"Muhammet Kösle" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Muhammet Kösle" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Muhammet Kösle

Seyreyleyin Seyran Sokağı!

Sizlere, seyrine doyamayacağınız Seyran Sokağı’nın asfaltından bahsedeyim istedim.

Seyreyleyin Seyran Sokağı

Öyle ki; asfaltın devasa çukurları şişe, tahta, hız kesici plastik aparat vs vs... ile doldurulmaya çalışıldığına ve bozuk zemine girmemek için de araçların tamamının ters şeritten gittiklerine şahit oldum. Sağ yanında Tev-Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, (Osmangazi İlçesi Dikkaldırım Mahallesi) sol yanında inşaatı devam eden Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi ve tam karşısında da Bursaspor Büyükşehir Belediye Stadyumu... Bunca marka arasında olunur da, durup seyran edilmez mi Seyran Sokağı!

BUGÜN DE HASTA OLMADIK ÇOK ŞÜKÜR!

Seyreyleyin Seyran Sokağı

Mudanya Belediyesi, Esence Mahallesi / Eşkel 29. Sokak Merinos Evleri Sakinleri özetimle şöyle yakınıyor: “Sokağımızdaki alt yapı hizmetinde eksiklik olduğundan, sokak sakinleri mutfak ve çamaşır suyu giderlerini sokağa boşaltmaktadırlar. Dolayısıyla üst yapıda ciddi hasar meydana geliyor. Araçlar ziyan görüyor. Oluşan göletlerde üreyen sineklere teslim olduk! Her gün sonunda; ‘Bugün de hasta olmadık çok şükür’ diye dua ediyoruz. Yüzlerce sakine ev sahipliği yapan sokağımızda durum bu! Nereye baş vurduysak cevap alamadık.” İddia bu. Bakalım BUSKİ ve Mudanya Belediyesi bu işe ne diyecek.

YETER ARTIK!

Seyreyleyin Seyran Sokağı

İsminin açıklanmasını istemeyen bir esnaf okurumuz: “Meşhur Cumhuriyet Caddesi (BOSCH mağaza karşısı ile Dora Perde önü) altı ay önce kazıldı ve öylece bırakılıp gidildi. Sorunu Büyükşehir Belediyesi’ne, Osmangazi Belediyesi’ne onlarca kez bildirdik. Hatta siz de iki kez yayımladınız. Buna rağmen yok, yok, yok! Yeter artık!” diyor.

5 NO'LU PERON CEZALI MI?

Seyreyleyin Seyran Sokağı

Okurumuz Sn. Cemre Doğan: “Acemler Belediye Otobüs duraklarında (BUSKİ karşısı) sadece 5 No’lu peronun üstü kapalı değildir. İlgili istek ve şikayet hattını çok aradım. Dikkate alınmıyoruz... Acaba 5 No’lu peron cezalı mı merak ediyoruz!” diyor.

HÜRRİYET BURSA YAZDI SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Seyreyleyin Seyran Sokağı

İki gün önce bazı vatandaşlarca oluşturulan ziyanımızı ÜZÜLMEKTE HAKLISINIZ başlıklı haberimizde (Hamamlar Caddesi) yayımlayarak; ‘Osmangazi Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Sn. Yıldıray Sevilmiş’in acil olarak yardımcı olacağına inanıyorum’ demiştim. Ve yayımımızla birlikte aynı gün içinde Sn. Sevilmiş’ten destek geldi. Kendisine ve emekleri geçen bakım onarım ekibine teşekkür ediyorum.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI