Balkonlara moral gelsin

BU salgın günlerinde bazı güzellikler hepimize iyi gelecektir. Aliağa Belediyesi’nden söz edeceğim. İlçeyi çiçeklerle donatmak amacıyla, “Balkonda Bahar Var” projesi başlatılmış. Belediye 10 bin balkon için 20 bin çiçek dağıtacakmış. Dileyenler sardunya, petunya ve Bodrum papatyasından ikisini seçebilecekmiş. İki yetişkin çiçek, balkon saksısı ve 10 litrelik toprak, özel çantayla, vatandaşın kapısına kadar getirilecekmiş.ÇİÇEKLER ADRESE TESLİM
Başkan Serkan Acar, Aliağa’yı güzelleştirecek her projeyi mutlulukla hayata geçirdiklerini vurgulamış, “Şubat ayında başlattığımız Tarımsal Kalkınma ve Üreticiye Destek Projesi’yle iki ayda 20 bin zeytin fidanını vatandaşlarımızla buluşturduk. Şimdi de ‘Çiçek gibi Aliağa’ diyerek Aliağa’mızdaki tüm balkonları çiçeklerle buluşturuyoruz. Bu yıl baharın coşkusunu, balkonlarımızı renklendirerek katlayacağız. Talep eden her vatandaşımıza çiçeklerini adreslerine teslim edeceğiz” demiş ve dağıtım, Siteler Mahallesi’nden başlamış. Daha önce istek ileten bin 500 mahalle sakinine 3 bin çiçek, bin 500 saksı ve toprak ulaştırılmış.

SORUNLARI KAFAMIZDAN ATALIM
Başkan Acar, dağıtım başlarken de duygularını paylaşmış: “Uzun zamandır bir pandemi süreci yaşıyoruz. Hepimizin canı sıkkın. Eşimiz, dostumuz koronavirüse yakalanıyor. Çok endişeliyiz. Sağlık sorunlarıyla mücadele ediyoruz. Bu çiçeklerle bir nebze olsun sorunları kafamızdan atalım. Çiçeğimizle evimizi, Aliağa’yı güzelleştirelim. Bizim de katkımız olsun. Milletimizin her anında yanlarında olma sorumluluğumuz var.”

NASIL BAŞVURULABİLECEK
Çiçek isteyenler belediye internet sitesinden ve https://bahar.aliaga.bel.tr adresinden başvurabilecekmiş. Ayrıca belediyedeki Hilal Masa, ek hizmet binası, Aliağa Gençlik Merkezi, Yeni Mahalle Çarşamba Pazaryeri, Yeni Şakran, Helvacı hizmet birimlerinde de form doldurulabilirmiş. Çiçek isteyen ancak evlerinden çıkamayacak durumda olanlar, 65 yaş üstündekiler, engelli vatandaşlar da Alo 153 Hilal Masa hattını arayarak ya da 0530 277 2222 numaralı Hilal Masa Mesaj hattına Whatsapp /Bip ve telegramdan mesaj gönderebilecekmiş.

DAHA ÇOK SAKSI GEREKECEK
Projenin ilgi göreceğini düşünürken belediyeden ikinci bir açıklama geldi. Projenin duyurulduktan sonraki 9 saatte internet üzerinden 6 bin 500 vatandaş toplam 13 bin çiçek istemiş. Dedim ya güzelliklere gerek duyuyoruz. Ve son açıklama: Çiçek dağıtım kampanyasında başvuru sayısı 6 günde 12 bini aşmış. İstek toplamanın sona ermesinin ardından vatandaşlar SMS mesajı ve sosyal medyadan bilgilendirilecekmiş.
Demek ki vatandaş hem çiçek kampanyasına, hem de moral etkinliğine gerek duyuyormuş, ilgi göstermiş. İstek giderek artarsa, belki kampanya da uzatılır, daha çok çiçek balkonlarda yerini alır.


BİR YAKINMA

Ormanı çöplüğe
çeviren vicdansızlık

VE sosyal medyadan sevimsiz bir haber. Bahri Karataş’tan (Karataş Haber Ajansı) “Spor yapmak için Kısıkköy-Sarnıç arasındaki bölgedeki ormanlık alana gidenler, alışkın olduğumuz bir manzara ile karşılaştı. Yol kenarına kadar taşan çöp ve molozları görenler isyan etti. Atılan molozların içinde cam, kağıt, plastik ve kumaş artıkları var. Çevrenin bu şekilde kendini bilmez kişiler tarafından çöpe döndürülmesi, hayvanların da doğal yaşam ortamına da zarar veriyor. Ormanlarımızı koruyalım.”
Balkonlara moral gelsin------------------


SÖZ SİZİN

BİR DUYURU

Üreticiye destek verelim
enginar tarlada kalmasın

URLA Kadın Üretici Kooperatifi’nden herkese merhaba, içinde olduğumuz pandemi nedeniyle tüm festivaller gibi Urla Enginar Festivali de iptal edildi. Ancak Urla’nın bereketli toprakları enginar dolu. Bizler tarlalardan enginarları toplayıp sizler evlerinizde sağlıklı kalabilmeniz adına 187 kadın ortağımızla kooperatifimizde işleyip gönderiyoruz.
BİZ BURADAYIZ
Sizler de evlerinizde iyi tarım uygulamalarıyla yetişmiş, mineral ve vitaminlerle zengin enginarı sofralarınızda tazecik tüketebilirsiniz. Bu sayede hem çiftçiye, hem kadın üreticiye, hem de ekonomiye katkı sağlayabilirsiniz. Biz buradayız. info@urlakadinkoop.com
Sipariş için 0553 554 58 88 – 0552 747 58 88 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

X