Biraz moral kazanmak herkese çok iyi gelir

2021’in sonlarına gelirken güç günler yaşıyoruz. Salgın illeti, tüm dünya gibi bize de yaklaşık iki yıldır kabus yaşatıyor. Her gün yitirdiğimiz canların sayısı üçlü rakamların altına düşmedi. Biraz soluklanır gibi olunduğunda, illetin yeni değişimleri ortaya çıkıyor, yeni önlemlere kafa patlatılıyor. (Aşımızı olalım, Maske, Mesafe, Musluk üçlüsünü ihmal etmeyelim.) Ve bu salgın illetinin ekonomiye getirdiği olumsuzluklar da bel büküyor.

Haberin Devamı
KAFA DAĞITMAK İÇİN
Dövizin aşırı yükselmesinin neden olduğu ekonomik dalgalanma da tuzu biberi oldu olumsuzlukların... Başta gıda olmak üzere, çeşitli ürünlere ardı ardına gelen zamlar da gündeme oturdu. Herkesi derin düşünceler aldı. Ekonomiyle ilgili meslek örgütleri endişelerini dile getirmeye, acil önlem gerektiğini vurgulamaya başladı. Ve bu tabloda hepimize en çok ne gerekli? Elbette moral. “Peki nasıl olacak” diyenleri duyar gibiyim. Yaklaşan yeni yılı karşılama hazırlıkları az da olsa kafa dağıtır sanki.

TURİZMCİLER KEYİFLİ GİBİ
Şöyle bir bakalım. Turizmciler keyifli gibi. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, Ege Bölgesi’nde otellerin dolmasını bekliyormuş: Geçmiş yıllarda Çeşme’de açık olan restoran ve kafeler hatta sokaklar bile rezerve ediliyordu. Bu yılbaşında da aynı yoğunluğu bekliyoruz. Ege Bölgesi’nde oteller yüzde 90 dolmuş durumda. Rezervasyonlar oldukça güzel gidiyor... Alaçatı sokaklarında yılbaşı kutlamak moda oldu. Kısıtlama anlamında herhangi bir değişiklik olmazsa, Çeşme’de güzel bir yılbaşını kutluyor olacağız. Önümüzdeki günlerde yer kalmayacağını tahmin ediyoruz.

3 OCAK’A KADAR ŞENLİK
Bodrum Belediyesi’nin 3 Ocak’a kadar sürecek yılbaşı şenliği başladı. Kentte Ozan Doğulu, Tan Taşçı, Melek Mosso ve Sertab Erener’in de aralarında olduğu çok sayıda sanatçı konser verecek, 100’e yakın sokak sanatçısı müzikseverlerle buluşacak. Meydanlara buz pistleri, atlı karıncalar ve hediyelik eşya stantları kurulacak, kar yağdırılacak. Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Kış aylarında Bodrum’a hareket getirmek ve esnafımıza destek olabilmek için, uzun süreli yılbaşı partisi düzenliyoruz” diyor.

TÜM HAFTAYA YAYILACAK
Alaçatı Turizm Derneği ve Çeşme Belediyesi işbirliğinde, 27-31 Aralık arasında, “Erken Yılbaşı” buluşması gerçekleştirilecek, Alaçatı sokakları şenlenecek. Süs eşyaları, hediyelikler ve çeşitli lezzetler Alaçatı sokaklarında, müzik eşliğinde beğeniye sunulacak. Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Necat Çelikok, etkinliğini özetliyor: “Yılbaşını tek gecelik eğlence olmaktan çıkarıp, tüm haftaya yayacağız. Turizmci, esnaf ve otel işletmelerİ daha uzun süreli hareketlenme yaşarken, misafirler de eğlenmenin tadını çıkaracak.”

Haberin Devamı

2022’Yİ UMUTLA BEKLIYORUZ
Çanakkale Belediyesi de kentlilerin yeni yıl heyecanını birlikte paylaşması için İskele Meydanı`na 2022 platformu yerleştirdi. 2021 yılının son günlerinden güzel bir anı kalması nı isteyenler 2022 platformu önünde fotoğraf çektiriyor. Başkan Ülgür Gökhan da, “Çanakkale umutla; heyecanla bekliyor seni 2022” diyor.
Amacım biraz da olsa, sizleri gündem dışına çıkarmak, hatta gülümsetmekti... Umarım başarmışımdır, herkese kolay gelsin!

-----------------

BİR ÇALIŞMA
Zamanlama
uygun gibi

TAM da bugünler için programlanmışçasına bir duyuru: “BonVivant’da yılın son atölyesi... Yeni yıla kahkaha dolu bir merhaba, 25 Aralık Cumartesi günü, eğitmen Özden Kurnaz’ın, ‘Kahkaha Yogası’ çalışması var. 0549 806 18 76 numaralı telefondan bilgi alınabilir.”

------

Haberin Devamı

BİR ETKİNLİK

En uzun geceyi güzel
bir anıya dönüştürmek

İZMİR Büyükşehir Belediyesi yılın en uzun gecesinde (bu gece) koşu ve bisiklet sürüşü düzenliyor. Saat 21.30’da Saat Kulesi önünden başlayacak koşu ve bisiklet sürüşü Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nı izleyerek 6,5 kilometre sonra İzmir Marina’da tamamlanacak. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, katılımcıları çok eğlenceli bir gecenin beklediğini söylüyor. Koşuya katılacak olan Başkan Tunç Soyer de, “Yılın en uzun gecesini sporla taçlandırıyoruz. Koşumuzda geceye aydınlatacak ışıklarınızı, fenerlerinizi yanınıza almayı lütfen unutmayın” diyor.

Yazarın Tüm Yazıları