Cildinizi kışa hazırlayın

Kış geldi çattı, hem de bir gün içinde. Peki, cildi yeni mevsime bu kadar çabuk adapte etmenin en etkili yöntemi ne? Tabii ki, yeterince ve doğru temizlik... Böylelikle onu soğuk havanın zorlu şartlarına hazırlamış olursunuz.

Haberin Devamı

Temiz bir cilt, sağlıklı, pürüzsüz ve genç görünümün de anahtarı. Düzenli ve doğru temizlik ise cildin olmazsa olmazı... Uzmanlar, cilt tipine uygun ürünlerle yapılan günlük temizleme işlemini alışkanlık haline getirmek gerektiğinin altını çiziyor, sabahları ise sadece suyun yeterli olduğunu belirtiyorlar.
Çünkü en hassas ürünler bile cildi temizlerken aynı zamanda koruyucu yağları da beraberinde götürüyor ve cilt birkaç saat içinde kendi koruyucu kalkanını yeniden oluşturmak zorunda kalıyor. O yüzden, derin temizliği akşam saatlerine bırakmak daha uygun.

- PEELING: Peeling, haftada iki kez yapılması gereken temizlik uygulamalarından biri. Üstelik son dönemde yaygınlaşan elektrikli temizlik fırçalarıyla daha etkili bir cilt temizliği yapmak mümkün. Böylelikle uygulama sonrası kullanacağınız bakım kremleri, yüzeydeki ölü deri hücrelerinden arındırdığınız cilde daha iyi etki edecektir. Karma bir cildiniz varsa, haftada iki-üç kez peeling yapmanız mümkün. Uygulama sırasında alın, burun ve çene bölgelerini parmak uçlarınızla hafifçe baskı yaparak temizlemeye, yanaklara ise daha hassas davranmaya dikkat edin. Göz çevresi ise bu uygulamadan kesinlikle muaf olmalı...
- ETKİLİ İPUÇLARI: Temizleme işlemi önesinde cildinizin nemli olmasına özen gösterin. Böylelikle ürünlerin içeriklerinin daha derinlere kadar nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizi buzdolabında saklamanız ise, yüzeydeki kılcal damarların görünürlüğünün azalmasına ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olacaktır.
- KULLANIM SIRASI: Kozmetik ürün kullanımında doğru sıralama, temizlik, serum ve sonrasında günlük bakım kremleridir...
- KREMİNİZİ DOĞRU SÜRÜN: Doğru uygulama tekniğiyle cilt bakımınız da çok daha etkili olacaktır. Bunun için:
* Kremleri ve serumları avucunuzun içinde güçlü bir şekilde ovalayın.
* Tıpkı bir kompres uygulaması gibi her iki elinizi yüzünüze yerleştirin ve sıkıca bastırın. Hassas göz çevresine, kremi yumuşak parmak baskılarıyla sürün. Bu, mikrosirkülasyonu harekete geçirecek ve etkili maddelerin dağılımını dengeleyecektir.
- GECE GÜZELLİĞİ: Gün boyunca cildimiz kendi koruma kalkanıyla haşır neşir olduğundan, yoğun etkili tedavi edici ürünleri gece yatarken kullanmalısınız. Aklınızda bulunsun; özelikle saat 17.00’den itibaren cildin kendini tedavi etme süreci devreye giriyor ve hücreler kendilerini sabaha kadar yeniliyor.

Haberin Devamı

Saçlarda buzul çağı

Haberin Devamı

Yeni sezonda saç tasarımcıları da bizi yeni renklerin yarattığı heyecana ortak ediyor. Bu kış saçlarda “cool” siyah tonlara ve buz sarılarına hazır olun...

* Bu kış sarışınlığın zirvesini görmeye hazır olun! Çünkü yeni trendde, eliniz neredeyse hep platin tonlara gidecek.
* Kızıl tonlarını bu sezon da baştacı edeceğiz gibi görünüyor. Ama bu kez daha tutkulu ve çarpıcı...
* Siyah saçta kırmızı ve mavi alt tonlara veda ediyoruz. Onun yerine kullanıcısına gizemli bir görünüm katan abanoz tonları revaçta...
* Yeni sezonda karamel tonları da yok oluyor. Onu yerine küllü renkler egemenliğini ilan ediyor.

İstenmeyen tüylere kalıcı çözüm

İstenmeyen tüylerden ev konforunda hızlı, güvenli, acısız ve kalıcı şekilde kurtulmak artık mümkün. Fakir’in yeni ürünü SatinskinPro Sistem’i, bu amaçla üretilmiş bir cihaz. Sadece 3-4 uygulama sonrası vücuttaki tüylerde yüzde 50’ye kadar azalma vaat eden cihaz, kişinin tenine ve tüy rengine uygun enerji seviyesini otomatik olarak ayarlayan sensörlere sahip. Entegre UV filtresi, ışıkların göze zarar vermesini engellerken, hızlı kaydırma özelliği ile daha rahat ve kesintisiz uygulama sağlıyor.

Haberin Devamı

Yaratıcı işbirliği

Toni&Guy HairMeetWardrobe, moda tasarımcısı Zeynep Tosun’la işbirliği yaptı. Tosun, marka için yarattığı “beauty clutch”la maskülen ve feminen ruhları sentezledi. Toni&Guy’ın Classic, Creative, Casual ve Glamour olmak üzere yarattığı 4 farklı koleksiyonu, 4 farklı tarzı içinde barındırıyor. an, doğal ama aynı zamanda havalı şehirli kadınını yansıtıyor.

Şimdi bakım zamanı

Sonbahar doğanın her ayrıntısına yansırken cildimiz de sararan yapraklar gibi renk değiştiriyor, kuruyor ve çatlıyor. Paraben ve parfüm içermeyen, içeriğindeki ProVitamin B5’le cildi yenileyen Bepanthol Cilt Bakım Ailesi’nin yeni ürünleri Onarıcı Bakım Merhemi ve Dudak Bakım Kremi, söz konusu sorunlara karşı cildi koruyor, onarıyor.

Yazarın Tüm Yazıları