtimal de, size bir sığınmacı veya tutsak muamelesi yapan kişilerle sıkıntı yaşayabilirsiniz. İşinizi ya da eğitiminizi ilgilendiren başlıklar nedeniyle yer değişikliği söz konusu olabilir. Bu ay içerisinde ortaya çıkan haberler veya gelişmeler önemli olabilir.
Eylül ayında seyahat planlarınızda değişiklik yapmanız gerekebilir. Seyahat partnerinizi, seyahat aracınızı veya seyahate çıkacağınız yeri değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.
Akrabalarınızın hayatlarındaki ani değişiklikler sizi de etkileyebilir. Ya da riskli ilişkiler kurabilirsiniz veya ani durumlara ani tepkiler verebilirsiniz. Zamanlama ve metotların ön plana çıkacağı bir ayda olacaksınız sevgili Yengeç’ler.


ÖNEMLİ TARİHLER


Sevgili Yengeç’ler, aşağıdaki tarihleri dikkate alırken, +/- bir ay açıklamasını özellikle dikkate almanızı rica ediyorum.
Mart ayı (+/- 1 ay) civarında, fiziki veya metafiziksel seyahatlere açık bir aydasınız. Uzun mesafeli yolculuklar yapabilir, farklı dünyaların farkına varabilir, farklı kültürlere, felsefelere ilgi duyabilir veya farklı inanç sistemlerini tanımak isteyebilirsiniz.
Ay genelinde hassasiyetiniz yüksek olabilir. Elinizden geldiğince rahatlatıcı aktivitelere zaman ayırmanızda ve ani tepkiler vermekten kaçınmanızda fayda var.


SAĞLIK KONULARI İHMAL EDİLMEMELİ


Evinizi, ailenizi veya yaşadığınız yeri ilgilendiren olaylarda yoğunluk yaşanabilir. Sevdiğiniz bir kişiyle önemli bir kırılma ya da dönüm noktası gündeme gelebilir veya taşınma, tadilat ya da evi yeniden dekore etmek türünde işlerle uğraşabilirsiniz.
Gayrimenkul başlıklı konularla uğraşmanız da gerekebilir.
16 Nisan-28 Mayıs aralığında enerjiniz düşebilir veya iş hayatınızda istediğiniz performansı almakta zorlanabilirsiniz.
Ağustos ayı civarında, ortak kaynak (vergi, sigorta, nafaka, komisyon, tazminat, miras, burs, kredi gibi) kullanımı gerektiren konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Borç, alacak verecek konuları gündeme gelebilir.
Eylül ayı (+/- 1 ay)civarında, sözel veya yazılı yeteneklerinizi paraya çevirebileceğiniz, halkla ilişkiler, medya veya sosyal medya alanlarında kendinizi gösterebileceğiniz ya da işinizle ilgili değişikliklere gidebileceğiniz günlerde olacaksınız.
Mart ayında başladığınız işlerin neticeleri yüzünü gösterebilir veya yapamadığınız seyahat planlarını bu sefer uygulamaya koyabilirsiniz.
Araç gereçlerle ilgili problemler söz konusu olabilir veya kısa yolculuklar esnasında aksilikler yaşanabilir.
Sevgili Yengeç, hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum.
Sevgi ile kalın...
NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın Aslan burcu ile devam edeceğiz...

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

Koç

Bazı konularda size daha verimli sonuçlar sunabilecek, daha çok kazanç sağlamanıza yardım edecek veya bir şekilde size yararı olacak olumlu değişiklikler yapabilirsiniz.


Boğa

Bazı kişilerin yorumları, tavsiyeleri veya eleştirileri sizin için önemli ipuçları içeriyor olabilir. Onları daha dikkatle dinlemenizde fayda var.


İkizler

Bazı anlaşmaların arkasından gitmeniz durumunda ilerleme şansını da bulabilirsiniz. Dolayısıyla, sizi sıkan veya sabrınızı sınayan şeyleri bir kenara bırakıp, ilerlemeye odaklanmalısınız.


Yengeç

Bir süredir planlarınızın veya projelerinizin içindeki ışığı görmekte zorlanan kişilerle tekrar irtibata geçebileceğiniz birkaç günlük süreçtesiniz. Bir an önce telefona sarılmanızda fayda var.


Aslan

Bazı kişilerin tavsiye veya önerilerine soğuk yaklaşabilirsiniz. Bu esnada daha kibar bir dil kullanmanızda, duygularınızı çok fazla göstermemenizde ve daha parlak fikirleriniz varmış gibi yapmanızda fayda var.


Başak

Sizi anlamsız veya içerisinden çıkılması zor konularda tartışmaya çekmeye çalışan kişiler olabilir. Bu tür tartışmalara girmemeniz durumunda kafanız daha rahat olacaktır.


Terazi

Hayatınıza, yaratıcılık gerektiren işlerinize veya ilişkilerinize biraz daha fazla renk getirmek isteyebilirsiniz. Rutinin ne kadar dışına çıkarsanız elde edeceğiniz verim ve tatmin o kadar fazla olacaktır. Belli girişimlerinizin buna ihtiyacı var.


Akrep

Bazı işbirliklerinizde veya girişimlerinizde önemli virajlar alabilir veya içsel bulgulara ulaşabilirsiniz. Daha anlayışlı ve düşünceli davranmanız gereken günlerdesiniz. Bazı şeyleri saçma dahi bulsanız, ulu orta hissettirmemelisiniz.


Yay

Her zamanki açık sözlülüğünüz yine devrede. Siz dürüst olduğunuzu veya gerçekleri söylediğinizi zannederken, diğerleri söylediklerinizi eleştiri veya şikayet olarak algılayabilirler.


Oğlak

Bazı konuların yapılabilir taraflarını göstermeye çalışmanızda ve mazeret üretmekten vazgeçmenizde fayda var. Her ne kadar eldeki veriler tersini gösterse de, sizin olumlu olmanız olayların gidişatını da değiştirebilir.


Kova

Bazı konulara olmanız gerektiğinden daha çok iyimser bakıyor olabilirsiniz. Daha fazla araştırmacı olmalı, elinizdeki planların, işlerin veya projelerin gerçekten düşündüğünüz kadar faydalı, ekonomik, sonuç getirebilecek türden olup olmadığını gözden geçirmelisiniz.


Balık

Önünüzde bulunan konulara hassasiyetle yaklaşmalı ve kırılacak değerli bir obje muamelesi yapmalısınız. Konuya ne kadar tutkulu yaklaşıyor olsanız bile, yavaş ve planlı ilerlemenin faydası bambaşka olabilir.

 

X

Terazi burcunda dolunay

Yılın en zorlu dolunaylarından birisini yaşıyoruz. Etkileri her zaman olduğu gibi +/- 5 gün gibi düşünülmeli. Terazi burcunda meydana gelecek dolunay, ilişkiler, işbirlikleri ve ortaklıklar temasına dikkat çekiyor.


Bugünlerde (+/- 5 gün) ilişki ve işbirliklerimizde ortaya çıkan olaylar veya aydınlanan durumlar ya da farkına vardığımız gerçekler, vermemiz gereken kararların ciddiyetini anlamamızı sağlayabilir. Karar almaya zorlayabilir.
İyimserlikte ve kötümserlikte sınır tanımıyoruz. Bazı şeyleri geride bırakmamız gerektiğini anlıyoruz. Aslında uzlaşmacı olmak ve huzuru sağlamak istiyoruz ama gerilim izin vermeyebilir.
Mars ve Satürn’ün konumu mücadele, saldırganlık ve riskli durumların oluşması ihtimalini artırıyor. Çok dikkatli olunması, hızlı kararlardan, hareketlerden ve riskli işlerden kaçınılması gerekebilir 5 gün için. Sonlanma ve sonuçlanma enerjileri ön planda.

KOÇ
Olumsuz düşünmemeli, farklı fikirleriniz ve planlarınızla öne çıkmaya çalışmalısınız. Gerçekçi olarak gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Gergin durumları doğru yönetmeli ve duygusal tepkiler vermemelisiniz.

BOĞA

Yazının Devamını Oku

Ayrıntılar önemli

Ev ve aile konuları zamanımızı alabilir. Ailevi konularda detayları atlamamak gerekiyor.


Zira boşluktaki Ay, işlerin istendiği hızda ilerlemeyebileceğine ve ayrıntıların önemine dikkat çekiyor.

 Koç
Ailenizde, aranızda yaş farkı olan bazı kişilerin konulara farklı şekilde bakmanızı sağlamaya çalıştığını görebilirsiniz. Bilgi sahibi yakınlarınızın yararlı tavsiyelerini alabilirsiniz.

BOĞA
Ziyaretler veya kısa yolculuklar olaylara bakışınızın farklılaşmasını sağlayabilir. Hayat tarzınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Yeni hobiler edinebilir, bunlar üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

İKİZLER

Yazının Devamını Oku

Gergin bir hafta

Genel anlamda gergin bir hafta olması, olumlu etkilerin ortaya çıkmasını zorlaştırabilir. Bizim için önemli olan şeyleri doğru sıralamalıyız. Planlı programlı bir strateji dahilinde ilerlenmesi gereken günler.

Sabah saatleri daha rahat akıyor; farklı gelişmeler veya hoşluklar olabilir. Öğleden sonradan itibaren, dört gün boyunca engellenmeler ve otorite konumundaki kişilerle zorluklar yaşanabilir.
Akşam saatlerinde ise karşılanmayan beklentiler veya konsantrasyon sorunları görülebilir.

KOÇ

Konusunda uzman kişilere kulak vermeniz gereken günler. Kendinizi geliştirmeniz gerek. Aile üyelerinizden bazıları, yüz yüze olduğunuz durumları farklı açılardan görmenizi sağlayabilir.

BOĞA

Kısa mesafeli yolculuklar veya tanıdıklara ziyaretler, özgün bir durumu farklı açılardan değerlendirmenize neden olabilir. Yaşam tarzınızda değişiklikler yapmayı düşünmeye başlayabilirsiniz.

İKİZLER

Bazı fırsatlar veya yenilikler yüzünü gösterebilir. Bu gelişmeler ışığında sorumluluklarınızı farklı şekilde ele alabilirsiniz. Evle ilgili değişiklikler imajınızı da olumlu etkileyebilir.

Yazının Devamını Oku

Niobe burçlar ve rüyalar

.

KOÇ

Önerilere ve pratik yorumlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak, kendi bildiğiniz gibi ilerlemeli, başkalarının yolunu takip etmemelisiniz.

BOĞA

Kişisel değişiklikler yapma niyetindeyseniz, herkese yapacaklarınızı anlatmamanızda fayda var. Sırlarınızı paylaşmanız işlerinizin karışmasına neden olabilir.

İKİZLER

Özel yaşamınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bu sırada bazı kişilerin yararlı katkıları olabilir ve geleceğinizi ilgilendiren olumlu şeyler yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ

Sakinliğinizi korumanızda fayda var. Aksi takdirde bazı ilişkileriniz zarar görebilir. Öncelikle, işlerinizi gerektiği şekilde tamamlamaya odaklanmanız gerekiyor.

Yazının Devamını Oku

Niobe burçlar ve rüyalar

.

KOÇ

Sizi, düşünce yapınıza uymayan şeyler yapmaya iten kişiler olabilir. Önünüze çıkan her şeye olumlu yaklaşmalısınız. Kişisel gelişiminize önem vermelisiniz.

BOĞA

Eleştiri dozunu iyi ayarlamalısınız. Aksi takdirde, kendinizi tartışmaların ortasında bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz şeyler varsa, detaylı öğrenmeye çalışmalısınız.

İKİZLER

Bazı konuları abartabilir ya da bazı kişileri yanlış yönlendirebilirsiniz. Ancak, tüm bunları yaparken karşınızdaki kişinin kim olduğunu unutmamanızda fayda var.

YENGEÇ

Maddi başlıklı konularda sizi hafife alan kişiler olabilir. Neye yatırım yaptığınız önemli. Baskılara rağmen yararınıza olmayan anlaşmalardan kaçınmalısınız.

Yazının Devamını Oku

Otorite savaşları yaşanabilir

Hafta genelinde ilişkilerde adil davranmak ve uyumu yakalamak zor olabilir. Otorite konumundaki kişilerle ilişkilerde zorluklar, iş hayatında veya kariyer başlıklı konularda zorlanmalar, gecikmeler ya da engeller oluşabilir.

Otorite savaşları yaşanabilir. Aynı zamanda alışılmadık olaylara ve rutin dışı gelişmelere açık günlerde olacağız hafta genelinde. Sonlanma ve sonuçlanma enerjileri devrede olacak.

Koç
İlişki ve işbirliklerinizde sonlanma veya sonuçlanma enerjileri söz konusu olabilir. Karşı tarafın hayatındaki gelişmeler sizi destekleyebilir. İlişkilerde önemli kararlar alınabilir.

Boğa
İş hayatınızı veya sağlığınızı ilgilendiren başlıklarda önemli kararlar alabilirsiniz. İş hayatınızda veya üzerinde yoğunlaştığınız işlerde sonlanma veya sonuçlanma enerjileri devrede 10 gün boyunca.

İkizler
Maddi başlıklı konularda aksiliklere ve sıkıntılı durumlara açık birkaç günün içindesiniz. Sakinliğinizi korumalı, kontrolünüzü kaybetmeden tavır koymalısınız.

Yengeç

Yazının Devamını Oku

Güç gösterileri gergin ortamlar

Ay, Yengeç burcunda... Ev, aile, gelenekler ve ülke başlıklı konular gündeme taşınıyor.

Genel anlamda güç gösterilerini, sözel tartışmaları, gerilimi artıran bir atmosfer olsa da, öğle saatleri civarında kısmen de olsa daha rahatlamış hissedebiliriz.

KOÇ
Özel yaşamınızda tartışmaların arttığı, seyahatler esnasında aksiliklere açık birkaç gün. Öfkeli tepkiler vermekten, ani kararlar almaktan veya ani hareketlerden kaçınmanızda fayda var.

BOĞA
İnsanların işlerinize karışmasına izin vermemeli ve sırlarınızı kimseyle paylaşmamalısınız. Maddi, hukuki ya da sağlıkla ilgili konuların özel olarak ele alınmasında fayda var.

İKİZLER
Birkaç gün diğerleri için bir şeyler yapmak, başkalarına yardım etmek hoşunuza gidebilir. Kendinizi meşgul etmeniz özel yaşamınızdaki gerilimin azalmasına veya tartışmalardan sakınmaya da yardım edebilir.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

Kazalara karşı dikkat!

Öğle saatleri sonrasında hassasiyet artıyor, daha duygusalız. Alıngan olabiliriz. Ev, aile veya ülke başlıklı konularda daha derin düşünmeli, kararlılık göstermeliyiz.


Akşam saatlerinde ise ufak tefek sakarlıklar ya da kazalar dikkat gerektiriyor. Öfke kontrolü yapmak daha zor olabilir. Saldırgan tutumlu kişilerden veya riskli yerlerden uzak durmakta fayda var.

 KOÇ
Anılara dönmek sizi aşağı çekebilir. Olumsuz düşünmeyi bırakmalı, hayatın size sunduklarının tadını çıkarmalısınız. Yollarda veya tartışmalar esnasında kontrollü olmanızda fayda var.

BOĞA
Sizi yanlış tanıtan kişiler olabilir. Hiçbir şeyi yarım bırakmamalı, konuşulmamış şey kalmadığından emin olmalısınız. Kendinizi en iyi şekilde tanıtmanız ve gereken düzeltmeleri yapmanız gerekiyor.

İKİZLER

Yazının Devamını Oku

İletişime dayalı aksilikler olabilir

Sabah saatlerinde bazı karışıklıklar veya konsantrasyon bozuklukları söz konusu olabilir. Öğle saatleri civarında, yazılı veya sözlü iletişim daha rahat akacaktır. Ama malum Merkür bugün gerilemeye başlıyor. İletişime dayalı aksilikler, bilgisayarla bağlantılı sorunlar, ulaştırma esnasında aksilikler ve yanlış anlaşılmalar art arda yaşanmaya başlıyor.

Seçeneklerimizi gözden geçirmemiz gerekebilir. Akşam saatlerinde ise sevgi temalı ilişkileri besleyen, estetik ya da sanatla ilgili çalışmalar için uygun süreçte olacağız.

 KOÇ
Bazı kişiler görev ve sorumluluklarını size yükleyebilirler veya yaptığınız işlerdeki eksikleri bularak sizi demoralize edebilirler. Çalışmaktan vazgeçmeyin.

BOĞA
İkna etmeniz gereken veya yapmak istediğiniz konularda ilerlemenize yardımı dokunacak kişiler varsa, yeteneklerinizi geliştirmelisiniz. Günü geldiğinde de konuya vakıf olduğunuzu gösterebilmelisiniz.

İKİZLER
Geçmişe dönük anlaşmalar sıkıntı yaratabilir veya duygusal gerilim söz konusu olabilir. İnsanların olayları doğru şekilde görmesi için sakinliğinizi korumalı ve sempatik olmaya çalışmalısınız. Aksi takdirde imajınız zarar görebilir.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

Sosyal bir gün

Yazılı sözlü her tür iletişim ve entelektüel paylaşımların arttığı sosyal ve canlı bir gün.

Özellikle öğle saatleri civarında ikili ilişkiler, önemli görüşmeler ve otorite konumundaki kişilerle randevular açısından olumlu bir akış var.

KOÇ

Olumlu düşünmeye çalışmalı, sizi üzen şeylerden uzaklaşmalısınız. Kişisel gelişiminize önem verip yeni özellikler edinmeye çalışarak kendinizi yepyeni bir yola sokabilirsiniz.

BOĞA

İmajınıza zarar vermeye çalışan kişiler olabilir. Konuları tam olarak anlamaya çalışıp gerekli düzenlenmeleri yapmanızda fayda var. Belli konuları yalnız başınıza halletmesiniz.

İKİZLER

Kişisel bilgilerinizin veya evraklarınızın üzerinden geçmenizde fayda var. Bazı yazılı metin veya dokümanlardaki eksikler sıkıntı yaratabilir. Yanıltıcı durumlar olabilir.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

İkna kabiliyetimiz yüksek

Birbirimizi daha rahat anlayabileceğimiz, kendimizi duygusal olarak rahat ifade edebileceğimiz, empati yapmakta zorlanmayacağımız, ikna kabiliyetimizin yüksek olduğu gündeyiz.

Ancak, akşam saatlerinde yeme içme, hız yapma, kontrolsüz harcamalar, abartılı konuşma ya da kibir dahil her anlamda aşırılıklara açık saatlerde olacağız.

KOÇ

Yeteneklerinizi cilalamanız ve yeni özellikler edinmeye çalışmanız gerekiyor. Ön plandasınız ve belli konularda geride durmanız gerekmiyor. Sizden ne istendiğini netleştirmeye çalışmalısınız.

BOĞA

Belli konulardaki bulgularınızı diğerleriyle de paylaşmalısınız. Bazı konuları nasıl netleştirdiğinizi diğerlerine de anlatmanız gelecekle ilgili kararlar almanızı sağlayabilir.

İKİZLER

Maddi içerikli evrakları ciddiyetle ele almanızda, eksikleri tamamlamanızda fayda var. Parasal hesaplarda daha dikkatli olmanız gerekebilir. Alacak verecek takviminizi birkaç kere kontrol etmelisiniz.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

Ani kararlar almaktan kaçının

Genel anlamda gergin bir haftadayız. Buna rağmen öğle saatleri olumlu ilişkiler kurmak, olumlu görüşmeler yapmak, yazılı ya da sözlü olarak kendini ortaya koymak adına gayet uygun...

Maddi veya işle ilgili konularda uzun vadeli düşünceler, planlar öne çıkabilir. Ancak birkaç gündür yazdığım gibi ani kararlar almaktan ve acele hareket etmekten kaçınmamız gerekiyor.

KOÇ

Sizden ne beklendiğini tam olarak anlamaya bakın, bu sayede daha iyi sunumlar yapabilirsiniz. Bir program dahilinde hareket etmelisiniz.

BOĞA

Bazı konularda sessiz kalmamalısınız, çünkü yapabileceğiniz şeyler var. Tecrübe ve bilginiz en iyi şekilde ilerlemenize yardım edebilir. Ruhsal, mental ve fiziki sağlığınızı ihmal etmeyin.

İKİZLER

Başkalarını bekleyerek vakit kaybetmeyin. Hayalleri gerçekleştirmenin farklı yöntemleri olabilir. Başkalarına güvenmek yerine kendiniz bir şeyler yapın.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

Renkli aktiviteler yapılabilir

Günün ilk yarısında engellenmiş hissedebilir, olumsuz düşünebilir, olumsuz olaylar yaşayabiliriz. Negatif gelişmeler günün ilk yarısını etkilese de, ikinci yarısında dinamik, aktif ve motive şekilde hareket ediyor olacağız. Daha renkli aktivitelerle vakit geçirebiliriz.

KOÇ
Sahip olduğunuz yetenekler konusunda kafasında şüphe olan kişiler olabilir. Amaçlarınıza ulaşmak için, belli özelliklerinizi geliştirmeniz ve yeni şeyler denemeniz gerekebilir.

BOĞA
Aile üyeleriniz ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha fazla gayret göstermeyi gerektirebilir. Birlikte yapılacak programlar, kısa mesafeli yollar veya ziyaretler ya da verilecek sözler ilişkiyi güçlendirebilir.

İKİZLER
Ortak kaynak kullanımı gerektiren konular veya maddi başlıklı bazı kelimeler göze çok adil görünmeyebilir. Bazı kişiler kanalıyla belli avantajlar yakaladığınızı zannederken olası kayıplar sizi bekliyor olabilir.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

Ani kararlar zarar verebilir

Plüton ve Jüpiter’le uyumlu, Mars’la uyumsuz bir Balık burcunun yeni ay günündeyiz. Bir taraftan yeni olanaklar ve fırsatlar yüzünü gösterirken, bir diğer taraftan yaralayıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Ama yaralarımızı sarmak zor olmayacak, şefkatli ve anlayışlı bir zaman diliminde olacağız zorluklara rağmen iki haftalık süreçte.

Mücadele alanları değişiyor olacak. Özellikle gece saatlerinde ani hareketlerden, ani çıkışlardan, öfkeden veya ani kararlardan kaçınmakta, riskli işlere kalkışmamakta, riskli yerlerden uzak durmakta fayda var. Acelecilik ya da ani kararlar zarar verebilir.

 KOÇ
Yaşam tarzınızı, sağlığınızı ve ilişkilerinizi olumlu etkileyecek değişiklikler yapmalısınız. Ufak tefek sakarlıklar, kazalar ya da tartışmalara karşı tedbirli olmanızda fayda var.

BOĞA
Alışılmadık kişilerle muhatap olabilir, farklı yaklaşımlarla karşılaşabilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin önerilerine kulak vermeniz güzel ama güven vermiyorlarsa hiçbir şeye onay vermek zorunda değilsiniz.

İKİZLER
Bugün ve hafta sonu bazı konuları net şekilde göremeyebilirsiniz. Yanıltıcı kişiler sizi istemediğiniz bir yöne yönlendirebilir. Duygusal oyunlara kendinizi kaptırmadan sizi, kendi yararınıza olmayan yöne çekmelerine izin vermemelisiniz.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

Manevi yönümüz ön planda

Empati yapmakta zorlanmayacağımız, birbirimize şefkatle yaklaşacağımız, duygusal, manevi yönümüzü ön plana çıkartan gündeyiz. Fedakarlık yapmak, başkaları için bir şeyler yapabilmek bize de iyi gelebilir. Dua etmek, spiritüel çalışmalarla vakit geçirmek, hayaller kurmak mümkün olabilir. Ancak, dikkatimiz kolaylıkla dağılabilir.

KOÇ
Kariyerinizi, imajınızı ve iş hayatınızı ilgilendiren başlıklarda mücadeleci bir sürece giriyorsunuz. Maddi açıdan olumlu gelişmeler olabilir.

BOĞA
Seyahat, hukuk, medya, eğitim, halkla ilişkiler başlıklarında yenilikler olabilir. Bu alanlarda yeni başlangıçlar yapabilir, keyifli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İKİZLER
Maddi başlıklı konularda olumlu gelişmelere açık günler. Ek gelirler elde edebilir veya mevcut kazançlarınızda artırıma gidebilir veya kârlı alışverişler yapabilirsiniz.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

Öğleden sonra sezgilerinize güvenebilirsiniz

Sabah işyerimize giderken ve işbaşı yaptığımızda, yaratıcı fikirlerimiz ve yeni şeyler deneme isteğimiz yüksek olacak.Öte yandan 13.30’a kadar kararsızlıklar ve belirsizlikler söz konusu. Sonrasında Balık burcunda olacak olan Ay, sezgilerimize güvenebileceğimiz, duygusal, fedakarlıktan kaçınılmayan saatlere işaret ediyor.

KOÇ:
Seçimlerinizden memnun olmayan kişiler çıkabilir. Verdiğiniz kararlar ya da seçimleriniz, diğerlerinin eleştirilerine maruz kalmanıza yol açabilir.

BOĞA:
Bazı kişiler sizinle ilgili bilgileri veya anlattık-larınızı aleyhinize kullanabilir. Şifrelerinizi, sırlarınızı ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmamalısınız.

İKİZLER:
Tanıştığınız ya da ilişkilerinizi geliştirdiğiniz kişiler hayatınızda bazı değişiklikler yapmanıza yol açabilir. Yapacağınız değişiklikler, başkalarında merak uyandırabilir.

YENGEÇ:Bazı işlere sizi karıştırmadan, sizin kontrolünüze izin vermeyen kişiler söz konusuysa, o işlerden uzak kalın. Birlikte vakit geçirmekten keyif aldığınız kişilerle buluşmalısınız.

ASLAN:

Yazının Devamını Oku

Abartılı tepkilere açık bir gün

Bugünlerde karşılıklı yaralara tuz basmak veya insanları yaralayan olaylarla karşılaşmak ihtimali söz konusu olabilir.

Provokatif veya üzüntülere neden olabilecek bir hava hakim iki üç gün için.
Hümanist veya toplumsal başlıklarla uğraşabiliriz.
Akşam saatleri aşırı ve abartılı tepkilere açık.

KOÇ

Zor zamanlar yaşayan kişilerin isteklerine kayıtsız kalmanız veya tartışmanız olayların büyümesine neden olabilir. Yardımcı olmaya çalışmanızda fayda var.

BOĞA

Mücadeleci ortamlara girebilir, karşıt görüşlü kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yeni ilişki ve işbirlikleri hayatınızın belli alanlarında farklı sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir.

İKİZLER

Yazının Devamını Oku

İlişkilerde zorluklar yaşanabilir

Sevgi temalı ilişkilerimizde daha yapıcı olmaya çalışmalıyız. İlişkilerde zorluklar yaşanabilir. Eleştirilerde artış olabilir.

Ancak Jüpiter’in konumu yeni fırsatların yüzünü gösterebileceğine işaret ediyor; önemli kişilerle olumlu görüşmeler yapılabilir. Öğleden sonra kısıtlamalar ihtimal dahilinde... Buna karşın akşam saatlerinde, ikili ilişkilerde birbirini anlamak kolaylaşabilir. 

KOÇ

İniş çıkışlı durumlar belirsizliklere ve kararsızlığa neden olabilir. Gerçek bilgilere ulaşmak, neler olacağını öğrenmek için araştırmacı olmalısınız.

BOĞA

İstediğinizi elde etmek için çok fazla ses çıkarmak, huzursuz ya da hırslı bir tutum sergilemek yerine daha fazla çalışmalısınız. İşinizle ön plana çıkmaya bakın.

İKİZLER

Zamanınızı ve enerjinizi olumlu işler için kullanmalısınız. Karşılıklı alışverişlere önem vermeli, gereğinden fazla bonkör davranıp sıkıntıya düşmemelisiniz.

YENGEÇ

Yazının Devamını Oku

İletişim sorunlarına dikkat edin

Görev ve sorumlulukları ihmal etmek, bazı problemlere yol açabilir. İletişimde istenen performans yakalanamayabilir, yanlış anlaşılmalar veya yanlış gönderiler söz konusu olabilir.


Elektrik, elektronik, mekanik veya teknolojik araç gereçlerle ilgili sorunlar yaşanabilir.
Öğleden sonra ise etkin konumdaki kişilerle ilişkilerinizde etkileyici olabilir, karizmamızı kullanabiliriz. Yeni fikirler, oluşumlar ve farklı gelişmeler, günün ilerleyen saatlerini güzelleştirebilir.
Ancak unutmayın, hafta başında yazdığım saldırganlık yaratan etkiler birkaç gün daha gündemde...

KOÇ
Gereksiz tartışmalardan kaçının. Ortaya çıkan durumların üzerinde düşünmeli, seçeneklerinizi görmeye çalışmalısınız. Ufak tefek yaralanmalara, gergin kişilere dikkat etmekte ve sağlık konularını önemsemekte fayda var.

BOĞA

Yazının Devamını Oku

İlişkilerde uzlaşmacı olmalı

Sabaha doğru saatlerde rutinin dışında gelişmeler veya farklı hoşluklar söz konusu olabilir. Öğle sonrası saatlerde planlı ve çalışkanız. İşlerimize, görev ve sorumluluklarınıza eğiliyor ve yarım kalan işleri tamamlıyoruz. Akşam saatlerinde ise, ilişkilerde gerilimler veya kırıcı sözler ya da engelleyici olaylar ön plana çıkabilir.


Lüzumsuz risklerden kaçınılması gereken bir gün. Şartlar akıcı görünmüyor. Köşeye sıkıştırmaya çalışan kişilere dikkat etmeli, başkalarının ani hareketleri nedeniyle ani kararlar almamalıyız hafta sonu genelinde.

KOÇ    
Duygusal gerilimler veya size dikte edilen bazı şeyler bu hafta sonu sizi rahatsız edebilir. Belli kararlar almadan önce sonuçlarını doğru hesaplamalısınız.

BOĞA
Duygusal gerilimlere açık hafta sonu. Fiziksel, mental ve ruhsal sağlığınızı korumalı ve bu anlamda bazı şeyleri hafife almaktan kaçınmalısınız.

İKİZLER

Yazının Devamını Oku