Film adı gibi ama gerçek: Fıskiyelerin saldırısı

Adının açıklanmasını istemeyen bir kamu çalışanı aslında çokm önemli ama genellikle gözden kaçan bir soruna değinmiş:

Haberin Devamı

Film adı gibi ama gerçek: Fıskiyelerin saldırısı

“Geçtiğimiz haftaydı. Aracımızı yıkadıktan sonra ailecek Mudanya ilçesinde yaşayan babamızı ziyarete gitmek üzere yola çıktık. Her daim olduğu gibi Deli Dumrul misali sağa sola su fışkırtan sulama fıskiyelerinin saldırısına uğradık yine! Harcadığımız emeğin boşa gitmesine mi, kirlenen otomobilimizin vaziyetine mi, ıslak zeminde oluşabilecek kaza risklerine mi yanalım? Bu işleri neden takip etmezler? Ayrıca, dün de (29 Eylül 2020) gece vakti Nilüfer ilçesi Yıldırım Caddesi’ndeydik.

İSRAF OLUYOR

Aynı günün gündüzünde, sel de olan yağmura rağmen yol ortasındaki yeşillikleri sulayan fıskiyelerin çalıştığını gördük. Sonra; “Su nimettir israf etmeyin” derler! Bir önemli husus daha var ki o da tankerlerle çiçek sulama işi… Bu da tam bir kaos, tam bir israf, tam bir facia… Keza oluşan basınç ve suyun yüksek debisi çiçekleri kırıyor. Saygılarımızla.”

Haberin Devamı

TURŞU KURMAK İÇİN!

Film adı gibi ama gerçek: Fıskiyelerin saldırısı

Okurlarımızdan Işıl Uzman, şöyle diyor: “Osmangazi ilçesinde BURULAŞ’a ait ‘Hipodrom D 1624’ durağının önündeki kuyunun ne işe yaradığını merak ediyorum! Bunun yanıtını kimden bulabilirim?”
Işıl Hanım; hatırlıyorum, eskiden bu tür kuyuların içinde turşu kurarlardı. Sanırım bu kuyu da onlardan biri. Bence sorunuza yanıt aramak yerine fırsatı değerlendirin derim. Malum, tam da turşu ayındayız!

ÇİFT BAŞLI KOBRA YA ISIRIRSA!

Film adı gibi ama gerçek: Fıskiyelerin saldırısı

Okurlarımızdan Mali Müşavir H. K. , özetimle bakınız ne diyor: “Osmangazi ilçesi Gülbahçe Mahallesi No. 117 önündeki çift başlı kobra yılanı bir yıl oldu kimi ısırsam diye bekliyor! İlgilisinin dikkatine.” UEDAŞ’ ammann dikkat… Yılan sizin yılan!

O OTLARI TOPLAYIN

Film adı gibi ama gerçek: Fıskiyelerin saldırısı

Hürriyet Bursa gazetesi abonelerinden Tamer Poyraz’ın e-postasını aktarıyorum: “Bursaspor Acemler Merto İstasyonu yanında bulunan kuru otların yangına sebep olma ihtimali epey yüksek. Malum, yakıp yıkmayı sevenlerimiz var! O otların toplatılmasını rica ediyorum. Esenlikler diler saygılarımı sunarım.” Büyükşehir Belediyesi’nin dikkatlerine…

Yazarın Tüm Yazıları