Ölüm tehlikesi olsaydı kuşlar yuva yapar mıydı?

Hürriyet Bursa gazetesi okurumuz olan esnaf Düzgün Tuncelili, “Buyurun sizi de beklerim çaya” diyor ve ekliyor:

Haberin Devamı

 Ölüm tehlikesi olsaydı kuşlar yuva yapar mıydı

“Yıllardan beri UEDAŞ’ın sorumluluğunda olan aydınlatma direklerindeki eksik olan klemens kapakları için “Ölüm tehlikesi var. O kapakları neden tamamlamıyorsunuz?” diye dikkat çekmeye çalışıyorsunuz ya... İşte bu hususta gereksiz panik yapıp kendinizi boş yere yorduğunuzu düşünüyoruz! Mesela bakınız bu direğin de klemens yuvası yok. Sizin hatırınız kırılmasın diye yuvanın üzerinde “dikkat ölüm tehlikesi” yazılı plaka asılıydı!”

UEDAŞ MÜSAADE ETMEZDİ!

“Hem öyle olsaydı buradaki klemens yuvasının içine kuşlar yuva yapar mıydı hiç? İnanmazsanız gelin yuvayı görün. Yoksa dediğiniz gibi bu yuvalarda gerçekten ‘ölüm tehlikesi’ olmuş olsaydı; misyonuyla, vizyonuyla, başarı ödülleriyle, kalite belgeleriyle gazetelerde sürekli adı geçen UEDAŞ bu duruma müsaade verir miydi? Ayrıca şahsım olarak ben bu oluşuma izin verdikleri için UEDAŞ’a teşekkür ediyorum!”

Haberin Devamı

HASRET KALMIŞTIK!

“Keza şehrimizde börtü böceğe ve kuşa da hasret kalmaya başladık. Ben de çayımı kaptığım gibi Nilüfer ilçesinde bulunan Dörtçelik Çocuk Hastanesi önündeki kuş yuvalı aydınlatma direğinin yanına gittim. Klemens kapağı önüne oturdum. Çayımı yudumluyorum. Buyurun sizi de beklerim. Gece daha da heyecanlı oluyor, bunu da ayrıca belirmek isterim! Bu esnada öyle denildiği gibi kapağın üzerinde de asılı olan ‘ölüm tehlikesi’ yazısına rağmen kuşlar gelip tam da oraya yuva yaparlar mıydı? Kuşlar canını yolda bulmadı ya. (!)”
Düzgün Tuncelili, gelirim elbette. Ancak bisiklet yoluna oturmamak şartıyla. Başka bir kuş yuvalı klemens kapağı önünde yudumlayalım çaylarımızı!

NE SAAT DÜZELTİLDİ NE PASI GİDERİLDİ

Ölüm tehlikesi olsaydı kuşlar yuva yapar mıydı

OKURLARIMIZDAN olan Sanem Sertay şikayetini şöyle diye getiriyor: “Nilüfer Belediyesi önünde bulunan saatin yanlış zaman dilimini gösterdiğini ve yine orada bulunan heykele ait olan kaidenin paslandığı için çirkin görüntü oluşturduğunu çok kez yazmış olmanıza rağmen; ne saat düzeltildi ne de heykelin pası giderildi! Bilginiz olsun istedim. Sevgilerimi sunar, işlerinizde kolaylıklar dilerim.”

Haberin Devamı

Ölüm tehlikesi olsaydı kuşlar yuva yapar mıydı

OLSA DÜZELTİRLERDİ!

Sanem Sertay, teşekkür ediyorum. Şunu anladım ki orada ne öyle bir saat var, ne de heykel! Topluca halüsinasyon görüyoruz sanırım! Aksi olsaydı ortalama her üç ayda bir siz kıymetli okurlarımızdan gelen aynı şikâyeti okumazdım. Çünkü ardı arkası kesilmeden aldığı ödülleriyle Bursa’da en çok konuşulan Nilüfer Belediyesi bu duruma elli kere müdahale ederdi. Bize geçmiş olsun!

BU TARİH BİZİM TARİH

Ölüm tehlikesi olsaydı kuşlar yuva yapar mıydı

ADININ açıklanmasını istemeyen kamu çalışanı özetimle şöyle diyor: “Mudanya’da bulunan Mudanya Mütareke Evi Müzesi’ne (11 Ekim 1922 tarihinde TBMM Hükümeti ile İhtilaf Devletleri arasındaki Türk-Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının imzalandığı ve işgalci güçlere karşı zafer kazanılan yer) giriş için ödenen 10 liranın alınmamasını rica ediyorum. Mesela 5 nüfuslu bir aile için 50 lira cidden yüksek meblağ. Bu tarihim bizim tarih. Kendi tarihimizi görmek ve incelemek parayla olmamalı?”

DERT YANMAYIN

Haberin Devamı

Selamlar. Mutlu olmaya bakın lütfen! Keza; tarihi mekân denince akla ilk gelecek olan adresin Topkapı Sarayı olacağını düşünüyorum. Buraya girişi ücreti (Giriş, Harem ve Aya İrini olmak üzere) kişi başı toplamda 230 liradır. Dert yanmayın, 10 liraysa öpün de başınıza koyun!

BAŞ AĞRISI YAPAN UYKU

 Ölüm tehlikesi olsaydı kuşlar yuva yapar mıydı

OKURUMUZ olan Osman Uyar, özetimle bakınız ne diyor: “Nilüfer ilçesi Ahıska Caddesi 3 numaralı BBOİ karşısında ikinci kış uykusunu bitirecek olan trafik işaret levhalarının uyandırılmasını rica ediyorum. Çünkü fazla uyku baş ağrısı yapar da!”

ISKARTA OLUYORLAR!

Gerçekten de yapıyor Osman Uyar. Her noktada benzeri yüzlerce ıskarta edilmiş işaret levhası var. İşin ilginç yanı bunlar ilgiden uzak yetkililerin umuru değil. Ama bizim umurumuzda. Çünkü o levhalar da bizlerin parasıyla alınmaktadır. Sizleri bilemeyiz ama bizler çok zor kazandığımız paraların çöpe atılmasına razı gelecek kadar zengin değiliz!

Haberin Devamı

HÜRRİYET BURSA YAZIYOR, SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Ölüm tehlikesi olsaydı kuşlar yuva yapar mıydı

SORUMLU OLMAMASINA RAĞMEN İLGİLENDİ

“PTT diyor Türk Telekom, Türk Telekom diyor PTT başlıklı yayımımızda “... bölüm, şube, müdürlük, başkanlık gibi ayrımcılık yapmadan sahiplenen ve sorunun giderilmesi için her kapıyı çalan PTT Tanıtım Medya Daire Başkanı Gökhan Tuncer’in neticesine kavuşturacağına inanarak... Başkan Tuncer, milli servetimize sahip çıkan yok, hesabını sorun lütfen...” demiştim.

TUNCER ARADI VE...

Yayımımızla birlikte aynı gün içinde Başkan Gökhan Tuncer tarafınca arandım. Tuncer’in: “... Sorunun muhatabı Türk Telekom olmakla birlikte Büyük Komutan Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır” sözüyle bakarız biz konulara. Yeter ki gücümüz nispetinde olacak işleri duyalım, bilelim ve görelim... Türk Telekom ile görüştüm. Haklı şikâyetinizde bahsi geçen sorunun bugün giderileceği hususunda sizi temin ederim. Ayrıca iş bitim neticesi size de bildirilecektir. Bu ülke hepimizin...” diyerek yapmış olduğu açıklamasının ardından gün içinde direğin kaldırılarak (Mudanya/Yörükali) oluşması muhtemel çok ciddi zayiatların önüne geçildiği bilgisini aldım.

Haberin Devamı

ELLERİNE SAĞLIK

Bizi yanıltmadınız Tuncer Başkan. Teşekkür ediyorum. Ayrıca o karlı havada işi neticesine kavuşturan emekçi kardeşlerim; emekleriniz için sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum.

Yazarın Tüm Yazıları