‘Hasta ve yakınları açıkta kalmasın’ diyenler: Kurban bağışları KİTVAK’a

Kurban Bayramı yaklaşıyor ya… Bir fırsatı anımsatmak istedim. “Haydi” diyorum, iç rahatlığıyla, gözü kapalı destek olunabilecek, bağışlarla büyük işler başaran bir adresi gösteriyorum:

Haberin Devamı“Hizmette çeyrek asrı geride bırakan, 25 yıla 4 büyük eser sığdıran KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) bağışçılarının desteği ile çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

YILDA 15 BİN HASTALIK MERKEZ

Vakıf tarafından yaptırılan Ege Üniversitesi KİTVAK Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, yılda 15 bin hastaya hizmet veren dev bir, ‘KEMİK İLİĞİ NAKLİ ve ONKOLOJİ TEDAVİ MERKEZİ’ haline geldi. Açıldığı günden bugüne yaklaşık 700 hastaya kemik iliği nakli yapılmakta olan merkezin başarı oranını daha da yükseltmek için çalışan vakıf, 2021 yılında Bilge Uysal Hücre İşleme Merkezi’ni hizmetlerine eklemenin gururunu yaşadı.

ABD VE AV RUPA’YLA EŞİT KALİTE

Bu merkez sayesinde, kemik iliği naklinde dünyadaki tüm yenilikleri yakından takip edebildiği gibi, nakil başarı oranlarını da yüzde 100’lere yaklaştırmayı hedefledi. JACIE akreditasyon çalışmalarını tümüyle tamamlamış ve belgelendirilmeyi beklemekte olan merkez, alınacak bu önemli akreditasyon belgesi sayesinde ABD ve Avrupa ile eşit kalitede hizmet sunabilecek.

HASTA VE YAKINLARINA BARINMA

KİTVAK, kanser tedavilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürürken, aynı zamanda tedavi sürecindeki hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını da karşılamaya büyük önem verdi. Hem Ege Üniversitesi, hem de Dokuz Eylül Üniversitesi içinde birer konukevi bulunan vakıf, bu zorlu süreçte kanser hastalarının en önemli ihtiyacı olan barınma ihtiyacını da karşılamaya çalışıyor.

‘ASKIDA ODA’ DESTEK BEKLER

Vakıf, konukevlerinde belirlenen ücretleri, az olmasına karşın ödeme gücü bulunmayan hasta ve hasta yakınları için hayata geçirilen ‘askıda oda’ projesini ise her zaman canlı tutuyor. Her iki konukevinde, bugüne kadar 600 farklı ihtiyaç sahibi 24 bin gece konaklama yapmış olup, tüm masraflar vakfın ‘askıda oda’ projesi bağışlarıyla karşılandı. Bu Kurban Bayramı’nda sizler de bu projeye destek vererek kanser hastaları ve hasta yakınlarının barınma ihtiyacını karşılayabilirsiniz.”
SON SÖZ: Fazla da söylenecek bir şey yok… Kanser hastaları ve yakınlarının barınma ihtiyacını karşılamak için üzerimize düşeni yapalım. Kurban Bayramı’nda, tüm bayramlarda ve her zaman... Haydi bağışa!


KİTVAK hesap numarası

TC. İzmir Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü
11.11.2021 tarih ve E-41330036-450-47259 sayılı yardım toplama izni ile

Halkbank Konak Şubesi
Hesap Adı: Kemik İliği Transplantasyon
Hesap No: 16000103
Iban: TR31 0001 2009 7340 0016 0001 03


BİR AÇIKLAMA
‘Gül’ün ucu değişmiş
ana gövde korunmuş
Geçenlerde Alsancak’taki ünlü Gül Sokak’ın bir bölümüne “Kolombiya” adı verileceği haberlerini anımsatmıştım. Büyükşehir’den uzun bir açıklama yapıldı. 1382 Sokak (Gül) ile Dr. Müstafa Enver Bey Caddesi’nin “Ana gövdelerinin korunduğu” bildirildi: “1382 Sokak’ın Cumhuriyet Bulvarı ile deniz tarafındaki Atatürk Caddesi arasında kalan, Kordon Orduevi’nin yanındaki 62 metrelik bölüme Kolombiya adı verilmiş. Caddenin Cumhuriyet Bulvarı’nı kestiği deniz tarafında kalan Kordon Orduevi’nin yanındaki 64 metrelik kısmı Brezilya Sokak olarak tanımlanmış.” Söz konusu ülkelerin diplomatlarına jest yapılmış. Keşke daha önce herkesin anlayacağı bir açıklama yapılsaydı. Bilgilere sunulur.

Yazarın Tüm Yazıları