Erkeklerin gözleri neden dışarıda?

Merhaba, 10 aylık evli genç bir kadınım. Eşimin isteği üzerine kapandım. Ama eşim birkaç aydır devamlı olarak dışarıdaki açık kadınlara bakıyor, onları süzüyor.

Haberin Devamı

Gözlerini onlardan ayıramıyor. Ben söylenince de sürekli inkâr ediyordu, şu zamana kadar...
Dün kendisiyle konuşurken, “Bak ben senin için kapandım ama sen halen dışarıdaki kızlara bakıyorsun, hem de açık kızlara... Oysa bakmamalısın” dedim. “Peki ya kapalı kızlara bakabilir miyim?” diye sordu! Benimle alay etti. Ama bir yandan da kadınlara baktığını kabul etmiş oldu. 22 yaşındayım, evliliğim süresince her konuda üzerime düşen görevleri yapmaya çalıştım. Her konuda bir dediğini iki etmemeye çalıştım. Peki, kocam neden halen dışarıdaki kadınlarla bu kadar ilgili?
◊ Rumuz: Mutsuzum

YANIT

Önce sen kendin istediğin, kendi özgür iraden ve inancın gereği kapanmadığın, bir erkeğin seni zorlaması nedeniyle kapandığın için hatalı olduğunu söylemeliyim. İşte bak, bazı erkeklerin klasik davranışına bir örnek bu... Eşinin giyinip süslenmesini, makyaj yapmasını istemez, ona türlü yasaklar koyar.
Ama buna karşılık açık giyinen, makyaj yapan, ona daha çekici görünen kadınlara kayar gözleri...
Eşin hem sokaktaki yabancı kadınları süzüyor, hem de sen sorunca, alaylı alaylı cevap vermekten kaçınmıyor.
Şimdi bu adam ailesine bağlı biri mi sence? Daha evleneli 10 ay olmuş, eşini ne kadar üzdüğünü görerek, özür dilemek yerine, ona böyle mi davranmalı?
Bana kalırsa, seni ciddiye almıyorsa, bir an önce sen de tavrını koymalısın, kızım.

Haberin Devamı

Eşim açık saçık videolar izliyor

2 yıllık evliyim ve eşimle zaman zaman tartışırız. Ama yine de bir o kadar da birbirimize bağlıyız fakat eşimin bazı açık saçık videolar izlediğini yakaladım. Ama o izlemediğini söylüyor... Oysa bir değil, iki değil, üç değil, sürekli yakalıyorum. Ona söyledim, “Eğer bir kez daha görürsem ya sen gidersin bu evden ya da ben” dedim. Artık inkâr edemedi, “Bir daha asla olmayacak” diye yeminler etti. Fakat beni rahatsız eden bu durum değişmedi.
Nasıl bir yol izlemeliyim? Ne yapmalıyım? Aramızdaki cinsel ilişki de ayda bire kadar düştü. Neden olarak da iş hayatında çok yorulduğunu ileri sürüyor. Ben de bu durumdan çok şikâyetçiyim...
Henüz çok genciz ve yeni evliyiz...
◊ Rumuz: Ne yapmalı

YANIT

Haberin Devamı

Sevgili kızım, çok haklısın, yeni evlisiniz ve eşinin seninle ilgilenmek yerine, porno filmler izlemesi elbette seni rahatsız ediyordur.
Bunun nedeni, tahminimce eşinin gençlik yıllarında bu tür alışkanlıklar edinmiş olmasıdır.
Ülkemizde evliliklerde cinsel ilişki her zaman gerektiği gibi yaşanmıyor, ne erkekler bir kadını yatakta nasıl mutlu edebileceğini biliyor, ne de kadınlar eşleriyle bütünleşmeyi becerebiliyor.
Hatta ilk gece eşine nasıl yaklaşacağını bilemediği için panik halindeki genç erkekler bana yazıyor.
İşte bu yüzden de bazı erkekler, eşinin yaptığı gibi, normal bir seks hayatı yaşamak yerine, eski alışkanlıklarını sürdürmeyi tercih ediyor.
Evliliğinizi kurtarmak için cinsel işlev bozuklukları alanında uzman bir evlilik terapistine başvurabilirsiniz...

 

Yazarın Tüm Yazıları