Kış rehavetinden kurtulun

Yapılan araştırmalar, yemeği abartıp hareketsiz kalmanın vücudun kendini yorgun hissetmesine yol açtığını ortaya koyuyor.

Haberin Devamı

Peki, bu soğuk kış günlerinde kendinizi enerjik hissetmek için ne yapmanız gerektiğiniz biliyor musunuz? Hem de birkaç dakika içinde...

* YATAKTAN KALKARKEN ZORLANIYOR MUSUNUZ: Saatin alarmını uyanacağınız saatten birkaç dakika erkene kurabilirsiniz. Yatakta 5 dakika fazla kalmanın keyfine varın. Kalkmadan önce bacaklarınızı karnınıza doğru çekin, dizinizi ellerinizle göğüs kafesine doğru iyice yaklaştırın. Simdi bu şekilde hafifçe sağdan sola ve soldan sağa doğru birkaç kez dönün. Bu egzersiz sırtınızı da rahatlatacaktır.

* UYANMAK İÇİN: Hâlâ tam anlamıyla uyanamadınız mı? O zaman bu eski Hint tarifini mutlaka denemelisiniz; vücudunuzun sıvı kaybını önlememek için çeyrek litre sıcak suyu küçük yudumlarla için. Alışkanlık haline getirdiğiniz bu hareket, aynı zamanda gün içinde vücutta bir fincan kahve içmiş etkisi yaratacaktır.

* TEMİZ HAVA GİBİSİ YOK: Özellikle soğuklarda temiz hava ve aydınlığın enerji sağlayan etkisi inanılmaz. Biliyor musunuz, kış boyunca peşimizi bırakmayan tatlı krizlerinin üstesinden gelmeye de yardımcı. Öğle yemeği sonrasında işyerinizin bahçesinde küçük bir yürüyüş bile yeterli olacaktır. Çünkü UV ışınları vücudun mutluluk hormonu üretmesini sağlıyor ve uyanık kalmayı sağlayan oksijen vücudu zinde tutmaya yardımcı oluyor.

* HAREKET, HAREKET, HAREKET: Metabolizmanın en büyük dostu ne diye soracak olursanız, cevabımız kesinlikle hareket etmek... Gün içinde hareket etmek metabolizmayı da canlı tutuyor. Özellikle kış mevsiminde uzun süre masa başında oturmak ve kuru kalorifer havası hem yorgun düşmemize neden oluyor hem de üşüme hissine yol açıyor. İyi de nasıl hareket edeceğim diye düşünmeyin... Dişlerinizi fırçalarken bile dizlerinizin üzerine çöküp kalkabilir, telefon görüşmelerinizi bir yandan yürüyerek yapabilir, bilgisayarın başında gerinebilir ve dosyalarınızı ayakta okuyabilirsiniz.

Haberin Devamı

C vitamini deposu limon güzelliğin yeni silahı

Limonun özellikle kabuğunda gerçek bir güzellik silahının gizli olduğuna kim inanır? Güzellik salonlarına gidecek zaman bulamıyorsanız, size önerim bir limonu ortadan ikiye kesmek olacak. İşte, limonun güzelliğimiz için faydaları...

Haberin Devamı

1- SİYAH NOKTA VE AKNE DÜŞMANI: Limonun kabuğunu soyup, sulu kısmını yüzünüze sürün. Limonun etkisi için bekleyin ve ardından yıkayın.
2- PİGMENT LEKELERİNİ VE YARA İZLERİNİ AYDINLATIR: Limon, içindeki meyve asitleri sayesinde akne izlerinin ve pigment lekelerinin rengini açıyor, cilt tonunu dengeliyor.
3- DİŞLERİ BEYAZLATIYOR: Kabartma tozunu limon suyuyla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımdan bir miktar bir kulak çubuğu yardımıyla dişlerinize sürün.
4- YAĞLI CİLTLERE BİRE BİR: Bir parça pamuğu batırdığınız limon suyunu akşam makyajınızı temizledikten sonra cildinize sürün. Durulamadan gece boyunca cildinizde bırakın. Ertesi sabah yüzünüzü yıkadığınızda mucizeye tanık olacaksınız.
5- SAÇLARDA KUSURSUZ IŞILTILAR: Bir miktar saç kremine yarım limondan elde ettiğiniz suyunu karıştırın ve saçlarınızın yanından iki tutama uygulayın. Gün ışığında birkaç saat etki etmesini bekleyin. Saçlarınız bir-iki ton açılacak ve ışıl ışıl parlayacak...
6- TIRNAKLARI GÜÇLENDİRİYOR: Göz kararı zeytinyağı ve yarım limonun suyunu karıştırın ve tırnaklarınıza masajla iyice yedirin. Bu karışım hem bakım yapıyor hem de kırılgan tırnakları güçlendiriyor.
7- KEPEKLERLE SAVAŞIYOR: Zeytinyağını bal ve limon suyuyla karıştırın. Maskeyi masajla saç derinize yedirin. Yarım saat bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın.
8- ÇATLAYAN DUDAKLAR İÇİN: Bir limonun yarısını çatlamış dudaklarınızın üzerine sürün ve bir gece boyunca etki etmesini sağlayın. Limondaki meyve asitleri yüzeydeki tüm ölü derileri temizleyecektir.
9- KUSURSUZ BİR YÜZ VE VÜCUT TEMİZLEYİCİSİ: Bir limonun suyunu yoğurt ve lavanta ya da papatya gibi esansiyel yağlarla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı duşta kullanabilirsiniz.
10- PEELİNG İÇİN NE BEKLİYORSUNUZ?: Yapmanız gereken, limonu yüzünüzde gezdirmek ve bir gece boyunca beklemek.

Haberin Devamı

Cildinizi yeniden canlandırabilir misiniz?

Cildin sağlıklı görünümünü ve ışıltısını etkileyen 3 önemli faktör var; cilt tonu, cilt dokusu ve yüz hatlarının sıkılığı... İçlerinden birinde meydana gelecek hasarda bile cildin genel ifadesi değişiyor, yaşlanma izleri belirginleşiyor. Shiseido, Bio Performance Glow Revival Serum’u işte bu sorunla savaşmak için yarattı. Serum, özellikle sağlıklı bir cilt dokusu, tonu ve yüz hattı elde etmek için kılcal damarları besleyen ve canlandıran Multi-Capisolve 1124 teknolojisi kullanılarak üretilmiş.
Renk bütünlüğü sağlayan ve cilt yapısını pürüzsüzleştiren ürün, sürüldüğü andan itibaren etkisini gösteriyor, cilde enerjik bir ışıltı katıyor, donuk cilt sağlıkla parlıyor. Düzenli olarak bir aylık kullanım sonunda ise ciltteki dengesiz pigmentasyon azalıyor, gözenek görünümü de azalarak cildin esnekliği artıyor. Fiyatı, 279 lira...

Haberin Devamı

EDİTÖRDEN

Kadife gibi dudaklar

Shiseido, yeni ruj serisiyle kadifemsi dudaklar vaat ediyor. Yoğun renkler ve kalıcılığıyla dikkat çeken Veiled Rouge serisi, hafif parlaklıkta ruj sevenler için geliştirildi. Renk skalasında 6 farklı tona sahip ürünün fiyatı ise 95 lira.

Yorgun gözaltlarına özel

Hem kusursuz bir ten yaratıp hem de doğal görünen özel bir kapatıcı arıyorsanız, Shiseido Perfecting Stick Concealer’ı denemelisiniz. Ürün ciltte ve gözaltlarında renk eşitsizliğine bağlı tüm kusurları kapatıyor, pürüzsüz ve eşit tonda bir makyaj bitişi sağlıyor. Fiyatı ise 99 lira...

Cilt bakımının vazgeçilmezi

Cildinizin sağlığı ve güzelliği, bağışıklık sistemi ile doğrudan bağlantılı... Shiseido’nun yeni ürünü, Ultimune Power Infusing Concentrate, cildin bağışıklık sistemini harekete geçiriyor. Cildin bağışıklığını yöneten Langerhans hücrelerine erişerek sağlıklı görünen bir cildin arkasındaki bağışıklık gücünü keşfeden Shiseido araştırmacıları, bu keşifleriyle cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor.

Yazarın Tüm Yazıları