Bugünkü beslememizin adı Güzin Abla

Rutin hayvan beslemelerimizden birine “Güzin Abla” adını verdik. Umuyoruz ki hayvan hakları yasası çıkar ve hiçbir can sokağa atılmaz.

Haberin Devamı

Güzin Abla, bir hayvanseverim ve ormanlarda düzenli olarak beslemeler yapıyorum. Size daha önce de yazmıştım. Lokantalarda artan yemekleri ormandaki hayvanlar için alıyorum. HAÇİKO Derneği ve Hayvanları Çaresiz ve İlgisizlikten Koruma Derneği mama yardımı yapıyor.
İstanbul’un ormanlarında içler acısı halde ölüme terk edilmiş binlerce köpek var. Çoğu sahipleri tarafından ormana bırakılmış.
Artık yeni yasa çıksın... Hayvan sahibi olmak isteyenler pet shoplardan satın almasınlar, sahiplensinler... Sahiplenenler de onları asla terk etmesin.
Güzin Abla, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Kemerburgaz Pirinççi Köyü’nde besleme yapacağımızı duyurmuştuk. HAÇİKO Derneği olarak, size de yazmıştım. Katılmak isteyen hayvanseverlere seslenmiştik.
Siz de köşenizde yazmıştınız, çok teşekkür ediyorum. Sayenizde hayvanseverlerden çok güzel dönüşler sağladık. Ama pandemiden dolayı 2 Ekim-31 Aralık tarihleri arasında bu tür toplantılara yasak geldi.
“Sağlık olsun” dedik ve ben babamla besleme yaptım. Pazar günü rutin beslemelerimizden biri yaptık. Bu beslemeye de “Güzin Abla” adını verdik. Bu beslemeyi yaptığımız sırada bir köpeğimizin yaralı olduğu ihbarı geldi. İBB zabıtalarıyla hemen canımızın yanına gittik. Canımız Pirinççi Köyü’nde havalı tüfekle kasten vurulmuş hem de 4 yerinden.
Cebeci Hayvan Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Ne yazık ki dün vefat etti. Kimin vurduğu belli değil. Kamera kayıtlarında da gözükmüyor. Canımız ormanda vuruluyor. Vuran da kaçıyor.
Elimiz kolumuz bağlı... Bu vahşeti yapanlar bulunsa bile yasalar değişmedikçe, bir şey yapamayacağımızı biliyoruz... ◊ Ceyhun Güven

YANIT

Haberin Devamı

Sevgili Ceyhun, beni onurlandırmışsınız bugüne benim adımı vererek, beni çok mutlu ettiniz.
Büyük bir fedakarlıkla, ormanlara atılmış o çaresiz canlara mama götürüyorsunuz, onların hiç değilse hayatta kalabilmeleri için çırpınıyorsunuz.
Size de, size destek veren Haçiko Derneği’ne de sonsuz teşekkürler.
Ne yazık ki, hayvanların birer mal gibi görüldüğü ve onlara yapılan eziyetin ve katliamın ancak birkaç liralık para cezasıyla cezalandırıldığı bu eski yasanın değiştirileceği vaadiyle umutlansak da her fırsatta, vekillerimiz, belediye başkanlarımız tarafından verilen bu sözler hâlâ yerine getirilemedi.
Umarım pek yakında, beklentilerimiz gerçeğe dönüşür...
Çünkü hayvanlarımız teker teker yok ediliyor.

 

 

Yazarın Tüm Yazıları