Belediye duvarına neler olmuş böyle?

Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar’ın katılımıyla 10 Ocak 2022 tarihinde Merinos Kongre Kültür Merkezi’nde bir meclis toplantısı düzenlenmişti.

Haberin Devamı

Belediye duvarına neler olmuş böyle

Toplantıda Dündar: “Hizmet işi gönül işi anlayışıyla vatandaşlara hizmet götürmek için bıkmadan yorulmadan gece gündüz” çalıştıklarını söylemişti. “Gece gündüz” olunca her yere yetmek ve her şeyi görmek mümkün olamazdı elbette. Vatandaş olarak eksiklerin ya da görülmesi zor olanların bildirilmesi hususunda bizlerin de desteği gerekir diye düşünüyorum.

Belediye duvarına neler olmuş böyle

KAPLAMALAR YERDE

Bu manada benim de bir desteğim olsun diyerek katkı sağlamak istiyorum. Mesela, geçtiğimiz haftaydı. Osmangazi Belediyesi’ne (Başkan ve yardımcılarının da bulunduğu bina) emlak vergimi yatırmaya gitmiştim.

Haberin Devamı

Belediye duvarına neler olmuş böyle

O esnada gözüme ilişti. Başkanlık binasının duvarlarına kaplama olan mermerlerin neredeyse tamamı düşmüş diyebilirim.

Belediye duvarına neler olmuş böyle

Çok çirkin bir görüntü vardı ortada. Ancak “gece gündüz” devam eden aralıksız çalışmayla alakalı durumu başta Osmangazi Fen İşleri Müdürü Hakan Dursun’un da görmemiş olması çok doğal!
“Kalitesiz malzeme ve ehil olmayan işçilikten kaynaklanan bir durum” mu dediniz? Yok canım sanmıyorum.

Bunu da mı biz söyleyelim!

Belediye duvarına neler olmuş böyle

Hürriyet Bursa gazetesi abonesi; ODTÜ 99 Yüksek Makine ve Yüksek Endüstri Mühendisi Serkan Özgiray’ın e-postasına hiç müdahale etmeden aktarıyorum: “Pek Sayın Nilüfer Belediyesi’nin değerli ekipleri! Bilginler Caddesi Kıymet Sokak Konak Mahallesi Beşevler Nilüfer adresinde Ihlamur Parkı önündeki parke taşlarından çoğu ekte göreceğiniz fotoğrafımda olduğu gibi yerinden sökülmüş vaziyettedir. Araçlar manevra yaparken kaza tehlikesi atlatıyor. (Zaten sokak çok dar, tehlike de çok büyük) Tehlike atlatanlardan birisi de ben oldum! Herhangi bir ciddi kaza yaşanmadan acilen müdahale edilmesi hususu çevre sakinleri olarak dileğimizdir. Ayrıca tam köşe başı da “Çöp ve moloz dökmek yasaktır” uyarısına rağmen orası çöplük ve moloz atık sahası gibi kullanılmaktadır. İlgili alanın Nilüfer Belediyesi’nce yazıları da silinmiş olan, sözüm ona çözüm getirileceği düşünülen çirkin tabelayla desteklenmesi yerine bünyelerinde bulunan kent estetiği müdürlüğünce akıllı bir proje üretilerek soruna proaktif yaklaşımda bulunmaları lazım. Bunu da mı biz söyleyelim! Saygılarımla”

Haberin Devamı

Paşaçiftliği yolu da…

Belediye duvarına neler olmuş böyle

Hürriyet Bursa gazetesi okuru Aycan Uzan’ın şikâyetini oluşturduğu e-postasını özetimle aktarıyorum: “Osmangazi ilçesi sınırları içinde bulunan Paşaçiftliği Metro İstasyonu’na gidiş yolu olarak kullanılan alanın rezilliğini ilgilisi olan yetkililere görmemiş ya da duymamış olduklarını düşünerek ihbar ediyorum. O yol bizleri birazcık zorluyor da!”
Aycan Uzan, orasını çok iyi biliyorum. Civarda belediyemizin yaptığı çalışmalardan artan bi’dünya atıl vaziyette kilitli parke taşı var. Diyeceğim o ki; her şeyi belediyeden beklemeyin. O taşları alın ve oraya döşeyin!

 HÜRRİYET BURSA YAZIYOR....

Yıldırım Belediyesi Basın ve Yayın Müdürlüğü, ‘HESAP SORACAK BİR BAŞKAN ARANIYOR’ başlıklı yazımızı incelemiş ve yanıt göndermiş: “Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince, habere konu olan İsabey Mahallesi ile Şirinevler Mahallesi arasından geçen Balıklıdere bölgesinde temizlik çalışmaları yapılmıştır. Bilgilerinize sunarız.”
Yaptığınız işe şahit olacak olan 14 ayrı kare fotoğrafınızı da aldım. Çok teşekkür ediyorum. Ancak bazıları da var ki onlar; yaşadıkları yer kabuğunun önemini bilmezden gelen saygısızlar, kural tanımazlar, yasa bilmezler, kanundan korkmazlar, bizleri düşünmezler… İşte onlar her gün sokaklarına çöp toplama hizmeti verildiği halde bile bunları yapıyorlar! Para etmeyen tüm pisliklerini / atıklarını korkusuzca canımız olan temiz suyumuza ve o suyumuza ev sahipliği yapan dereye fırlatıyorlar... Ardından garibim emekçi kardeşlerimin bu pislikleri toplamak için canları çıkıyor! Hele şu soğuk havada…

Haberin Devamı

Belediye duvarına neler olmuş böyle

YENİ ÇÖPLÜDERE

Beraberinde bu işlemler için harcanan yüz binlerce lirayı da bizler ödüyoruz. Demek ki hesap soracak bir başkan yokmuş onu anladım! Kıymetli Yıldırım Belediyesi; öyle ise bir sonraki ‘çöplüdere’ hikâyesinde buluşmak üzere diyerek; garibim emekçi kardeşlerimizi ve iş makinelerinizi hazır tutunuz! Nasıl olsa bizler vergilerimizi düzenli olarak ödüyoruz…

Yazarın Tüm Yazıları