Sevdiğim kız bana büyü yaptırmış

Sevgilimin evinde benim ve annemin adının yazılı olduğu kağıtlar buldum. Yanlarında da muska vardı. Bana defalarca büyü yaptırmış. Şu anda ayrıyız ama onu nasıl unutacağımı bilmiyorum.

Haberin Devamı

Merhaba Güzin Abla, ben 25 yaşında bir adamım. Kız arkadaşımla 1 yıllık ilişkimiz vardı. Son zamanlarda sık sık tartışmalarımız oluyordu.
Sürekli beni aşağılayıcı tarzda konuşuyor, beni istemediğini söylüyor ve ağza alınmayacak küfürler ediyordu. Geçtiğimiz günlerde evine gitme şansım oldu. Bir ara özel eşyalarının arasına baktığımda katlanmış küçük kağıtlar buldum. Ayrıca muskalar da vardı bunların arasında. Ama işin ilginci, hepsi benim adıma yazılmış şeylerdi.
Annemin adıyla birlikte adımı da görünce şoke oldum. Aslında onu seviyordum. Ama bu durum beni çok rahatsız etti. Bazı hocalarla görüştüm ne olduğunu anlamak için... Onların dediğine göre, bana bağlama büyüsü yaptırmış... Sanırım onu sevmediğimi düşünüyor ama onu çok seviyordum. Bunları bulduğumu ona söylemedim.
Ama sürekli ben özür diliyor, ben ilgi gösteriyordum ona. Birkaç gün geçti, konuşmak istediğimi söyledim. Arabayla sakin bir yere gittik ve onun davranışlarının 16-17 yaşındaki ergen kızların gibi olduğunu söyledim. Bu şekilde ilişkimizin yürüyemeyeceğini ve tek bir şansımız olduğunu, onun da psikolojik yardım alması gerektiğini belirttim.
Gerekiyorsa ben de psikoloğa gidebileceğimi söyledim. “Ben mantığımı dinlediğim için seninleyim. Benimle ilgileniyorsun, beni seviyorsun, rahat bırakıyorsun. Bu yüzden seninle devam ederim bu ilişkiye” dedi.
Ben de hayatım boyunca mutsuz olmak istemediğimi ve destek alması gerektiğini söyledim, kabul etmedi ve ayrıldık. Böyle bir zihniyette olan biriyle ne yapabilirim Güzin Abla? Elimde değil, yüreğim ona gidiyor, çok seviyorum. Ama mantığım olmayacağını söylüyor. ◊ Rumuz: Umutlu

 YANIT

Haberin Devamı

Sevgili oğlum, çok haklısın. Bu çok büyük bir saçmalık.
Bu zamanda böyle büyüyle, muskayla uğraşan bir genç hanımı düşünemiyorum. Hayatın boyunca ona güven duyamazsın.
Bu büyü müyü olaylarına inanmasan bile aklın bir yerde bu saçmalıklara takılabilir. Onun sana her şekilde baskı yaptığını düşünmen bile yeterli.
Hem zaten bu büyü konusunu bir kenara atsan bile, mektubunun başında sana hakaret ettiğini, seni sürekli aşağıladığını, sana küfürler ettiğini söylüyorsun.
Seni kovuyor, sonra yeniden arıyormuş.
Bu bile dengesiz bir insan olduğunu gösteriyor. Sevdiği kişiye hakaret eden bir insan düşünemiyorum.
Sen yine de iyi dayanmışsın.
Belli ki olgun ve aklı başında bir gençsin. Ama her ne kadar onu hâlâ sevdiğini söylesen de, bence ayrılman çok yerinde olmuş.
Düşündüğün gibi, bir psikolojik yardım almaya çok ihtiyacı var aslında.
Ama bu, pek çok kişi gibi kendinde bir sorun olduğunu görmek istemediğinden, işine gelmemiş ve kabul etmemiş. Bence artık onu hem kafandan hem de yüreğinden çıkarmaya bakmalısın.

Yazarın Tüm Yazıları