Artık plajı da var

Önce; 24 Mayıs 2022 tarihinde, İNTAM DENİZİ’NE DAVETLİSİZİNİZ başlıklı yayımımızla… Sonra; 14 Haziran 2022 tarihinde, İNTAM DENİZİ’NDE MUHTEŞEM HİZMET başlıklı yayımımızla…

Haberin Devamı

 Artık plajı da var
Artık plajı da var
Bugün de yani 30 Haziran 2022 tarihindeki köşemde ARTIK PLAJI DA VAR başlığımla okuyacağınız mevzunun kaynağı çok derin! Çünkü kaynak suları çok derinlere kadar çakılan fore kazıkların taaaa en derinliklerinden fışkırıyor da! Bu olanlardan önce bir ders, sonra da yeni bir atasözü çıkartmalı bence!
Ders; harcanan insan emeklerinin, yapılan işlerin, oluşan maliyetlerin püff olup uçtu gitmesi… Atasözü de; nasıl ki atalarımız “Güneş balçıkla sıvamaz” demişse burada da “Deniz kumla doldurulamaz” sözünün türemesi en büyük kazancımız olsa gerek! Neyse, eskisine göre çok daha iyi! En azından plaj oldu. Doğal atlama platformu da unutulmadı. Hem topraktan hem çok şahane! Tek eksiğimiz ilk yazımda da belirtiğim gibi oraya acilen kurbağa adam hizmeti verilmeli. Sonra da ikinci yazımda belirttiğim gibi fore kazıkların arasından fışkıran suların fore kazık sistemine zarar vererek baro evlerinin İntam İş Merkezleri’nin akıbetlerine uğramaması için bol bol dua edeceğiz! Malum, su bir kere kendisine yol bulmaya görsün… Dağı bile önüne katar da gider gideceği her yere! İntam Denizi hikâyesi birinci sezon dördüncü bölümde buluşmak üzere diyerek!

Haberin Devamı

BEN ŞUNU ANLARIM…

Artık plajı da var
Hürriyet Bursa gazetesi okuru öğretmen Deniz Öztürk’ün haklı bir sorusu var. Özetledim, yayımlıyoruz: “İlgili fotoğrafımdaki (Bursa Yakın Çevre Yolu) yön levhaların birinde ‘Mehmet Akif’ yazıyor. Ben şunu anlarım. Bu yön levhasını izlersek Mehmet Akif’e mi gidiyor olacağız? (!) Levhaya ‘Caddesi’ yazısının ilave edilmesi hususunu önemle arz ederim…”

110 KİLO CİVARIYSANIZ DİKKAT!

Artık plajı da var
Bir işletmede puantaj takip uzmanı olarak çalışan Mutlu Kırcıoğlu: “Büyükşehir Belediyesi Osmangazi ilçesi 11 Eylül Bulvarı üzerindeki kaldırımın (İl müftülük binası yanı) bazı kısımlarının altı boştur. Bu boş alanın yükseklik mesafesi yarım metre civarıdır. Mesela, çocuğumun üzerine bastığı yerin altı da boştur. Takriben 110 kilo civarı olan biri buraya bassın adım gibi eminim basılan alan kırılır ve boşluğa düşer. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?” diyor.
Mutlu Kırcıoğlu, kaldırımın yan yüzeyindeki boşluk yağan yağmur sularının burada birikmesi için bırakılmıştır. Böylelikle kaldırımda su birikmesi olmayacaktır. Bu da bizlerin ayakkabılarının ıslanmamasını sağlayacaktır! Üzerine 110 kilogram civarı baskı geldiğinde kırılması muhtemel kaldırım ucuna gelince… Af buyurun ama 110 kilo civarı ağırlığı olanlarımız da oraya basmayıversin efendim!

Haberin Devamı

 HÜRRİYET BURSA YAZIYOR SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Artık plajı da varArtık plajı da var
ARACIN BİRİ TAKLA ATINCA MI GELECEKSİNİZ başlıklı yayımımızdaki çok riskli umursamazlığın yayımımızla birlikte aynı gün içinde giderilmiş olduğu bilgisini aldım. (Bursa Bölge Adliye Mahkemesi önü) İhbar niteliğindeki şikâyetin sahibi olan kamu çalışını okurumuz: “… Vay beee, biz onlarca kez aradık ama dikkate alınmadık. Bakınız, bir belediye otobüsü tam da bu kapağın üzerinde geçiyor. Eski haliyle olsaydı kesin kaza olurdu. Siz yazdınız sorun anında giderildi. İyi varsınız Hürriyet Bursa gazetesi ekibi…” diyor.
Sizler de iyi ki varsınız kıymetli okurumuz ve okurlarımız...

Artık plajı da varArtık plajı da var

Yazarın Tüm Yazıları